Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım ya çok saol biz bugün gitmek üzereydik ameliyat için gün almaya ama eşimi iş yerinden arayıp çağırdılar demek bundada varmış bir hayır bende eşime kızmıştım hayırlısı olsun eşimle konuşucam canım akşam sonra tekrar seninle konuşuruz birde şunu sorucam orda yine tetkikler yaparlar dimi ne kadar sürer mesela biz burda doppler çekileceği zaman gün veriler bir ay falan vardı ve sonuçlarıda vermediler elimize dr bilgisayarına gönderdiler çok zaman alırmı o açıdan sordum çünkü gidip gelmesi zor olacak iş açısından

her şerde bir hayır vardır mutlaka canım..
hayatımızdaki herşeyin sonunda bi hayır mutlaka vardır..
burda dopleri aynı gün çekip sonucunu veriyorlar canım..
bizde öyle olmuştu..
çekilecek olan hastanede arkadaşım var yardımcı olurum..
tekrar tetkikleri isterler mi bilmiyorum ama elinizdeki sonuçlar çok eski tarihli değilse istemezler sanırım..
detayları konuşuruz yine..

tülincim eşin ne zaman oldu ameliyat artış yada herhangi bir değişiklik oldumu olumlu yada olumsuz aydında yada nazillide tanıdığı iyi bir dr varsa bize önerebileceği bilmek isterim

tülincim eşin ne zaman oldu ameliyat artış yada herhangi bir değişiklik oldumu olumlu yada olumsuz aydında yada nazillide tanıdığı iyi bir dr varsa bize önerebileceği bilmek isterim

geçen sene nisanda ameliyat oldu eşim..
1 sene sonra değerler normale dönmüştü sorun yoktu..
ama bu ay yaptırdığımız testte yine düştüğünü gördük..
doktor testi tekrarlamımızı söyledi..
4 ağustosta tekrar vericek eşim..
yanında ilaç ve keçi boynuzu kürü uyguladık..
hala devam ediyoruz..
düşmeden önce ilaçları da kürü de bırakmıştık..
doktora yarın bi sorarım tanıdığı var mı diye..

peki tülincim siz aşılama yada tüp bebek düşünmüyor musunuz
biz birde ameliyat yerine aşılama mı yaptırsak dedik ama sonuçta ikinci bebek içinde tekrar aşılama yapılması gerekecek vede belki ozaman şimdikinden daha kötü olacak o yüzden ameliyata karar verdik

bu yaptıracağımız teste göre hangisi olursa tedavi başlayacak canım..
marttan beri yumurta takibi yaptırıyorum.
ama hormon yaramıyor..
klomen kullanınca kist yapıyor..
bu ay tekrar düştüğünü görünce o değerlere ancak tüp bebek olur..
varikoselin tekrarlama ihtimali de var tabi ..
ama doktor bize sadece tek çocuk düşünmeyeceksiniz..
aşılama ya da tüp bebek için kesin olacak garantisi yok..
ameliyat olması daha iyi demişti..

senin yumoşlar kendiliğinden çatlamıyor mu canım bende iki ay gitmiştim dr ama çatlama iğnesi hiç vurmadı sanırım kendisi çatlıyor bir defasında 4 tane yumoşum vardı çok ümitlenmiştim ama maalesef sonuç hüsranmafoldumben hayırlısı olsun sabırla bekliyorum gelecek birgün meleklerimiz allahın izniyle

geçmişteki tazılarınızı eşlerinizin semen sonuçlarını gözden geçirdim fakat sizinkilerin yanında bizimki bir felaket sonucumuza bakarak bize yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.............
likefaksiyon: 20 dak.
volüm: 2
viskosite: viskoz
ph: 7.6
konsantrasyon(ml): 600.000
motilite: %40
prg.hızlı: %4
prg.yavaş: %20
yerinde: %16
hareketsiz: %60
TPMSS: 48.000

Lütfen bilginizi bu test üzerinden paylaşın benimle................

sperm konsantrasyonu yetersizliği nedeniyle morfolojiye bakılamamış.........raporda öyle yazıyor
cevap bekliyorum arkadaşlar

tulu sayınız az..
hareket oranı fena değil.. %4 te olsa ileri hızlınız var..
600,000 nin %40 ı hareketli morfolojiye bakılamadığı için sağlıklı diyebiliriz..
sayı az olduğu için morfolojiyi incelememişler diyecem ama değil..
sayısı 350,000 olan birine morfoloji bakılmıştı..
nette baktım ama sperm konsantrasyonuyla ilgili net bir ifade bulamadım..
doktorunuz bu sonuca ne dedi..
varikosel olma ihtimali var..
ilk testinizse başka yerde tekrarlayın derim..
canınızı sıkmayın zamanla bir şekilde düzeliyorlar..
ilaç ve kür takviyesiyle düzelebilir..

tuliny ilgilendiğin için çok sağol canım benim....bu ilk testimizdi doktorum üroloji uzmanı görsün dedi ama henüz gitmedik sanırım cumartesi gidecez...sperm sayısının en az 6.000.000 olması lazımki aşılama yapılabilsin dedi doktorum...tabi hareketininde artması lazımmış ama ben böyle bir sonucun doktorun istediği oranlara ulaşabileceğine inanmıyorum......iyice ümitsizleşiyorum galiba...........

bişey daha sormak istiyorum bu TPMSS NEDıR açıklarmısınız....canlı sperm sayısımı yani

arkadaşlar perhiz süremiz 5 gündü sperm sayısının ve hareketini azlığına sebep teşkil edermi bu süre çünkü biri bana uzun süre perhiz uygulanırsa sperm deformasyona uğrar demişti.....peki sizce?

ümitsizliğe kapılma..
jinekologlar spermlerden pek anlamıyorlar..
üroloji uzmanının görmesi lazım..
elle muayene hormon tahlili ve renlki dopler usg isteyip varikosel var mı diye bakar..
iyi bir doktor bunları yapar..
aşılama için bazı şartlar var evet..
ama dediğim gibi eğer varikoselse ameliyat olucak..
ve zamanla ilaç ve kür takviyesiyle düzelme göstericektir..

bişey daha sormak istiyorum bu TPMSS NEDİR açıklarmısınız....canlı sperm sayısımı yani

canım bunu ilk kez gördüm..
total fonksiyonel sperm diyor nette..
normal olan sayıyı gösteriyor olabilir dediğin gibi..
üzülmeyin gerçekten..
ilk başlarda çok koyuyor haklısın..
ama zamanla alışıyor insan..
çareleri var şükür ki..
bu konuda elimizden geleni yapmalıyız..
erkekteki problem kadındakine göre daha kolay çözülebilirmiş..
sonuçta canlı sağlam spermlerinizde var..
zamanı gelince nasıl olursa olsun yolunu buluyorlar merak etme..

normali en az 3 gün en çok 5 gün canım..
bir sonraki testi 4 günlükken yaptırın..

sorularıma budenli hızlı cevap albildiğim birinin olması içimi rahatlattı gerçekten teşekkürederim tuliny a.s.:1hug:

sorularıma budenli hızlı cevap albildiğim birinin olması içimi rahatlattı gerçekten teşekkürederim tuliny a.s.:1hug:

rica ederim canım..
burda olduğum sürece cevap veririm bilgim dahilinde..
sperm konusunda uzmanlaşma yolunda ilerliyorum artık kaydirigubbakcemile3

yecrübelerinden biraz daha yararlanmama izin verirsen bişey daha soracam......varikosel ameliyatı olması gereken kişilerden ilki düşük spermlilermi yoksa bu ameliyatın sebebi başka birşeymi....ben bu tür konuları incelemeye başlayalı daha 2 gün oldu onun öncesinde hep kendimle ilgili sorunlara bakardım çünkü eşimde bir problem olacağı hiç aklıma gelmemişti am meğer öyle değilmiş...............

canım varikoselin belirtileri arasında sperm değerlerindeki bozukluk..
ya da testislerdeki ağrı söz konusuymuş..
ağrı yoksa da spermlerde bozukluk varsa yine ameliyatsız düzelmesi imkansızmış..
gözle görülebilir olarak testislerdeki düşüş ve şişlik belirtileri..
dopler usg de zaten çıkacaktır..
spermleri düzgün olup ağrıdan dolayı bu ameliyatı olanlarda varmış..
ameliyatı kasıktan ufak bir kesiyle yapıyorlar..
epidural anestezi uyguluyorlar..
hastanede 1 gün belki kalır ya da kalmazsınız..
ağır işte çalışmıyorsa 1 haftaya kadar işe dönebilir..
şimdi çıkmam lazım canım malum yemek işleri..
sormak istediklerini profilimden de sorabilirsin..

ok canım yardımların için çok teşekkürederim..........bu kadar bilgi bugün için bana yetti ama senin peşini bırakacağımı sanmıyorum artık by

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…