Sperm yavasligi

mersin24

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
906
182
İyi gunler kizlar 8 aydır evliyiz ve ilk gunden beri bebek istiyoruz ama olmuyordu bir türlü doktora gittik adetliyken benim ca-125 im yüksek çıktı esiminde sperm sayısı iyiymiş ama yavaşlrmjs bu yavaşlık için dokotr vitamin verdi sizce ise yararmi ve kur gibi bişi yapıp fayda gören oldumu şimdiden teşekkürler

İyi gunler kizlar 8 aydır evliyiz ve ilk gunden beri bebek istiyoruz ama olmuyordu bir türlü doktora gittik adetliyken benim ca-125 im yüksek çıktı esiminde sperm sayısı iyiymiş ama yavaşlrmjs bu yavaşlık için dokotr vitamin verdi sizce ise yararmi ve kur gibi bişi yapıp fayda gören oldumu şimdiden teşekkürler
Bende kist flan bişi çıkmadı herşeyin temiz çıktı ama rahim filmine daha erken dedi doktor tuplerim tikalimi acikmi bilmiyorum

Bn bilmiyorm eşim doktorla görüşmüştü doktor sperm sayın iyi ama hızı %50yavas demis
%50 yavaş mı?o zaman hiç hareket yok.Büyük ihtimalle siz yanlış anladiniz çünkü dünya sağlık örgütünün açıklamasına göre bile en baba en sağlıklı sperm hareketi %32 olmalı.%32 den az hareketli sperm olursa sıkıntı.Eğer doktor %50 yavaş dediyse gerçekten acilen doktor değiştirmenizi öneririm.

%50 yavaş mı?o zaman hiç hareket yok.Büyük ihtimalle siz yanlış anladiniz çünkü dünya sağlık örgütünün açıklamasına göre bile en baba en sağlıklı sperm hareketi %32 olmalı.%32 den az hareketli sperm olursa sıkıntı.Eğer doktor %50 yavaş dediyse gerçekten acilen doktor değiştirmenizi öneririm.
Ben eşime bir daha soruyum şimdi sorupta morelini bozmak istemiyorum güzel bı dille soruyum buraya yine yazarım

%50 yavaş mı?o zaman hiç hareket yok.Büyük ihtimalle siz yanlış anladiniz çünkü dünya sağlık örgütünün açıklamasına göre bile en baba en sağlıklı sperm hareketi %32 olmalı.%32 den az hareketli sperm olursa sıkıntı.Eğer doktor %50 yavaş dediyse gerçekten acilen doktor değiştirmenizi öner

%63 Muş hızı

Evet yavaş olması için 30 altı olması lazım sperm tembel oluyor. 3 aylık vitamin veriyorlar 1. Ayda bile işe yarıyor

Hız %63 ise sperm yavaş falan değildir aksine oldukça hızlıdır bir yanlışınız var lütfen tekrar bir doktorla test sonuçlarınızı güzelce konuşun
Eşim öyle dedi doktor hatta vitamin verdi yavaşlık var demiş ben doktorla konusmadigim için başka bişi bilmiyorum maalesef eşime de sorduğumda bunları diyor

Evet yavaş olması için 30 altı olması lazım sperm tembel oluyor. 3 aylık vitamin veriyorlar 1. Ayda bile işe yarıyor
Eşimede vitamin vermiş inşallah işe yarar ve hamile kalırım tuplerim flan kapalı değilse herşeyin normal ama tüplere baktirmadigim için hangimiz de sorun bilmiyorum yani sorunun kimde olduğu önemli değil ama film çektirmeye istemiyorum açıyor dedikleri için birde doktor daha ona gerek yok dedi

Eşimede vitamin vermiş inşallah işe yarar ve hamile kalırım tuplerim flan kapalı değilse herşeyin normal ama tüplere baktirmadigim için hangimiz de sorun bilmiyorum yani sorunun kimde olduğu önemli değil ama film çektirmeye istemiyorum açıyor dedikleri için birde doktor daha ona gerek yok dedi
Her ay adet oluyorsan hormonlarında da sıkıntı yoksa çok bi sorun yoktur. Bende çok gittim hastaneye hormon testleri vs vs derken her ay da adet oluyorum. Eşimin sperm hareketsizliği çıkmıştı bende değildi yani

Cumartesi günü başka bı doktora gidecez benim bı değeri
Her ay adet oluyorsan hormonlarında da sıkıntı yoksa çok bi sorun yoktur. Bende çok gittim hastaneye hormon testleri vs vs derken her ay da adet oluyorum. Eşimin sperm hareketsizliği çıkmıştı bende değildi yani
Evet her ay adetim düzenli 29 güne bir geliyor kan idrarda temiz çıktı

sperm testlerinde ileri hızlı hareketli, ileri hareketli ve yerinde hareketli diye gruplar oluyor. Hangilerini toplayıp %50-%63 hareket demiş doktor bilemeyiz. Morfolojide sorun yoksa hız kolay çözülecek bir sorun. Vitaminler işe yarıyor. O da işe yaramazsa aşılama sperm hızı sorunlarında çok etkili bir yöntem. laboratuarda sperm hazırlanırken yıkanıp ayıklanıyor, hareket hızı artıyor. Bir de doğru zamanda ta rahmin içine koyuyorlar. gebelik şansı artıyor. içinizi ferah tutun.

Merhaba benim eşimde aynı durumda hangi vitamini verdi doktorunuz

X