Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
neyse bende birgun sperm cikarsa eger o zaman sayiyi yazarim yorum yapan bulunur elbet paylasan bulunur elbettt

sayı 17 biraz az ama idare eder...
ama ileri hareketliniz hiç yok...
morfolojide %2 az ama yinede % 0 olmamasından daha iyi...

hormon testlerinden çok iyi anlamam....
biraz FSH ile LH yüksek oda çok değil,ama bunun spermlere etkisi olurmu bilmiyorum...

bizde 9 ay once tese olmustuk ve sperm bulunamamisti ne yazikki,bizde hormonlari olcuruyooruz sperm yerine
ilk ameliyatta çıkmayabiliyor...
ama siz araştırmanızı iyice bitirdikten sonra iyi bir dr a başvuabilirsiz...
sonuç değerlendirmesine göre kullanılacak ilaçlarla ilerde bulunma ihtimali olabilir...
allah yardımcınız olsun...

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

eloo11 morfolojinin 0 olması başka sorun olmasada tüp bebek sonucu çıkarıyor...

testinizde hareket sorunu yok ama sayıyı anlamadım..
yani Konsantrasyon yazan yer...
ml 1 yazmışsınız bu sayı sadece 1 mi yoksa 1 milyonmu....

Kadınlar Kulübü, Kadın, Kadınca Sayfa Bulunamadı (8 mart kadınlar gününde yasaya karşı mail atalım..herkes buraya...)
lütfn uğrayalım dstek olalım

bayanlar bizde 7 aydır evliyiz.. eşim doktora gittiğinde 2 tanesi varikosel yok 1 tanesi var dedi... son gittiğimiz doktor klomen ve trental verdi... ilerleme olup olmayacağına bakacağını söyledi sizce bu ilaçlar artırır mı?
test sonucu da:
hacim:2,2
sayı 4,5
hareketlilik %55
ileri hızlı :3
hızlı:12
yerinde hareketli:40
lökosit >1
aglütinasyon---
morfoloji: 3
yorumlama için bu kadarı yeter sanırım..

ya şimdi ben bi türlü çözemedim aşılama için an az 5 milyon sperm şart demi hareketlilik kötüyse
markofolaji kötüyse 5 milyon olasada olmuyomu yani tüp bebekmi

sayı 4.5 milyonsa az....
ileri hareket 3 te az....
morfoloji krugere göre ise biraz az ama 0 olmasından iyidir...
ilaçlar bazı kişilerde işe yarıyor...
ama bazı bünyelerde ne yaparsan yap değişm eolmuyor...
ilaçları kullanın bakalım inşallah düzelme olur...

evet bu testinize göre sadece sayı problemi var...
benim tavsiyem biraz zaman geçtikten sonra başka yerde bir daha test verin bakalım...
ancak o zamn morfoloji sorununuz olup olmadığı anlaşılır...

Sperm sayısı yada morfoloji ile ilgili problemler için üroloji doktorlarının yapabileceği bir şey var mı ?? yoksa keçiboynuzu ne bilim havuç felan gibi bitkisel şeyleri mi denemek gerekli. Bilgisi olan ?

morfolojıyı duzeltmek cok zor dıe bılıorum.urologlar genellıkle sperm azlıgında klomen vede vıtamın ılacı verıolar eger sayınız az ıse kecıboynuzu kuru ıcırın bal fındık cevız karısımı ydırın.acil sfalar

Arkadaslar Benim esimde sperm sayisi 9 milyon du . Hizli hareketli ve morfolojide 0 . Ankaradan Kaan Aydos a yazdik sonuclari 2 ilac verdi ve ilaclar bitince tekrar test yapin dedi. 2 ay sonra yaptigimiz testte Sayi 19 milyona yukselmisti. Hiz ve morfoloji duzelmedi .
Kullandiklarimiz
Endol sabah 1
Trental 400 aksam 1
keci boynuzu kuru heraksam
havuc suyu kuru
Multivitamin ( Arginmax)
Evicap 400 e vitamini
findik ceviz dutkurusu badem

1 haftadir da ari sutu bal polen e basladik.
Sayi istedigimiz gibi oldu simdi sira ileri hiz ve morfolojide. Bununla ilgili basarisi olan arkadaslar var mi?

mıktar 2.5 ml
ph 8.0

1.saat ileri tam hareketli %50 ileri az hareketli%10 yerınde hareketli%10 haretsz%30
2.saat ileri tam hrktli %40 ileri az harektli%10 yerınde harektli %10 harektsiz%40
sayı.200.000
toplam.500.000
morfolojı %90 normal %10 anormal
bas %3 boyun %5 kuyryk %2

merhaba esra bana mesaj göndermişsin ama posta kutun dolu olduğu için cevap yazamadım. zaten durumumu herkes biliyor buradan da yazdığım mesajı okuyabilirsin tatlım

canım evet bizimde sorunumuz sperm ama bizde hiç yok. sıfır sperm. tüp bebek denedik ama micro tese yapıldı ordada eşimde hiç sperm bulunamadı. bi tane bulsalar o bile yetecekti ama olmadı.
ben şimdi nohut kürü uyguluyorum 12 gün oldu. en az 2 ay uygulamak gerekiyormuş 2 ay sonra test yaptırıcaz. birde kaan aydos diye bi doktor var onunla görüştüm 2 ilaç önerdi ama eşimde mide sorunu olduğu için başka ilaçlar verecek sanırım.
bakalım hayırlısı inşallah faydasını görürüz bunları. inşallah sizin sonuçlarınızda daha iyi olur. rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

kaan aydosa ben nasıl ulasabılırım maıl yoluylan falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…