Stresle nasıl başa çıkmalıyım

edanurylmaz56

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2018
26
11
ben çok stresli bir insanım hemde aşırı yani çok küçğk bir şeye bile çok stres yapıyorum. bu nedenlede baş ağrısı konusunda çok sıkıntılar çektim. bir sürü hastane gezdim. emar çekildim eeg çekildim vs. ve hiç biirndende bir sonuç çıkmadı.ve bu baş ağrısı hani öl egeçen bi şeyde değildi her fün oluyodu ve ara arada değildi hepti. tabi ben çok stresli okdupum için dahada strese giriodum daha çok aprıodı. doktorum en son stresten ooduğunu söledi ve bana bi hap vermişti ve onu kullanınca ciddende geçmişit ama şu aralar yine stresliyim dediğim gibi hep stresliyim ve yine başladı. bide benim hastane fobim var yani hastabelere gitmekten nefret ederim sanki gidince ölücem işte kanserim falanda filanda aklımda bir sürü şeyler dönüp durur. ve her hastaneye gittiğimde illaki acile kaldırıp bi serum kesinlikle takıyolar çükü tansiyonum düşmüş oluyo. ve bunu cidden 10 kere hastaneye gittiğimi düşünsek 9 unda yaşıyorum . stresçok fazla okuyorum panik atak geçiriyorum ve bu cidden benim elimde olan bişey değil bi ara yine hastanedeydim nefesimi tutmaya çalıltım dur durmaya çalıltım kendimi ama daha kötü oldum. iyi düşünemiyorum aklım hep kötü şeylerde. sınav falan olurkende çok oluyo. strrs cidden her hastalığın tetikliyicisi bu gidişle bi hastalığa kalmaktan korkuyorum. kısacası çoook fazla aşırı stresliyim interneten falan araştırmadım pek. çünkü hep aynı şeyler var böle etkili bi cevap bulamadım .böyle çok streli olup bununla başa çıkan kişiler varsa sizin deneyimlerinizi nası stresinizi geçirdiğinizi öğrenmek isterim umarım yardımcı olursunuz şimdiden sağolun

en yakın zamanda bütün bu şikayetlerini bir psikiyatriste anlatmalısın. daha fazla zaman kaybetme randevunu al ve psikiyatrisytin tavsiyesiyle ve kontrolu dahilinde ilacını kullanmaya başla. beyin eksilen veya artan kimyasal maddeleri ilaçla düzeltecek ve zaman içinde de stresi azaltmaya başlıcaksın. bununla birlikte eğer imkanın varsa psikologdan da randevu alıp terapiye başlayabilirsin.. sadece ilaç kullanmak yetmez. aynı zamanda hayata bakış açını düzeltmen gerek.bu da terapiyle hallolcak.. bende benzer şeyler yaşadım ve bu şekilde atlattım. öylesine tavsiye vermiyorum yani :)

çok sağol ama piskoloğada gitmek istemiyorum yaa çünkü hap falan kullanmak istemiyorum çok ağır haplar veriolarmış sanırım bağımlılık falan yapıomul diye duydum bide yan etkileri falan vardır nası desem işte her şeye stres yapıyorum şuan ilaçların yan etkilerine yaptım bi an ama annem de demişti aynısı seninki düzelmiş hem benimkide düzelir belki uzun bi yaıydı okuyup cevapladuğın için sağol

doktora bağımlılık yapmayan uyku yapmayan bi ilaç istiyorum diyebilirsin arkadaşın dediği bazı ilaçlar bağımlılık yapar ki onlar da yeşil reçeteliler.. onları doktor verdiyse ne kadar süre ne kadar doz diyorsa o kadar kullanmalısın fazlası bağımlılık yapmaya başlar.. doktora zaten hayatını ve yaşadıklarını anlattığında sana en uygun ilacı ve dozu verecektir.. ama hastanelik oluyorsan falan artık gecikmeden psikiyatriste görünmende fayda var. ilacı kullandığın ilk 15 gün 1 ay stresinde veya belirtilerde artış olabilir. yan etkileri yaşayabilirsin fakat ilaç prospektüsünü lütfen okuma. o yan etkileri okursan olmıcak şeyleri de hissetmeye başlarsın. dediğin durumdaysan durduk yere geçmesini bekleme bnce. ve gecikmeden psikiyatriste git.. eğer bu kadar yoğun şeyler yaşadığını yazmasan bi iki kitap tavsiye eder, hayata bakış konusnda bi iki laf eder giderim fakat ben senin sadece bikaç lafla teselli bulacağını düşünmüyorum. o yüzden ilaç kullanmasan bile psikolga gidip terapi alırsan stresle başetmeyi sana öğretecektir. ilaç kullanırsan da terapiyle birlikte olursa bu iş, daha çabuk iyileşirsin

Son düzenleme:
Canım ilaçla ilgili düşüncelerin tamamen yanlış...aşırı stres heranlamda senin için zararlı..bikere en başta hayat kaliteni düşürüyor...ilaçların (her ilacın olduğu gibi) yan etkisi tabiki var ama inan iyileştirici tefavi edici etkisini görünce umrunda bile olmucak...bian önce bi doktora git zaten sana o söyler ilaç gerekiyo veya gerekmiyo diye..ne tedavi uygularsa aynen devam et hiç ara vermeden..benden sana tavsiye...umarım en yakın zamanda iyileşirsin...sevgiler

Buarada söylemeyi unuttm antidepresanlar bağımlılık yapmaz...yanında verilen sakinleştiriciler( yeşil reçeteli olanlar) bağımlılık yapar oda sürekli doktor gözetimi dışında kullanırsan...doktor kontrolünde hiçbir zararı olmaz

hmm haklısın yaa cidden tavsiyelerin için sağol. çünkü pşskoloğa gitmeyi cidden düşünmüyodum. ama şuan düşününce sanırım gerekli. çok sağol tavsiyelerin için

çok sağol seninde tavsiyelrin için dediklerinize dikkat edicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…