Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım değerler var da test yanımda değil..yarın yazarım sana..bi de ameliyattan önce doktor sayıya bakınca biraz umutsuz bi şekilde tüp bebek de yapabiliriz dedi..varikosel ameliyatından sonra 3 çiftten sadece biri doğal yolla gebelik elde eder dedi..bi de keçiboynuzunu yapmıştık biz..2 haftada 4 milyon artırdı sayıyı...

ben hafta sonu yokum..
pazar akşamı görürüm yazdığını..
hep dediğim gibi doktor çok önemli kimi kestirip atabiliyor..
tek doktorla yetinmeyip birden fazla doktorla görüşün..
spermler 72 günde bir yenileniyor 2 haftada düzelmesi imkansız..
sadece yenilenme zamanına denk gelmişse o şekilde etki etmiş olabilir..
bebek olayında kadere de inanmak lazım..
kısmette ne zaman varsa o zaman..
vakti gelince tek bir spermde olsa oluyor..

sağolasın canım...aydınlattın beni..Allah gönülden isteyen ve gerçekten iyi ana baba olabilecek herkese çocuk nasip etsin..şuanda takıntı haline gelmedi bizde,ama biraz daha böyle giderse ve yaşımız ilerlerse ne oluruz bilmem...çünkü ben çok fazla çocuk seviyorum ve kocacığıma ikimizden bir parça hediye etmeyi çok istiyorum...ınşallah Allah nasip eder o duyguyu...kendine ii bak..çok öptüm..bye

canım sayı 6 milyonmuş..mililitrede 2 milyon dedi doktor.3 ml de 6 milyonmuş..ama bu motilite indeksi nedir anlamadım..sen biliyormusun ne olduğunu? morfolojinin karşısında N.A. Yazıyodu..bazı şeylerin karşısında N.A.yazıyordu..ne demek ki bu?başka bişey yok testte..bakalım ameliyat işe yaraycak mı??şimdiden sağol canım bye

mehabalar eşim Alman hastanesi ile görüştü. ilk ön görüşme ücretsiz olacakmış. 2350 euro fiyat söylediler. ilaçlar ve diğer giderler ile 7500 TL yi bulur demişler. sizce nasıl uygun mu? bize biraz fazla gibi geldi ama olmuşken de iyi yerde olsun istiyoruz. Hayrunisa Hastaneside 2950 TL fiyat verdi. ablamın arkadaşı burada tüp bebek yaptırarak 1. denemesinde hamile kalmış.umut tüp bebek merkezi de ilaçlar, tedaviler, tahliller dahil toplam 4500 tl. araştırdıkça insanın seçim yapması daha da zor oluyor.

Son düzenleme:
tekrar selam arkadaşlar. eşimin spermiogram testi sonuçlarını yazıyorum.

Voluma (miktar) : 3,4 normal değeri (2-5)
Konsantrasyon : 2,25 normal değeri (20)
Motilite (hareket) : 50 normal değeri (50)
a 10
b 20
c 20
d 50

Likefasyon zamanı : 20dk normal değeri : (0 - 25dk)
Vizkozite : Negatif normal değeri : yok
Aglutinasyon : Negatif normal değeri : yok
pH : 8,2 normal değeri : 7,2 - 8,0
Görünüm : krem-opak normal değeri : krem - gri

Morfoloji (kruger)
Normal : 12 normal değeri : 14
Baş : 37
Boyun : 13
Kuyruk : 38
Diğer : -

her mikroskop alanında : 1 - 2 lokosit görüldü

testi aldığı gibi eşim aradı. tabii ürologu görememiş. kendince çıkan sonucu yorumlayarak normal yoldan bebek sahibi olabilceğimizi söyledi. sayı az ama diğer istatistikler neredeyse kafa kafaya dedi. arkadaşlar bu sonucu yorumlarmısınız ve tüp bebek için harekete geçelim mi yoksa ne önerirsiniz..

aayse canım morfoloji baya iyi harekette idare eder sadece sayı probleminiz var denilebilir....
ama sayı 2milyon çok az bu kürlerle veya ilaçlarla biraz artarsa tabiki doğal yoldan bebişiniz olur...
isterseniz tüp bebekten önce eşin iyi bir üroloğa gitsin ilaç falan kullansın...
belki sayınız biraz düzelebilir...
alalh yardımcını olsun...
geçenlerde 2 milyon sayıyla hamile kalan birinin yazısını okumuştum ama bu gerçekten mücize...
belki bizleride bulur ama yinede yüksetmek içinde elimizden geleni yapmamız lazım...

Son düzenleme:
her ihtimale karşı keçi boynuzu almıştık bide keçi boynuzu pekmezi (eşim kürünün tadının çok acı olduğunu duymuş) ama tıp fakültesinde ki ürolog hocamıza danışmak için pazartesi gününü bekliyeceğiz. son tahlili görmedi çünkü ilk tahlil ve muayenesine göre sakın ilaç, başka madde, vas... ameliyatı(adını hatırlayamadım) falan yaptırmayın ve yemeyin demişti. ama son spermiogram tahlili yüzümüzü azda olsa güldürdü ve umutlandırdı. inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan doğal yoldan hamile kalırım ve tüm üyeler kalır.. test sonucuna boşuna sevinmemişiz yorumun bunu gösteriyo fadik...

canım aslında keçiboynuzu kürünün tadı okadar kötü değil...hatta acı hiç değil..bence fazla abartmışlar...
pazartesiye az kaldı.... dr a danışmanız tabiki daha iyi olur...
hakkınızda hayırlısı olsun canım...

merhaba arkadaslar,

araniza yeni katildim, bizim sorunumuzu arastirirken tesadüfen bu siteyi bulduk.
Bizim söyle bir sorunumuz var su ana kadar 1 sperm testi yaptirdik ve sonucta 650.000 sperm sayisi ve %100 hareketsizlik, %0 hareketlilik cikti, bu veriler hakkinda bizi bilgilendirebilecek ve tavsiyelerde bulunabilecek kisiler var mi?

hoşgeldin canım..
bu sebeple gelmeseydin keşke ama kader..
öncelikle tek testle kesin sonuca varmak imkansız.
sonucunuz kesin budur denemez..
testi bir ya da iki kez daha tekrarlayın..
ve detaylı inceleme yapan bir yer olursa daha da iyi olur..
bu teste göre sorun var evet..
olan sayınında hepsi hareketsiz ölü görünüyor..
bu durumda üroloji uzmanıyla görüşmeniz lazım..
varikoselde olabilir..
zaman kaybetmeden doktora gidip testi tekrarlamanızı öneririm..

Merhaba arkadaslar, Esimin hormon degerlerini bugun aldik.
Bir yorum yaparmisiniz?
FSH 20.27 IU/L
LH 11.51 IU/L
ESTRADIAL 41.60 pg/ml
TESTOSTERON 7.30 ng/ml
tesekkurler.

lamyay hormon testlerinin değerleri hastanelere göre değişiyor..
benim bilgim yok bu konuda..
sağında yazan erkek değerlerle karşılaştır..
bu çıkan değerler büyük ya da küçük değilse sorun yoktur zaten..

sayınız az canım..
motilite hareket demek.. onun değeri ne kadardı özelden cevapladım sanırım ama..
Allah yardımcınız olsun tez zamanda bebeğiniz sizinle olsun inş..

iyi araştırın canım yaptıracağınız zaman..
alman hastanesindeki değer çok fazla geldi bana da..
açtığın konuya yaptıranlar yazar nasılsa ona göre bakarsın yine..

saol tuliny

normal degerlerine gore yuksek bayagi
normal olmasi gereken araliklar soyle:
FSH 1-14
LH 1.5-9.2
TESTOSTERONE 2.80-8.00

Bizim degerler gibi olan kisiler varmi,varsa tedavisi varmi
esim azosperm.tesede de bulunamamisti 2 ay once
degerlerde boyle cikinca cok kotu oldum,hic bir fikrim yok nasil olacak ne olac ak diye
kaan aydosta msj attik bir ilac onerebilirmi diye

FSH 20.27 IU/L
LH 11.51 IU/L
ESTRADIAL 41.60 pg/ml
TESTOSTERON 7.30 ng/ml

bizim sonuclarda bunlar

bir tek testesteron normal canım.
diğerleri yüksekmiş evet..
üroloji uzmanına gitmediniz mi sonuçlar için..
hormonlarda etkiler spermleri..
onların düzene girmesi lazım sanırım öncelikle..
canını sıkma ilaçla tedavisi vardır sanıyorum..
Allah yardımcınız olsun canım..

biz taylandda yasiyoruz burdaki doktorlara artik guvenemiyorum,2.5 ay once azosperm oldugunu ogrenince 10 gun icin de tese yaptilar ve sperm bulunamadi,o zamanlar hicbir fikrim yoktu bu konuda o DR a guvenmistik.o yuzden simdi burdaki hic bir doktordan tedaviye baslamadik.sonuclari bugun aldik horman testlerininn.kaan aydosta mesaj attik.bakalim ne olacak.senin onerebilecegin bir dr varmi

anladım canım..
acele etmişsiniz ama denizi gören yılana sarılır misali olmuş sizinkisi..
doktora güvenmişsiniz..
tek doktorla birşeye başlamak artık çok zor..
şimdi daha temkinlisinizdir..
özeline mesaj attım..
bir oralara da gönder hepsinin cevabını karşılaştırırsın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…