Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Pek bi karışık ama hareketlilik de sorun var gibime geldi
ılerı hareketlılık az cıkmıs gıbı geldı bana da. cok cok bılgım yok ama gecen hafta bızde yaptırdık. o ara arastırmıstım. bızımkı az mı dıye yuklım karsılastırsın arkadas ısterse. az cok yorumda bulunabılır .
bızımkı nasıl sence ? normal gıbı sankı. mukemmel degıl ama.

Kızlar yorumlarmısınız yaaa..

Eklentiler

• 20150417_141221.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 110
sizdede iltihap var sanırsam bide hızlı ileriyle hareketliyle yerinde hareketli toplamı %50 ve üstü oolması lazım ama cok da anlamıyorum

sizdede iltihap var sanırsam bide hızlı ileriyle hareketliyle yerinde hareketli toplamı %50 ve üstü oolması lazım ama cok da anlamıyorum
evet lökosit benımde dıkkatımı cektı ama cok degıl dedıler . bılmıyorumkı ben de cok anlamıyorum :) bakalım bu ayda olmazsa dr a gostercez. bunu kendımız yaptırdık lab da.

zaman kaybetmeseydin ama normal gibi gözüküyor değerleriniz
ne bılım daha 3. ayımız. ben yınede takvıye bıseler yaptım bu ay kecıboynuzu fılan. ıltıhap vardır dıyede bol su ıcırdım :) belkı etkılemıstır. o yuzde 50 olayını bılıyorum ama hangısı toplam olcak bılmıyorum. hareketlılık toplamımı olcak yoksa baska bısey mı ?
burada da arastırdım bıraz normal geldı degerler. o yuzden dr a gostermedık sımdılık.

tabı testten sonra yaptım bu dedıklerımı. bugun yarın yumurtlama gunum ıns sorunsuz kalırımda. gerek kalmaz dr a

bızımkı olmuyor =) ne yapmak lazım onun ıcın ılac fılan mı verıyorlar acaba
sizinki iyi gayet canım onu kafana takma bizim gibilere ilaç veriyolar bizde hızlı ileri hareketli %10, yavaş ileri hareketli %25 bu ikisinin toplamı dünya sağlık örgütü standartlarına göre %50 ve üzeri olacakmış ...tabi bu günden güne yediklerine göre ufak tefek oynarmış ama ortalama değer böyle işte bize proxeed plus verdi doktor yanında bir ay havuç kürü bir ay keçi boynuzu kürünü dönüşümlü olarak kullanıyoruz

anladım canım. 50 yapmıyor ya o yuzden A+B 43 A+C 46 . toplam hareketlılık 63 görünüyor. morfolojı 63.
sızınkıyle de pek fark yok yani . sızınde 35
neyse bakalım hayırlısı. ıns olurda . olmazsa dr a gıder

inşallah canım ya pahalı ilaçlar öyle pekde bi işe yaramıyo 2 ayda % 5 lik bi artış yaptı oda diğer değerlerde hızlı ileri olan hiç değişmedi....inşallah gerek kalmaz gelir bebeğin

inşallah canım ya pahalı ilaçlar öyle pekde bi işe yaramıyo 2 ayda % 5 lik bi artış yaptı oda diğer değerlerde hızlı ileri olan hiç değişmedi....inşallah gerek kalmaz gelir bebeğin
ınsallah canım. kür yapıyosan yukselır bıkac aya. cok okudum burda. tabı o zamanlar tamamen yabancı gelıyordu bu terımler. sımdı arastırdıgım ıcın en azından yorumları anlıyorum :)
ıns 10 gundur yaptıgım kecı boynuzu ıse yaramıstır :) zaman az ama. azcıkta olsa etkıelese ıyı

inşallah canım etkilemiştir...bazı doktorlar bugün çıkan spermin 72 gün öncesinden yenilen şeylerin etkili olduğunu söylüyomuş bende burda okudum nekadar doğru bilemem bide burda bi doktor varya bülent traş o da bana en az 3 ay kullanıp sonra test yaptırın demişti biz 2 ay üstüne yaptırdık testi

dogru ay ay degısebılıyomus ben de okumustum . ama ne kadar degısır bılmıyorum.
sızın sımdı kac ay oldu. 3. ayda yıne yaptırsaydınız . hem kür hem ilaçlar belkı değişim olmustur

dogru ay ay degısebılıyomus ben de okumustum . ama ne kadar degısır bılmıyorum.
sızın sımdı kac ay oldu. 3. ayda yıne yaptırsaydınız . hem kür hem ilaçlar belkı değişim olmustur
26 ocak da öğrendik o günden beri kullanıyoruz işte adet olursam yine bakarız adet günü gelmeden test vermez eşim umut dünyası işte.....ne derler umut fakirin ekmeği misali beklemedeyiz ben hsg de cekildim aşıla yolunda adım adım ilerliyoruz bakalaım nasipte ne var görecez

Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO) kriterlerine göre spermiyogramdaki normal değerler;
Volüm (hacim): >1,5 ml
Sperm konsantrasyonu: 15 milyon/ml ve üzeri
Sperm analizi sonrasında yukarıdaki değerlerin bulunması gebeliğin oluşacağını kesin olarak göstermez. Örneğin; sperm konsantrasyonu 10 milyon/ml olan erkeklerin eşlerinde gebelik gerçekleşebilirken, sperm konsantrasyonu 80 milyon/ml olan erkeklerin eşleri gebe kalamayabilir.
Sperm hareketliliği (motilite): %32 ve daha fazla (Derece A+B)
Hareket tiplerine göre sınıflama yapılır :
A derece (+4)= ileri doğru hızlı hareket ( normal hareket biçimidir)
B derece (+3)= yavaş, doğrusal olmayan hareket
C derece (+2)= yerinde hareket
D derece (+1)= hareketsiz
Spermin hareketi, orta kısım ve kuyruğun anatomik ve işlevsel açıdan sağlam olması ile ilişkilidir. Enfeksiyonlar, kuyrukla ilgili anormallikler, varikosel, alkol, antisperm antikorlar, immotil silia sendromu gibi hastalıklar sperm hareket bozukluğuna sebep olabilir.

baksana sunu okudum gıgıldan :) hangısı ne dogru bılmıyorum. of ya neyse bakalım ne olcak.

ınsallah tez vakıtte olur canım. hep beklemedeyız kısmetımızı

allah yazmışsa doğum kontrol hapı kullanan bile hamile kalabiliyor o yüzden fazla takılma teferruata

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…