Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Canım sayı muhteşem. Maşallah diyelimmmm :sm_cool:

Hareket de normalin üzerinde. Yani normal. a.s.

Morfoloji normalde %14 olması lazım. Ama kruger'in kriterleri çok ağır olduğundan %7'ye bile normal diyorlar. Sizin %5. Bence %4'ğn üzerinde şans iyi. Çünkü o yüzde birlik farklar bile şansı çok artırıyor. Doğal yoldan olur ama ne kadar sürede olur bilemeyiz tabiki. Şekil ve yapı bozukluğu olunca spermler ne kadar çok olursa olsun Yumurtayı dölleyemiyorlar. Bu morfolojiyi düzeltecek veya yükseltecek herhangi bir ilaç ya da kür yok. Zaman içerisinde düzelebilir. Sigara ve alkol kullanılmamalı , stressten uzak durulmalı ve dengeli beslenilmelidir. Bunun haricinde yapılabilecek birşey yok. Bizde de morfoloji sorunu var. Doktor bize de aşılamayı önermişti. Bu durumda aşılama ile başlanıyor. İnşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun canım. :Saruboceq: Canınızı sıkmayın. Daha kötü sonuçlarla doğal yoldan hamile kalan çok arkadaşımız oldu. :teytey: Senin de güzel haberlerini duyarız yakında dilerim. yerimseniben

kızlar merhaba eşim sperm tahlili yaptıracak ama 3 gün perhis gerekiyor ya ben bir türlü hesaplayamadım. Dün geceden sonra ne zaman tahlil vermeli lütfen yardım edin

Canım 31 Aralık gecesi ise ; 3 günlük iyi bir perhiz için Cumartesi öğleden sonra ya da Pazar sabah olmalı. Cumartesi sabah olursa ; 2 gün 10 saat gibi olur. 3 veya 3,5 gün en güzel perhiz.

canım varikosel var eşimde ama doktor doğal yollarla da olabilir dediği için eşim ameliyat olmamakta gayet ısrarlı. ne yapacağım bilmiyorum.

Canım o zaman takipte olacaksınız. Yani ara ara spermigoramı tekrarlayacaksınız. Düşmeye geçiyorsa ameliyat olması gerekir. a.s.

ARKADAŞLAR MERHABA SİTEYİ UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUM,10 AY OLDU BİZİMDE HAMİLELİK GERÇEKLEŞMEDİ EŞİM SPERM TESTİ YAPTIRDI YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİCEM
volum 4,5
ph 8
sperm konsantrasyonu 91.7 M/ml
motilite 47/4 %
hızlı prog.motilite %23,2 a
yavaş %15,4 b
nonprog motilite %8,8 c
ımmotilite %52,6 d
norma morfoloji yüzdesi WHO %34,3
motil sperm konsantrasyonu 43,5 M/ml
hızlı sperm 21,3 M/ml
yavaş sperm 14,1 M/ml
fonksiyonel sperm 19,9 M/ml
hız 12
sperm motilite indeks 195
toplam sperm 412,7 M/Ejac
motil sperm (a+b+c) 195,8 M/Ejac
prog.motil sperm (a+b) 159,3
fonksiyonel sperm 89,6 M/Ejac
normal sperm yüzdesi %5 kruger e göre

ben hormon tahlillerimi yaptırdım,bi sorun yok her ay düzenli 28 günde adet görüyorum.
şimdiden teşekkürler.

değerler fena değil eşim çarşamba günü ege ünv.gitti doktor direk tüp bebek demiş canımız çok sıkıldı burdaki arkadaşların değerleri doktorların önerileri ne bileyim bi vitamin bile yazmamış başka bi doktora daha göstericek hemen kestirip atıyolarmı anlamış değilim gerçekten allahım tez zamanda bize bebeklerimizi kavuştursun

Canım sayı ve hareket güzel. Ama morfoloji normalin altında. Yine de kötü denemez. Çünkü sayı çok fazla. Şansı artırıyor. 10 ay uzun bir zaman değil canım. Bence bu değerlerle doğal yoldan hamilelik çok mümkün. Boşuna tedaviye başlamayın. Tüp Bebeklik bir durum söz konusu değil. Şu değerlere yazık bence , tedavi için çok erken.a.s. İnşallah yakın zamanda senden güzel haberler duyarız canım. :lepi:

Teşekkür ederim yorum için ne bileyim doktor öyle diyince moralim bozuldu ihşallah hepimiz o güzel haberi bir an önce alırız allahım tez zamanda bizede nasip etsin güzel evlatlar

merhaba ben de yeni üyelerinizdenim. 1 yıldır eşimle korunmasız ilişkiye girmemize rağmen bebişimiz olmadı. doktoro gittiğimiz de bende bir sorun olmadığı ortaya çıktı ama eşimin sonuçları çok düşük çıktı. doktorumuz tüp bebekten başka çare yok dedi. ama üroloji doktoru daha umutluydu 2 aylık tedavi verdi ( ayrıca eşimin tek testisinin inmemiş olduğu söylendi). çok üzüldüm ve bu sitede yalnız olmadığımı gördüm. sonuçları yazsam sizler de bilgi verebilir misiniz? teşekkürler.
tam hareketli

merhaba ben de yeni üyelerinizdenim. 1 yıldır eşimle korunmasız ilişkiye girmemize rağmen bebişimiz olmadı. doktoro gittiğimiz de bende bir sorun olmadığı ortaya çıktı ama eşimin sonuçları çok düşük çıktı. doktorumuz tüp bebekten başka çare yok dedi. ama üroloji doktoru daha umutluydu 2 aylık tedavi verdi ( ayrıca eşimin tek testisinin inmemiş olduğu söylendi). çok üzüldüm ve bu sitede yalnız olmadığımı gördüm. sonuçları yazsam sizler de bilgi verebilir misiniz? teşekkürler.
tam hareketli %10
yarı hareketli %5
yerinde hareketli %5
hareketsiz %80

normal yapıda %70
anormal yapıda %30
baş %25
boyun %3
kuyruk %2
sayı 50.000
toplam sayı 225.000

arkadaslar bu spermıyogram ozel hastanlerde yada laboratuarlarda ne kadara yapılyor bılgı verebılırmısınız

Canım sayı iyi. Morfoloji de güzel. Ancak hareket düşük. Normalin baya bir altında. Üroloğa görünmeli. Harekete iyi gelecek ilaçlar yazabilir. Keçiboynuzu kürünü de kullanabilirsin kendin. Hareket dışında herşey normal. Eğer hareketleri de yerine gelirse sende de sorun olmadığına göre Allahım gönderir meleğinizi. a.s.

arkadaşlar bizde 3 yıllık evliyiz 6 aydır korunmuyoruz.bu süre içinde hamile kalamadım benim hormon tahlillerim yapıldı ve normal çıktı.eşimde sperm tahlili verdi ancak doktor sanırım çok sıkıldığın için tahlili uygulamamız için yeterli sperm verememişsiniz tekrar yapalım dedi.şimdi kafam çok karıştı acaba eşimde bi problemmi var diye düşünüyorum cumartesitekrar vercek.ancak şöyle bişey var ki eşim sperm tahlili verirken çok kasıldığını çok zorlandığını söyledi yani psikolojik olarak çok etkileniyor.bilmiyorum ne olacak.ben ve eşim 29 yaşındayız ve bi,ran önce problem varsa çözülmesini istiyoruz

teşekkür ederim nevrosky ilk defa senden iyi söyler duydum. İnşaallah her şey yoluna girer, hem benim hem de tüm bebek isteyenler için

Arkadaşlar herkese merhaba eşim dün spermiogram yaptırdı ve akşam üzeri tahlilleri dr a hemen götürdü dr eşime Klomen, Proviron, Trental adlı 3 adet ilaç yazmış ve bunları 3 ay düzenli kullan demiş acaba bu ilaçları eşi kullanıp sonuç alan varmı. Aağıyada spermiogram sonuçlarını yazacağım banada yardımcı olurmusunuz lütfen.

Görünüş : Krem / Opak
Viskosite : Normal
Likefaksiy : 10 dk
Volum : 1,5 ml
Ph : 8.0
A-HIZLI HAR.
1.Saat : 3
2.Saat : 0
B-YAVAŞ HAR.
1.Saat : 39
2.Saat : 7
C-YERİNDE
1.Saat : 17
2.Saat : 22
D-HAREKET
1.Saat : 41
2.Saat : 71
NORMAL ŞE. : 32
ANORMAL Ş. : 68
Baş Anomalisi : 46
Boyun Anomalisi : 8
Kuyruk Anomalisi : 14
Sayı / ml : 32,800.00
Toplam Sayı : 49,200.00
Canlılık : 60
Aglütinas : Negatif
Diğer : 25 - 30 Yuvarlak Hücre Görüldü.

Offf kafam allak bullak oldu tüm bunlar ne demek acaba. Bu ilaçlar kullanıldıktan sonra herşey normale dönecekmi hamile kalabilecekmiyim.Allah hepimize en kısa zamanda hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi.

işte bizim test hihoyyyt
Viskosite : normal
Görünüm : normal
Hacim : 4 ml
Sperm konsantrasyonu :29 ml
total motilite : %66
Hızlı hareketli : %7
Yavaş hareketli : %31
Yerinde hareketli : %28
Hareketsiz : %34
morfoloji kruger
normal : %2 (düşmüş :1shok: )
Baş anomalisi : %70
Boyun anomalisi : %20
Kuyruk anomalisi : %8

Bu kadar .. önceki sayı 13,000,000 du sayı problemi kalmadı.. :sm_cool: morfoloji normaldi düşmüş :1shok: hareketli düşmüş %16 dı.. Bu duruma doktorun söyledikleri de şunlar..

Sayı problemimiz kalmadı .. morfoloji ve harekette düzelicek.. şimdiki durum ameliyat ve ilaçların etkisi.. spermler bir anda çoğaldı ve kalitesiz oldu.. bundan sonra sayı da artış olmaz ve kalite üretim yapmaya başlar dedi.. aynı ilaçlara devam edicez.. yanında bal, badem, fındık, keçi boynuzu kürü kullanın dedi..
İşte böyle nevrocum .. marta kadar ikinci 3 ay doluyor.. o zamana kadar olmazsa isterseniz aşılama deneriz dedi.. ben pek istemiyorum aslında aşılamayı .. kısmet bakalım .. hepimizin hakkında hayırlısı olsun Şeniz

canım ben anladığım kadarıyla söyliyim.. sayınız bizim sayının üstünde iyi yani.. Morfolojide de sorun yok sanırım .. morfoloji şekil bozukluğu demek .. sizde hareket sorunu var .. hızlı hareketiniz düşük.. benim bildiğim kadarıyla böyle .. nevrosky daha da iyi değerlendirip yazar sana Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…