Su 'da doum?

doğru sölüyosun canım doktoruma daha sormadım bu gidişimde muhakkak sorucamm ama bazı ebelerde varki kimse görmüo diye bağırıosun die yapmadığını bırakmıomuş çoğu:çok üzgünüm: kişiden duydum bazısı acımasız oluoo o yüzden korkuyorumm gerçi kamera sokucam içeri alırlarsa hem doğum anını çeksinler (ayrıntılı olarak deil tabiki)hem hatıra kalır öle olunca hiçbişi yapamazlar yapcakları varsa bile a.s:1closedeyes:

:smiley-cool:
yok canim hic öle test felan yaptirmadim .. hic bir test yaptirmadim ben doktor da gerek görmedi :S
ne gibi uyusmazlik oluyomuski?
aslinda ben bi cok testten kacindim .. cünkü bebegimin bir hastaligi ve ya özürlülügü varsa bunu bilmek istemedim .. cünkü kesinlikle aldirmayi düsünmedim ..
ultrasondagörüldügü kadariyla bebisim saglikli cok sükür

kan uyuşmazlığında herhangi bir özür olmuyo zaten. sadece bebeğin kanı pozitifse sen negatif olduğun için bebekten sana geçen antikorlar dan dolayı sorun çıkabiliyo. ama ilk bebekte sorun olmuyo büyük olasılıkla. ama ikinci bir bebek düşünüyosan ilk gebeliğin 27. haftasında yada doğumdan hemen sonra mutlaka anti d iğnesi yapılması gerekiyo ki ikinci bebeğin bu durumdan etkilenmesin. bende çok kapsamlı bilmiyorum aslında bu konuyu ama bence doktorunla konuşmadıysan mutlaka sor canım.

arkadasim ben igne vuruyorlar diye biliyorum kan uyusmazlıgı varsa
ikinci bebekte sorun oluyormus sanırım

evet benim annemle babam arasındada vardı kan uyuşmazlığı annem negatif babam pozitifmiş ablamdan sonra iğne yaptrmış annem hatta bana hamile kaldığında babam pek istememiş sorunlu olur falan diye ama çok şükür sağlıklıyım :)))haha

ben bu konuyu doktorumla her muaynede konuşuyorum.bu ay bana test yapıcaklar.bebeğimin kanını öğrenmek için.kan uyuşmazlığı olanlar muhakkak yaptırmalı bence.alınan önlemlerde ikinci bebiş için.ihmal edilmememli bence.

Anne negatif olduğu için değil anne negatif baba pozitifse sorun oluyor diye biliyorum ben... annem negatif babam pozitif ama bundan yıllarca haberleri bile olmamış... mucize eseri 4 çocuk da yaşamışız...

Suda doğum çalıştığım hastanede yapılıyordu. Hatta Nurgül Yeşilçay suda doğum yaptı burda. Ama suda doğumu gerçekleştiren doktor ayrıldı sanırım ve artık yapılıyor mu bilmiyorum...

bizimde kan uyuşmazlıgımız var,7 aylıkken igne yapılıyor bunu her doktor yapmıyor ama dogumdan sonra 72 saat içinde igne yapıyorlar kalçadan bunu kesin yaptırmanız gerek bebegin kan grubu pozitifse.ilk çocukta sorun olmuyo ama ikinci için şart tabi baba pozitifse,negatifse sorun yok.aşkito senin eşinin kan grubu pozitifmi?

valla 0 ama negatifmi pozitifmi bilmiyorum .. baktirmak lazim .. a.s
Gamzecim saol cnm Şeniz

dün TV de haberlerde gösterdiler ..sanirim su da dogum yapmak türkiyedede bi cok yerde mümkün ..
haberlerde daha az agri cekildigini ve dogumun daha cabuk gerceklestigini söylediler..
ben bu hafta bi kac hastaneye gidip bakicam .. su da dogum yapmakta kararliyim ..

CANIM HADİ HAYIRLISI EVET BENDE İZLEDİM GEÇENLERDE BURADA OLSAYDI TERCİH EDEBİLİRDİM ASLINDA AMA YOOKKKklava:

yha bende az evvel aradim .. benim dogum yapmak istedigim hastanede yokmusklava: simdi alternatif bir hastane bakiyom .. bi tanesini aradim .. 29 mayis ta gidip görücem .. randevu aldim ..hayirlisi..:enbuyukkk:

aşkito bende dün izledim canım haberlerde kronik hastalığı olanlar yapamıyomuş.. sağlıklı anneler için uygunmuş .. bende aslında isterdim ama maalesef kronik hastalığı olanlar yapamıyomuş canım..bide yanlış bilmiyosam ilk bebeği olanlar yapamıyo..iyice araştır canım ..senin ilk bebiş değilmiydi

slm arkadaşlar benim bildiğim bir devlethastanesi var suda doğum yapan oda ankarada zekai tahir burak hastanesi yani büyük doğum hastanesi halk diliyle ama ben bu hastaneyi tavsiye etmiyorum temiz deil birde odaları çok kalabalık ilgisiz herkez bende normal doğum düşünüyorum 35 haftalık hamileyim epidural anestezi tercih edin bence daha mantıklı tabi herkezin kendi tercihi ben sadece bilgi vereyim dedima.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 haftadır tv de haberlerde, internette suda dogumu gösteriyorlar...
dun ana haberde kadın kuvetin içinde her yer açık...doktor basında...hadi ıkın hadi felan diyorlar ve bebegin çıkış anına kadar gösterdiler...sadece o bölgeyi çekmemiş kamera...nasıl bu tarz özel hallerinin çekilmesini izin veriyorlar anlamış değilim...hemde ana haber bulteninde yayınlanıyor...

internetteki daha berbattı...antalyaya özel kuvet getirtmişler...kocasının üst bölgesi tüm açık, kadının üzerinde hiç bişi yok...gögusler felan ortada...o an heryerde dolasıyor...

ilk bebektede yapiliyo canim ..fark etmiyor

hido kiz nie itici gelio? bebekler direk suya dogdugu icin dogum sok u da yasamiolarmis..bence ii biseesengözlerimebaksanab herkesin kendi bilecegi sey tabi... ben su da olmasini istiyorum .. insallah istedigim gibi olur..
allah bütün normal dogum yapmak isteyen annelere ..normal dogumu nasip eder insallah..
ben aksini düsünemiorum cünküyerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…