Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba arkadaşlar eşimin test sonuçlarını yazsam yardımcı olurmusunuz. 1.test viskozite-normal, reaksiyon-alkali, meninin mikroskopik tetkiki 0-1 canlı,ölü sperm hüc görüldü. 3-4lökosit, 1-2 eritrosit görüldü bu test özel hast. yapıldı.
2.test viskozite-normal, renk-sarımtrak, 1cc' deki spermatozoon-0 n/15.000.000, total spermatozoon-0 n/39.000.000, hızlı ileri hareketli%- n/32, yerinde hareketli %- tmotil n/%40, hareketsiz%- ,
lökosit 3.000.000/cc n/1.000.000, pellet-pozitif (5000/cc-motilite %0), morfoloji (diff-quik), değerlendirilen spermatozoa sayısı 100 adet bu test özel laboratuvarda yapıldı . şimdiden teşekürler

ilk teste 0-1 canlı,ölü sperm derken neyi kastetmiş anlayamadım...
ama ikinci teste sperm sayısı ne yazıkki 0 canım....
noktadan sonraki sayılar olması gereken değerleri gösteriyor...
durumunuzu ne zaman öğrendiniz...
hiç tedavi falan gördünüzmü...

inş ilerde az da olsa sperm bulunur...
normal çıkış olmasada tese falan yaparsınız....
allah yardımcınız olsun...

birde 2. teste baya iltahap var....
eşin antibiyotik kullansa iyi olur...

cevap için teşekkür ederim.durumumuzu öğreneli 6 ay oluyor, altı ay benim üzerimde testler yapıldı eşimden test istenilince öğrendik azo olduğumuzu henüz tedaviye başlamadık eşim bir ilaç kullanıyor ayrıca keçiboynuzu kürü de uyguluyorum bide acele etmek istemiyor bekleyelim diyor (bende beklemek istemiyorum onun yaşı da benden buyuk yaş sorun oluyormu bu hastalıkta bilmediğimden biran önce tedavisini olsun istiyorum) bunlar bitince bir test daha yaptıracak ondan sonra tedavi yolu açılacak.iltihap için doktor antibiyotik vermişti iki kutu içti ondan.

slm ark benimde bi sorum olucak sperm yogunlugu 17 milyon toplam sperm 42 milyon hareketli yüzde 23 hareketsiz yüzde 70 normal marfoloji 1 anormal marfoloji yüzde 99 bu durum çokmu kötü yardımcı olursanız sevinirim

janatami bende üç aydır bu rakamlarla yedim kafayı ve malesef sizin test biraz düşük hemen doktora gitmenizde fayda var cnm

Selam arkadaşlar.. Ben yuksek fsh ve erken yumurta yetmezlği ile uğrasırken dr eşimden spermiogram istedi. Geçmiş sayfalara baktım ama sanırım her merkez farklı şekilde rapora döküyor sonuçlarını. kafam karıştı. Cumartesi gideceğiz dr a. O yüzden o güne kadar sizlere bir danışmak istedim.

Miktar : 10 ml
Viskozite: Normal
Likefikasyon süresi :40 dk
pH : 7-7.5
Konsantrasyon: 94 mil/ml
(A)Motilite
ileriye doğrusal hızlı 35
yavas veya ileriye doğrusal olmayan 25
ileri olmayan (yerinde) hareketli 10
Hareketsiz 30
(B)1 saat sonraki motalite
ileriye doğrusal hızlı 28
yavas veya ileriye doğrusal olmayan 19
ileri olmayan (yerinde) hareketli 15
Hareketsiz 38

Lökosit: 1-2

(C)Morfoloji
Normal %91
Anormal %9

iceberry sonuçlarınız süper canım hiç canını sıkma bence eşinde bir sorun gözükmüyor

arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır sayfayı takip ediyorum
ve bende üye oldum
benim eşimin sperm sayıyı 20 milyon
hareketsiz çok
yani doktor hiç ileri hareket yok dedi %45 (b+c) yazıyor
ve morfoloji %1 imiş
bu durumda doğal yollarla çok zor dedi doktor
ama biz önümüzdeki ay aşılma yaptırmayı düşünüyorz ne dersiniz sonuç çokmu kötü

canım bence iyi umarım iyi sonuçlar alırsınız

Arkadaslar 6 ay once esim varikosel ameliyati olmustu, ameliyat sonrasi 5 ay klomen 3 ay proxeed plus ve 15 gundur du gunasiri gobekten menagon 75 igne vuruluyor, Dun yaptirdigimiz sperm testine gore sonuclar eskisine gore gayet guzel bakalim zamanla dahada duzelecekmis.
volum 2.5
sperm sayisi 36 milyon
Toplam sperm sayisi 90 milyon
total motilite %47
morfoloji kruger %1

Yikama sonrasi
volum 1 ml
sperm sayisi 13 milyon
Total motilite % 85
Ileri hareketli %8
Yavas ileri %59
Yerinde %18
Hareketsiz %15
TPMSS ( milyon ) 1.04

Arkadaslar sayi neredeyse ucmus bekledigimizden de fazla .Sayimiz 19 milyondan 36 milyona , Toplam sayimiz 38 milyondan 90 milyona cikmis. Morfolojimiz 0 iken 1 olmus , total motilitede %33 den 47 ye cikmis ama ileri hareketli sperm sayimiz degismemis bakalim igneler bitince ne olacak
Allah Kaan Aydos tan razi olsun onun sayesinde aldik bu sonucu .

çok seviindm arkadaşım diğer topikte kaçırmıştım sende ne yenilik olduğunu inşallah herşey yolunda gider.doktorunuz normal yolla hamile kalabirsin dedimi bu sonuçlara göre

eşimin spermiogram sonucu bugün yaptırdık sizce nasıl

perhiz süresi : 3 gün
ph : 8.0
volume : 3,5 cc
renk : sarı-beyaz
viskozite : yoğun
likefaksiyon : 30 dk
lökosit : (+) 3
aglutinasyon : yok
konsantrasyon : 38 milyon / ml
motilite (%) :%45
motilite % (+4) : % 20
motilite % (+3) : % 15
motilite % (+2) : % 10
morfoloji (kruger strict criteria) : % 7 normal
8>fertil

Gayet guzel sorun yok canim

canım selam ..sana birşey sormak istiyordum..hatırlıyosan ben değerlerimizi yazmıştım ve sende yorumlamıştın..ya şimdi kaan aydos bize ilaçları kestirdi..biz 1 ay klomen ve pharmaton kullandık, şimdide ben sen ne olur ne olmaz dedinya..EVİCAP adlı vitamini aldırdım eşime 100'lük..günde 2 tane içiyor..ya kafamıza göre aldık ama sorun olmaz demi? kafama takıldı da..bu arada kürlerimize de devam ediyoruz..Çok şükür ramazanda da sigarayı ikimizde bıraktık, alkol zaten yoktu..sence kullanalım mı vitamini?

Evicap i kullansin canim. Hatta 400 luk alin gunde 1 tane alsin kesinlikle faydasi olur.
Hatta 1 multuvitamin tablet alsin gunluk .
sigarayi birakmaniz cok iyi olmus faydasini goreceksiniz . Kaan hoca neden biraktirdi ilaclari hormon degerlerine bakip mi kestirtti? Aman o ne derse dinleyin harfi harfine uyun ilaclar konusunda. Kurlere devam edin ama hepsini karistirmayin keciboynuzu kuru yapin sabahlarida ari sutu bal polen alin.
Insallah hersey istediginiz gibi olur

teşekkürler..sanırım hormonlara bakarak dedi..çünkü hem sperm testi sonuçlarını hemde hormon değerlerini emaille yollamıştık..bildiği bişi vardır elbet...

Selam kızlar

5 senelik evliyiz ve ilk 2 sene çocuk düşünmedik. 3. sene düşünmeye başladık ve 2009 mart ayında hamile kaldım 1 ay sonra da mol gebelik sebebi ile kürtaj oldum. 1 sene gebelik yasağından sonra şimdi tekrar bebek istiyoruz fakat nisan ayından bu yana gebelik olmadı. Muayeneve hormonel testlerimde bir sorun görülmüyor. Eşim spermiyogram yaptırdı ama yorumu nedir bilemiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

MAKROSKOPİ

Sıvılaşma süresi 15 dakika
Görünüm gri-opak
Hacim 2.5 mL,pH 7.5

MİKROSKOPİ

Sperm sayısı 22 mil/mL
Total sperm sayısı 55 mil/ejakulat
Lökosit Sayısı 0.4 mil/mL
Aglütinasyon negatif
Vitalite -
Total Hareketlilik % 54
İleri hareketli % 51
Yerinde hareketli % 3
Hareketsiz % 46

MORFOLOJİ (Kruger kriteri)

Normal % 2
Baş anomalisi % 77
Boyun-orta parça a. % 10
Kuyruk anomalisi % 8
Sitoplazmik damlacık % 3

Kaynak : WHO 2010 Semen analysis, Cambridge Univ. Press

Fruktoz 265 m

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…