Spor salonuna gidenlerr ya da zayıflamaya çalışanlar bakar mısınız ?

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Merhabalar ..
Bu spor salonunda 3.haftam oldu . Geçen hafta 6.2 'den hızlı yürüyemiyordum yürüyüş bandında bu hafta birden 6.5 ile yürümeye başladım hiç zorlanmadan . Kısacası 6.5 ile günde 20 dakika yürüyorum . 10-15 dakika eliptik bisiklet yapıyorum birde program verdiler yağ yakım programı plates toopunu bel boşluğuna dayayıp 2 set şeklinde 20 şer kez squat yapıyorum . 2 set 20 şer den şınav çekiliyo ( yapamıyorum ben onu ) 2 set 20 şerden mekik çekiliyo . 2 set yine ters mekik hareketi var . ayakla ve kollarla ağırlık kaldırmalar var bunlarda 3 er set hallinde yapılıyo .
Şınav hariç diğerlerini yapıyorum . ve spor salonunda cardio dans plates tarzı grup dersleri oluyo . Bunlarada yarım saat önceden gidiyorum yürüyüş bandında 20 25 dakka ısınmayı yapıp iyice terledikten sonra derse giriyorum ve 50 dakikada ders sürüyo pilates ya da kardio dans hangisi varsa haftada 2 kez de bu grup derslerine katılyıorum . Bazen evde de egzersiz harweketlerini yapıyorum ( pilates bandı ve pilates topumda var onlardan yardım alarak egzersizlerimi de yapıyorum )
Diyete gelirsek onuda gayet güzel yapıyorum klasik diyet . ekmekçok az yiyoırum akşam sebze yemeği yiyorum kahvaltıda haşlanmış yumurta peynir zeytin yiyorum . hamurişi kola asitli içecekler kızartmalar hiç bi şekilde tüketmiyorum . sadece çay içerken şekersiz içemiyorum ama şekeri de abartmıyorum . Birde çiklataya çok düşkün biriyim o olmadan dayanamam . diyete başlayalı 2.haftam olacak hiç çikolata yemedim ama tek kötü olarak hergün 100 gram hazır danonenin pudinginden yiyorum . bazen de sütlaç yiyorum . ilk hafta 2 kilo verdim . bu ikiliyi kesmem lazım biliyorum . meyve de yiyorum bazen bunları yemediğim zamanlar . 83 kiloydum 81 im şuanda . boyum 176 . amacım da 60 olmak . 65 olsam bile çok mutlu olurum.
3 aylık yazıldık spor salonuna sonra arttırır mıyız bilmiyorum ama şimdilik 3 aylık bi anlaşma var 3 ayda ne kadar kilo veririm acaba ,? birde spor salonunda öllçtüler zor kilo veren kolay kilo alan vücut yapısına sahipmişim metabolizma hızımda hızlı değilmiş 1600 müş . 3 ayda kaç kilo veririm ? yanlışlaaarım var mı neleri arttırmalıyım neler az neler yetersiz ?

Vücut yapınıza göre kilo verme değişiklik gösterir. Kimi insan birden kilo vermeye başlarken kimisi de azar azar verebilir. Örneğin; ben de spor salonuna gidiyorum, orada ayda 5-6 kg vereni de gördüm, gram oynamayanı da. Hocalar genelde spor yapıyorum derken yemek kısmını göz ardı etmemek gerektiğini söylüyor.. Siz zamanla kendiniz daha iyi anlarsınız verme hızınızı.
Size tavsiyem her gün hazır puding yeme kısmını en azından haftada 1-2 ye indirmeniz. Tatlı yedikçe insanın yiyesi geliyor. Meyveyle dengeleyebilirsiniz, tarçınlı süt de şeker ihtiyacını azaltıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…