Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
biizmde %15.keçi boynuzu kürü uygulayın ve havuç suyu içsin.faydasını görecektir

nevroooooooooo inci tanen nasıl
sen nasılsın:CüvCüv:
bulamıyoz bacım seni hiç bir yerdeşutarafagitti
sende yoksun ben kime soram şimdi bu morfolojiiiiiiii illetiniÇok üzgünüm çoook
yokmu yardım edenn:çok üzgünüm:

Canım çok şükür iyiyiz. Pek giremiyoruz.

Canım diğer topikte okuduğum kadarıyla morfolojide bir sorun yok sizin. a.s.

arkadaşlar merhaba
eşimin sonuçlarını aldık, pek iç açıcı değil yorumlayabilir misiniz

perhiz 4 gün
Sıvılaşma 20 dakika
hacim 1,5 ml
Ph 7,5
sparm sayısı 33,6 mil
lökasit 0,4 mil
Vitalite -
Hareketlilik
Hızlı ileri %12
Yavaş ileri %40
yerinde hareketli %2
Hareketsiz %46
Morfoloji %3 Başa anomolisi %84

durumunuz iyi sayılır bence.. hareketlerin toplamı değerlendiriliyor o da %50 yi geçiyor.. hızlı ileri fazla olsa iyi ama buna da şükür.. sayı probleminiz yok.. morfoloji de çok kötü değil.. sıfırla hamile kalanlar çok.. üzülme..

yorumların için teşekkürler, cumartesi doktora gideceğiz bakalım o ne diyecek. ınternette araştırırken morfolojisi %4'ün altında olanlara tüp bebek öneriliyor yazıyordu. Bu doğru mu? Bilginiz var mı?

evet canım öyle deniyor.. aşılama için de morfolojinin %4 olması gerekiyor deniyor ama aşağı da olsa denenebiliyor.. morfoloji için kullanılan ayrı bir ilaç yok malesef.. hareketi arttırmak için eğer eşiniz sigara içmiyorsa havuç kürü uygulayabilirsiniz.. doktorunuz da gerekli olanları size söyleyecektir.. belki ilaçta verir.. umutsuzluğa kapılmayın hemen.. ayrıca morfoloji değişiklik gösterebiliyor.. strese de bağlı.. 3 ay sonra tekrarlayın testinizi..

Canım çok şükür iyiyiz. Pek giremiyoruz.

Canım diğer topikte okuduğum kadarıyla morfolojide bir sorun yok sizin. a.s.

teşekkür ederim canım a.s.
doktorum doçent ama uçuyor arada heralde
çünkü sorun onda dedisırnaşık şey
%85 le acep nasıl oluyorki:uhm: morfolojiiii demii
heralde o ara uyuyorduumirmirmirmir

teşekkür ederim canım a.s.
doktorum doçent ama uçuyor arada heralde
çünkü sorun onda dedisırnaşık şey
%85 le acep nasıl oluyorki:uhm: morfolojiiii demii
heralde o ara uyuyorduumirmirmirmir

amaaaaan ben ne yapayım şimdi :çok üzgünüm:
bu yazıyı yazdıktan yarım saat sonra dayanamadım doktorumu aradımCADIARZU
nasıl yani %85 normal morfoloji varken teste siz eşimin morfoloji sorunu var dediniz anlamadım ben dedim:uhm:
doktorum da tüp bebek uygulanırken aldıkları sperm örneğinde ileri derecede morfoloji sorunu çıktığını söyledisenağlama
ve tüp bebeğe devam dedi:dilcikar:
bu arada yukarıda yazdıklarım içinde özür dilerimmm a.s.

Canım %85 normal morfoloji vardır ama. Sonradan tüp bebek için aldıkları spermdeki morfoloji ileri derecede kötü çıkmıştır. Olabilir yani. Allah gönlüne göre verir inşallah. Tedavi var mı yakınlarda peki?

merhabalar uzun zamandır siteyi takip ediyorum çok güzel bilgi alışverişi oluyor.bende kayıt olmaya karar verdim.4.5 yıllık evliyim.önce incir kürü sonra soğan kürü uyguladım ters oldu ama yaptım eşimde 3 ay keçiboynuzu kürü uyguladı ve sonunda dün test yaptırdık sonuçları şu şekilde yorumlarsanız sevinirim.renk kirli beyaz 1ml.22.000.000 total spermatozoid 132.000.000 hareketli %70 yavaş %10 hareketsiz%20 normal yapılı %75 anormal yapılı %25 yorumunuzu bekliyorum

Canım öncelikle aramıza hoşgeldin. :1hug: :asigim: a.s. Bu sitede çok güzel paylaşımlar yapacağına eminim. Eşinin değerleri çok güzel canım. Sayı da hareket de morfoloji de. Maşallah diyorum. a.s.

arkadaslar lutfen bana yardımcı olun
bben gelismeyen gebelikten kurtaj oldum 8+6 da esimden sperm tahlili istediler sonuclar soyle:

volum :3
sperm sayısı : 54 milyon
top sperm sayısı: 162 milyon
total motilite: %78
ileri harket: %16
yavas ileri hareket:%55
yerinde hareketli: %7
hareketsiz:%22
normal morfoloji:%5 kruger
lokosit:<1 milyon
yuvarlak hucre <5
TPMSS 115 milyon

normal:5
amorf bas:3
hafif:3

akrozomal:22
akromozal şekil bozuklugu:12
akromozalkist:3
akromozal vakuol:7

Nuklear : 28
nuklear sekil bozuklugu:20
nuklear kist:3
nuklear vakuol:5

Canım sayı ve hareket normal. Morfoloji ise normalin altında çıkmış. Normali kruger'e göre %14 ama inan o %14'ü bulanlar parmakla sayılacak kadar az günümüzde. %5 morfoloji o kadar kötü değil. Çünkü her %1'lik dilimde şans katlanarak artıyor. Morfoloji spermin yapısı ile ilgili. Şekil ve yapı bozukluğu olduğunu gösteriyor. Ama gebe kalmaya engel değil belli bir yerden sonra. Şekil ve yapı bozukluğundan dolayı normal yolla gebe kalınamasa bile tedavi ile bu durum ortadan kaldırılıyor. Kaldı ki %1 morfoloji ile doğal yoldan hamile kalan çok insan da gördük. Ben de mikroenjeksiyon tedavisi gördüm. %0 normal morfoloji ile (hiç normal sperm yoktu) hamile kaldım çok şükür. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: Rabbim bağışladı. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: Kısmet değilmiş bence. Belki başka bir sorundan dolayı gelişmeyen gebelik olmuş olabilir. Morfolojiden kaynaklanan bir sorunun etken olması da ihtimal dahilinde tabi. İnşallah bundan sonraki denemenizde veya seçtiğiniz yolda bebeğinize kavuşursunuz canım. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

canım cevabın icin cok tesekkur ederim.
peki morfoloji ile ilgili tedavi nedir?

canım cevabın icin cok tesekkur ederim.
peki morfoloji ile ilgili tedavi nedir?

Canım morfolojinin tedavisi yok maalesef. İlaç veya ameliyat gibi bir şeyle yani. Zaman içinde değişim gösterebilir. Yükselebilir , düşebilir. Stresten uzak durmak , sigara içmemek , dengeli beslenmek yapılabilecek şeyler.

Sevgili Nevrosky benim mesajımdaki değerlerle ilgili olarak da bir yorum yapabilir misinn? geçen ay aşılama yaptırdık doktor çoğul gebelik bekliyordum dedi ama biri bile tutmadı. Şimdi de tüp bebk diyor acaba yapayım mı yoksa bu sonuçlarla normal yoldan da olur mu? Cevabın için şimdiden teşekkürler...

Canım hemen paniğe kapılmayın. Değerleriniz güzel. Bu değerlerle normal yoldan hamilelik mümkün. Tüp Bebeğe geçmek için aceleci davranmayın bence. Nasip kısmet. Henüz zamanı gelmemiş o kadar. Canını hiç sıkma. a.s.

slm kızlar ablamın eşinin tets sonucu yorumlayabilirmisiniz onlarında bebeği olmuyordasayı 38 milyon ileri doğru hızlı hareketli &#37;10
yavaş doğrusal olmayan hareketli%20
yerinde hareketli %30
hareketsiz%40
baş 20 kuyruk yok normal 80 teşk canlarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…