Spirali hissettim sanırım dedi.

Geri cekilme bir korunma yontemi degildir. Dolayisiyla o bir mucize degil,korunmasiz seksin sonucu sadece.

Spiral kaymasi sonucu lekelenme olduysa muhtemelen kaymistir. Yumurtlama zamaniniz yakınsa hamile kalma ihtimaliniz yuksek

Mucize diye bahsettiğim şey farklı bir kullanıcının yorumuydu, yumurtlama günümü bilmiyorum çünkü 2 yıldan fazla oldu regl olmuyorum.

Öyle çok kolay kaymaz , adet döneminde filan daha kolay kayıyor ama en iyisi muayene ve ultrason ile kontrol edilmesi.

Evet yarın sabah erkenden gidicem bakalım güzel haberler duyarım umarım.

Kayıp da hemen hamile de kalırım demi
Yani kaymissa korunma olmamıştır. Ama hemen evham yapmayın bence kayması sağlık açısından da kötü bir durum acilde kaydı derseniz sizi direk doğum bölümüne alır kontrol ederler. Yanma batma hissediyor musunuz?

Spiral çok güvenli bir yöntem değil bu forumda da kendi kişisel çevremde de hamile kalan kalan spiralle zaten aklında olsun
Ailemin bütün kadınları spiralle korunuyor daha hamile kalmadık. Düzenli kontrollerini yapan, vücudu spirali kabul edenin hamile kaldığını duymadım.

İlk gün böyle kasıklarda hafif bir ağrı vardı ama ben bu konuda çok korktuğum için psikolojik olarak da öyle hissediyor olabilirim.

Ağır kaldırma , ani bir hareket olmadıysa kolay kolay kaymaz ya 5 yıldır kullanıyorum.

Ah ben Seyit onbaşı gibiyim. Kendimi esirgemedim hiç. Lakin ilk defa eşimden böyle bir şey duydum ve bende hissettim yani içim bir tuhaf oldu bu hissi tarif de edemiyorum.

Doğrusu bu ama sinek ısırığı kaşınıyor diye gelenler bile var. Spiral kaymasına bakarlar dogumhaneye yönlendirir nöbetçi ebe bakar.
Bu arada doğumhanedeki ebelerin eğer sertifikası yoksa ria kontrolü yapma yetkisi yok. Aile planlaması polikliniği yapar

Allah bağışlasın ben spiral taktirirken doktor ısrarla reglken gel dedi o yüzden şaşırdım.

Ben doktora regl olmuyorum hocam uzun zamandır dedim. O da 3 aylık olunca gel dedi. Doğumdan sonraki 3. Ayda gittim işte. Regl olmayı beklesem hala bekliyor olacaktım.

Bu arada doğumhanedeki ebelerin eğer sertifikası yoksa ria kontrolü yapma yetkisi yok. Aile planlaması polikliniği yapar
Bilmiyordum, ben devlet Hastanesi'ne gittim dogumhaneye yonlendirdiler ebe kontrol etti ve sorun yok dedi :) benim ebenin var demek ki :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…