Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba kızlar.ben geçen mayıs ayında tüp bebek tedavisinden negatif sonuç aldım.ben çikolata kistinden ameliyat oldum eşimde de morfoloji sorunu vardı %2 di morfoloji ben şimdi mucize eseri hamileyim arkadaşlar bunun adı gerçekten mucize.ama merak ettiğim bişey var yüzde 2 morfolojiyle hamilekalınca bebekte bi sorun olur mu allah korusun yaa endişeliyim biraz beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum

Saglikli sperm yumurtayi doller endise etmeyin.
kontrollerinizi ihmal etmeyin.
Tebrikler:)

arkadaşlarmerhaba biz eşimin sperm sonucunu tekrarlattık
durum kötü
dr. ancak tüp bebekle olur dedi
ilaç yada varikosel türü ameliyatlarda başarı elde edemiyoruz dedi
aşılama içinde boşuna uğraşmayın olmaz dedi
değerler şöyle
sperm sayısı 13 milyon
motilite %40 (b+c)
morfoloji
normal sperm %1
baş anomalisi %94
boyun anomalisi%4
kuyruk anomalisi %1

arkadaşlarmerhaba biz eşimin sperm sonucunu tekrarlattık
durum kötü
dr. ancak tüp bebekle olur dedi
ilaç yada varikosel türü ameliyatlarda başarı elde edemiyoruz dedi
aşılama içinde boşuna uğraşmayın olmaz dedi
değerler şöyle
sperm sayısı 13 milyon
motilite %40 (b+c)
morfoloji
normal sperm %1
baş anomalisi %94
boyun anomalisi%4
kuyruk anomalisi %1

Cokta kotu degil. Bizim 7 milyondan 19 milyona cikti keci boynuzu kuru ile. Ileri hizli hic yok mu? Bence yasin musaitse bekleyin biraz ama uzun zamandir olmuyorsa ozaman tup bebek dusunun

Cokta kotu degil. Bizim 7 milyondan 19 milyona cikti keci boynuzu kuru ile. Ileri hizli hic yok mu? Bence yasin musaitse bekleyin biraz ama uzun zamandir olmuyorsa ozaman tup bebek dusunun

canım benim bir oğlum var 3 yaşında
bizim ilk yaptırdığımız testte
ileri hareketlilik %9
sayı 21 milyondu
ben şimdiki testi bir tüp bebek merkezinde yaptırdım ve acayip huylandım
acaba bilerekmi tüp bebeğe yönledniriyolar
adam acayip ümitsiz konuştu
bilmiyorum kafam karıştı

canım benim bir oğlum var 3 yaşında
bizim ilk yaptırdığımız testte
ileri hareketlilik %9
sayı 21 milyondu
ben şimdiki testi bir tüp bebek merkezinde yaptırdım ve acayip huylandım
acaba bilerekmi tüp bebeğe yönledniriyolar
adam acayip ümitsiz konuştu
bilmiyorum kafam karıştı

Arkadasim sizin normal yolla cocugunuz olur sadece biraz zaman alir
Cocugunda varmis bence biraz dogal yolla olmasi icin bekle olmazsa en son care tup bebek denersin.
Esinin sayilari cok kotu degil. Asilama icin yeterli tupten once asilama denersin yada ilac tedavisi denersin. Yumurtlama takibiyle hamile kalmaya calis oncelikle.

Arkadasim sizin normal yolla cocugunuz olur sadece biraz zaman alir
Cocugunda varmis bence biraz dogal yolla olmasi icin bekle olmazsa en son care tup bebek denersin.
Esinin sayilari cok kotu degil. Asilama icin yeterli tupten once asilama denersin yada ilac tedavisi denersin. Yumurtlama takibiyle hamile kalmaya calis oncelikle.

sağol canım moral verdin
geçen ay yumurta takibi yaptık sonuç negatif
dediğin gibi biraz normal yola uğraşcam olmadı tüp bebek

sağol canım moral verdin
geçen ay yumurta takibi yaptık sonuç negatif
dediğin gibi biraz normal yola uğraşcam olmadı tüp bebek

Yasinda musaitse bence bekle. Ovulasyon testlerinden al . yumurta takibi yaptir . Doktorun klomen tedavisi falan verebilir bunlari en az 1 sene yaptiktan sonra olmazsa tup bebek denersin ama senin bu sonuclarla sende bir sorun yoksa cocugun dogal yoldan olur.
Tup bebek merkezinde yapilan testler en dogrusu . Merkez iyiyse guven canim. Ama mutlaka 3 ay sonra baska bir merkezde daha tekrarlat en az 3 test yaptirman lazim

SPERM ANALİZ SONUÇLARI

Miktar 4 ml

Görünüm normal

kıvamı Anormal

sıvılaşma süresi normal

WBC konsantrasyonu normal L M/ml <1

toplam sperm sayısı 26.6 M

Canlı sperm sayısı 0.3 M

kızlar buna bi bakabilirmisiniz? bu bizim 3.testimiz..ilk de sıfırdı, 2.de yüz bin, 3.de bu değerler..ancak hareketlilik, morfoloji gibi bilgiler yine yok..eşime azosperm teşhisi koymuşlardı..cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..

melisela toplam sperm sayısı 26,6 milyon..
mldeki oran da sanırım 300 bin..
başka herhangi bir bilgi de yok..
toplamda sayı normalin üstünde ama çoğu sağlıklı değil..
önceki testlere göre artış olmuş..

SPERM ANALİZ SONUÇLARI

Miktar 4 ml

Görünüm normal

kıvamı Anormal

sıvılaşma süresi normal

WBC konsantrasyonu normal L M/ml <1

toplam sperm sayısı 26.6 M

Canlı sperm sayısı 0.3 M

kızlar buna bi bakabilirmisiniz? bu bizim 3.testimiz..ilk de sıfırdı, 2.de yüz bin, 3.de bu değerler..ancak hareketlilik, morfoloji gibi bilgiler yine yok..eşime azosperm teşhisi koymuşlardı..cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..

300 bin hareketli sperminiz var tup bbek icin cok bile:) Biran once tup bebege gecin yada spermleri dondurtun.

300 bin hareketli sperminiz var tup bbek icin cok bile:) Biran once tup bebege gecin yada spermleri dondurtun.

canım çok teşekkür ederim..peki sormak istediğim bu tekrar sıfır olur mu yaa?? biz dondurtmadık, tüp bebeğide şu ara yapamayacağız..yada arttırma imakanımız var mı, ne yapmamız gerekir acaba? tavsiyelerinizi bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

canım çok teşekkür ederim..peki sormak istediğim bu tekrar sıfır olur mu yaa?? biz dondurtmadık, tüp bebeğide şu ara yapamayacağız..yada arttırma imakanımız var mı, ne yapmamız gerekir acaba? tavsiyelerinizi bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

Sifirlanabilirde artabilirde bunun herhangi bir garantisi yok. Arada kontrol ettirmelisiniz .
Urologla tedavinizi devam ettirin. Esin kendine iyi baksin sigara alkol kesinlikle kullanmasin duzenli olarak bir multuvitamin kullansin . Keciboynuzu kurunude yapin . Insallah hersey boyle guzel gider bellimi olur bakarsin dogal yolla bile kalabilirsin.

Sifirlanabilirde artabilirde bunun herhangi bir garantisi yok. Arada kontrol ettirmelisiniz .
Urologla tedavinizi devam ettirin. Esin kendine iyi baksin sigara alkol kesinlikle kullanmasin duzenli olarak bir multuvitamin kullansin . Keciboynuzu kurunude yapin . Insallah hersey boyle guzel gider bellimi olur bakarsin dogal yolla bile kalabilirsin.

canım çok teşekkürler iyi dileklerin için..rabbim hepimize herşeyin hayırlısını versin..Çok saol tekrardan..opuyorumnanaktan

herkese merhaba...

eşim iş yüzünden stresli ve kötü bir dönem geçiriyor..spermiogram testi yaptırıcaz bugun ama düşünüyorum ertelesek mi diye?sormak istediğim stres test sonucunu etkiler mi?
ne dersiniz?

herkese merhaba...

eşim iş yüzünden stresli ve kötü bir dönem geçiriyor..spermiogram testi yaptırıcaz bugun ama düşünüyorum ertelesek mi diye?sormak istediğim stres test sonucunu etkiler mi?
ne dersiniz?

Stres herseyi oldugu gibi malesef onuda etkiliyor arkadasim. aceleniz yoksa erteleyin bir sure.

arkadaşlar canlı sperm için şunu diyebilirmiyiz.Örneğin 50 milyon sperm.%20 ileri hareket %30 ileri yavaş %20 de yerinde hareket var.Bu spermlerin en az %70 i canlımıdır ?Yoksa bu verdikleri % canlı spermler içersindekilermi?

slm ark benimde bi sorum olucak sperm yogunlugu 17 milyon toplam sperm 42 milyon hareketli yüzde 23 hareketsiz yüzde 70 normal marfoloji 1 anormal marfoloji yüzde 99 bu durum çokmu kötü yardımcı olursanız sevinirim

slm ark benimde bi sorum olucak sperm yogunlugu 17 milyon toplam sperm 42 milyon hareketli yüzde 23 hareketsiz yüzde 70 normal marfoloji 1 anormal marfoloji yüzde 99 bu durum çokmu kötü yardımcı olursanız sevinirim

canim sayi iyide hareket ve morfoloji zayif. esinde varikosel var mi? varsa ameliyat olsun. bu degerler le normal hamile kalirsin ama zaman alir. yasin gencse bekle derim ama 30 ustundeyse once asilama olazsa tup derim.

X