Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Evet inceledim ,dün doktorla eşimin testini konuştuk . 10 milyon yazan 20 milyon ve üzeri isteniyor aşılama ve doğal yolla gebelik için . Morfoloji çok güzel 8/100 . Bazı erkeklerin 0/100 çıkıyor ona rağmen bebekleri oluyor . Yani 1000 tane sperm seçiliyor ve baştan sona kadar inceleniyor şekilleri Türkiye'de 8/100 müş morfoloji ortalaması kabul edilen dün doktora sordum benim eşimin 5/100. 4/100 ve üzeri normal kabul ediliyormuş .Hızlı sperm 20/100 oda güzel . Bence sayınızı yükseltin isterseniz üroloji doktoru ilaç veya iğne önerir eşine . Ama gayet güzel sonuçlarınız.

Canım çok sağol eşim nisanda 18 milyondu sigara ve panik atak ilacı düşürüyormuş öyle söyledi proxxed plus ı önerdi bakalım halbuki gecen ay ne keçiboynuzu içirdim bendede polikistik over var ve prolaktin süt hormonum 35 çıktı 2.kez yüksek emar isteyebilirmiş doktor ama polikistik den kaynaklı süt hormonu yüksek olabiliyormuş nasıl düşürcem onuda bilmiyorum çok zor ya 1.5 yıldır bekliyoruz Rabbim e sığınıyorum artık

Prolaktin stresten yükseliyor bende aşılamam başarısız olunca 35 küsür çıktı . Kendiliğinden düşüyor eğer düşmezse doktor ilaç verir sana indirmek düşürüyor . Erkeklerde sperm her ay değişiyor sana şöyle anlatayım benim eşimin haziranda 18 milyondu ağustosta 165 milyon . Eşim neofertil adlı bir ilaç içti. Eşin proxeed ilaca başlasın keçiboynuzuna devam etsin sigara zaten çok etkiliyor azaltsın, Hayırlısı ile olmayacak değerler değil gayet güzel .

Inşallah canım ya Allah hepimizin yüzünü güldürsün sen ne zamandır korunmıyorsun ve ne aşamalar gördün? Ben daha hiç bişey görmedim çatlatma iğnesi aşılama sıralaması böyle mi gidiyor Hsg çektirdinmi

Ben 2 aşılama oldum başarısız sonuçladı. Hsg yumurtlama adet çatlama herşey bende normal düzenli . Eşimdede sorun yok ancak olmadı . Bu ay tüp bebeğe başladık . Sana tavsiyem hsg çektir eğer kanalların temizse aşılama yaptır .

Tamam canım doktor progesteron a bakcakmış kan vercem adetin 19.günü en son hsg çekelim dedi yumurtluyormuyum diye bakcak galiba araştırdım progesteron u öyle anladım peki aşılamanın maliyeti nedir canım

Senin prolaktin normal mi pco var mı
Pco yok aşılamadan sonra yükseldi düştü . Aşılama nerde yaptırdığına bağlı . Ama maximum ilaç dahil 1500 tl özelde . Devlette yaptırırsan hiç bilmiyorum .araştır bence bütçene uygun içine sinen bir yerde aşılama dene .

Daha henüz Hsg için bile zaman var dedi doktor tetkikler yapıyor yumurtluyormuyum diye kan vericem 19.günü belki biraz zaman sonra hsgden sonra bile bebek olma ihtimali yüksekmiş

Daha henüz Hsg için bile zaman var dedi doktor tetkikler yapıyor yumurtluyormuyum diye kan vericem 19.günü belki biraz zaman sonra hsgden sonra bile bebek olma ihtimali yüksekmiş
Ben direk çektirmiştim meraktan . Hsg den sonra hamile kalanlarda oluyor .umarım yumurtlamanda sıkıntı yoktur en kısa zamanda kucağına alırsın :)

Inşallah sende sonuç alırsın canım bu süreçte sabırlı olmak gerekiyormuş onu anladım sen ne kadar zamandır bekliyorsun ben 1.5 yıl ama iş güç hep ihmal ettim şimdilerde artık tamamen ele aldım üstüne düşmedimi olmayacak sanki

3.5 yıllık evliyim ama son 1 yıldır istiyoruz . Hayırlısı olsun

merhaba kızlar eşim dün ve ondan 15 gün önce iki kez spermiogram testi yaptı size değerleri yazcam lütfen yorum yaparmısınz
1.test sonucu,
völüm:4.71
renk:sarımtırak
ph:7,5
vizkozite+)
likefaksiyon:20 dakika
fruktoz+)
MİSROSKOPİK İNCELEME
SPERMATOZOA SAYISI:2.000.000
total spermatozoa saysı:9.420.000
ileri hareketli:%3
yerinde hareketli:%3
hareketsiz:%94
toplam ileri areketli sperm saysı:282.600
yuvarlak hücre sayısı:400.000
lökosit: /ml
eritrosit: /ml
vitalite:%15
hipoozmotik şişme (hos) test:%
pellet:
retrograd ejakülasyon:
MORFOLOJİ: NORMAL %O ANORMAL %100
BAŞ: %93 BOYUN: %57 KUYRUK:%32 STOPLAZMİCK DAMLACIK :%2

buda ikinci sonuç kızlar dün verdik testi
volüm:4k
renk:sarımtırak
ph:7,5
vizkozite+)
likefaksiyon:20 daika
fruktoz+)
spermatozoa sayısı:2.000.000
total spermatozoa sayısı:8.000.000
ileri hareketli:%5
yerinde hareketli:%5
hareketsiz:%90
toplam ileri hareketli sperm sayısı:400.000
yuvarlak hücre sayısı:400.000
lökosit:
eritrosit:
vitalite:%25
hipoozmotik şişme (hos) test.%
pellet
retrogad ejakülasyon:
MORFOLOJİ: NORMAL%0 ANORMAL%100

meraba bende esıme sperm testi yaptırdım 3 gun once sonucları nasıl cıktmıs merak ettım soylersenız sevınırım hacim 3.3 ml
ph 7.4
sperm konsantrasyonu 162.000.000
total sperm sayısı 534.000.000
progresıf motılıte (A%+B%) %38
totel progresif motıl sperm sayısı 203.148.000
MOTILITE
A-%3
B-%35
C-%16
D%46
AGLUNITASYON NEGATİF
Yuvarlak hucre = 0
morfoloji (kruger strıctk krıterıne gore)
bas anamolısı %4
boyun anamolısı %40
kuyruk anamolısı %0
boyun kuyruk anamolısı %2
bas boyun anamolısı %48
normal sperm %6
teratozoospermık 1.53 anamolı
sperm deformıte ındeksı 1.44
COK UZUN OLDU AMA CEVAPLARSANIZ COK SEVINIRIM 2 SENEDIR BEBEGIM OLMUYO LUTFEN

kızlar lütfen yorum yapın dn kmse bakmıyor

kızlar lütfen yorum yapın dn kmse bakmıyor
merhaba ;öncelikle geçmiş olsun.
bizde 2 ay önce sizin tahlil sonuçlarına benzer sonuç aldık.doktorumuz 3 aylık bir toz ilaç verdi eşime.3 ay sonucunda sperm değerlerinde değişme olmaz ise tüp bebek kararı verebiliriz dedi.aslında 3 aya bile gerek yoktu çünkü sizin ve bizim değerlerle çocuk olma ihtimali çok zor.olmaz diye birşey yok tabiki Allah isterse herşey olur ama bilimede inanmak gerek.yaşadığınız durumu biliyorum.sakin olun iyi bir doktorla görüşün.ve bitkisel takviyeler yapın.biz proxeed plus+e vitamini+çinko+keçi boynuzu kürü+arı sütü polen+kuru yemişler+keçi boynuzu pekmezi soğuk sıkım ...bunların yanında dikkat etsin sığara içmesin alkol kullanmasın,sağlık beslenmeye çalışsın,haftada iki gün balık tüketsin.bunların hepsini aynı anda kullanması imkansız belki ama haftaya yaya bilirsiniz.biz proxeed ve keçi boynuzunu bırakmadan tüketiyoruz diğerlerini aralarda kullanıyoruz.1ay sonra test sonucuna göre tüp bebek için müracaat edeceğiz.bu yaptıklarımızlada şansımızı artırmış oluruz inşallah.
bu sabırlı bir süreç inşallah bebeklerimiz olucak ben inanıyorum.sağlıkla kalın

çok saol cnm ama biz bu yazdıklarıını hepsini kullandk kullanmadan önce sayıı 8 milyndu harektlililk %39 du morfoloji %1 di o bitkiselleri kullandık 3 ay sonuç bu çok kötü acaba ilaçlarmı düşrdü blmyrm kfyı yicem herşey sfra inmş nsl düştü byle blmyrm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…