Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

canım sende artık testin sonucunu biliyorsun..
sayının sınırı 20 milyon sizin 15 milyon iyi yine..
hızlı ileri %5 düşük malesef.. %35 harekette fena değil..
morfoloji %1 de olsa sağlıklı spermler var bu da en güzeli..
herşey kısmet zamanı gelmişse olucak..

bu teste göre sorun yok canım..
ama morfolojiye bakılmamış o önemli..
eşin sorun yaratmıyorsa kruger kriterlerine göre inceleme yapan bir yerde tekrarlayın testi..
zaten herhalükarda 2. testi yapıcaksınız..
2 testi karşılaştırıp sonucu anlamak için..

canım idrar testinde verilen örnek bir kaç damla olsa da sonuç için yeterli oluyor..
işte bazı erkeklerde spermin bir kısmını kaba boşaltıp kalanını atıyorlarmış..
hepsinin kaba boşaltılması lazım..

tesekkür ederim canim tam olarak anlasilmistirhttp://1.1.1.2/bmi/www.kadinlarkulubu.com/images/eski_kk2/enbuyukkk.gif

tesekkürler yararli bilgilerin icin canimhttp://1.1.1.4/bmi/www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/alkis.gif

mrb arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza bizde bebek sahibi olmayı çok istiyoruz 1 yıllık evliyiz 6 aydır çalışmaya devam ediyoruz olmadı en sonunda muayene olmaya karar verdik bende bi sorun çıkmadı herşey normal ama eşim 5 sene kadar önce varikoselden ameliyat oldu ve bu zamana kadar test falan yaptırmadı bulunduğumuz yerde sperm testi maalesef yapılmıyor ürolog istedi diye özel bi hastanede baka bi yerde yaptırdık sonuçları yazıyorum cinsel perhiz :3 gün, hacim:6 ml , ileri hızlı:%70, ileri yavaş:%13, yerinde hareket :%2, hareketsiz:%15, canlılık oranı:%83, sperma sayısı:2 milyon ml ,vizkozite:normal, lifeaksiyon:20dk, dünde eşim ürologa gitti doktor stimol şase önermiş enerji için verilen bişey bu biliyorum kullanan varmı merak ettim eğer işe yaramazsa tüp dicek %100 ama ne bili yardımcı olun lütfen durum çokmu vahim?

Canım öncelikle Maşallah diyerek başlayım çünkü hareket falan süper, ancak sayınız az, oda vitaminler ve kürlerle halledilebilecek birşey, keşke bizimde böyle olsa Morfolojiye bakılmamış, sanırım sayınız az olduğu için incelememişlerdir..sen eşine keçiboynuzu kürü falan yap, vitamin kullanın, mesela biz proxeed plus kullanıyoruz ve baya arttı sayımız, yinede arkadaşlara sor istersen..Birde 2milyondan 76 milyona topiğine gel, orda sana krishazel arkadaşımız mutlaka yardım edecektir..sakın üzülme sayı çok rahat düzelen birşey..

canım bence çok üzülme o kadar senin tüp bebek yapacak bir durumun yok morfolojiyi yazmamışsın ama bitkisel ilaç kullanırsan belki düzelir ama sana on numra bri doktor önereceğim yaşar özgök nette araştır ankarada bu doktor tavsiye ederim.

aslında keçiboynuzunu eşim 3 aydır sabah akşam içti fayda yok arı sütü polen vs.. şeyleride tüketti ne yazıkkı yaramadı işe hayırlısı artık allahtan herşey sonuçta şimdide stimol şase verdi kullanıyoz bakalım hayırlısı olsun allah her isteyene versin bebek çünkü o hayal kırıklığını biliyoruz

bugğn doktor muayenesi oldum. yumurtalıklarımın temiz olduğunu söyledi. eşime ve bana test verdi. eşime spermiogram testi verdi. onu yaptıracağız. çocuğumuzun olmamasının sebebi bu olabilirmiş eğer test temiz çıkmazsa nasıl bir tedavi uygulanıyor. yada test temiz çıkarsa sorun ikimizdede değilse sorun nedir offf çok çaresizim.

cnm dur bakalım çaresizlik yok daha yolun başındasın eşin önce bir testini yaptırsın sperm sayısı kaç hareketliliği nsl morfoloji oranı ne hormonları nsl senin hormonların nsl anladığım kadarıyla sadece ulturasonla mı bakıldı sonra bu süreçleri yaşamış ve şu an hamile olan arkadaşları oku

hayır muayene oldum. ultrasonla bakmadı. yumurtaların temiz dedi. adetimin 2.3. günnü bekliyorum kan testi yaptıracam. inş. sonuçlar umutlu olur. sağol cnm.

arkadaşlar bir arkadaşımın sperm sonucu var bakarmısınız nasıl
sayı :48600000
%80 canlı ilerleyici
%5 baş
%5 kuyruk
possible üst sınır

arkadaşlar bir arkadaşımın sperm sonucu var bakarmısınız nasıl
sayı :48600000
%80 canlı ilerleyici
%5 baş
%5 kuyruk
possible üst sınır

detaylı yazıyorum arkdaşlarr

yaş 37
miktar 2.5 cc
renk krem
ph alkali
likefiye olma süresi 30 dk
1-2 lokosit
sperm sayısı 48600000/mm3
anomali
baş:%5
kuyruk :%5
hareket 30dk %80
1 saat %60 sonuç indesk %50 olur birey fertile possible üst sınrdır

nazderin sperm sayı ve harekette sorun yok..
morfoloji için anomali baş %5 kuyruk %5 yazmışsınız sadece bu yeterli değil..
anomali %10 ise normali %90 dır..
o zamanda sorun yoktur ama test eksik yazılmış..

nazderin sperm sayı ve harekette sorun yok..
morfoloji için anomali baş %5 kuyruk %5 yazmışsınız sadece bu yeterli değil..
anomali %10 ise normali %90 dır..
o zamanda sorun yoktur ama test eksik yazılmış..

canım tşk ederimc evap için gözle sayılan bir test bu diğerlerinden farklı olabilirmi tüm yazanları yazdım aynen
anomali
-----------
baş :%5 büyük baş
kuruk:%5 uzun kuyruk
yazıyor sadece

slm arkadaslar benimde esimin spermlerinde yavaslik varmis doktorun dmesine herseyi normal ama spermler yavas ilerliyomus o yuzden yumurtayla bulusamiyomus bende hic bi sorun cikmadi 1,5 yillik evliyim hic korunmamistik sanirim bundan olmuyodu bebegimiz

benim esimede yapilacak canim ya pazartesi nasil oluyor testler ne zaman cikiyor anlatirmisin lütfenn esim cok heyecan yapiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…