Sperm testi

miya1256

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2024
17
11
24
1000245425.jpg
zlar rica etsem yorumlayabilir misiniz... İlk testi mayıs ayında verdik doktor sadece promen k verip 3 ay kullanım önerdi sorun yok dedi ben aylardır ilaçlar kullanıp tedavi oluyorum fakat spermde sorun varmış.. yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Farklı doktorlarla da görüşeceğim fakat bitkin hissediyorum artık... Kırmızı ünlem ile başlayan son test.

Eklentiler

• 1000245424.jpg
    1000245424.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 23
sperm sayısı ve ileri sperm sayısı düsük. onun dısındakiler normal geldi bana🙄
Doktor da sayı ve ileri hız düşük sigarayı bıraksın diyip bi kaç öneride bulundu takviye verdi fakat çok mu kötü durum düzelir mi doğal yollardan olur mu veya birbiri ile bağlantılı mi bu sonuçlar bunu merak ediyorum hareketsiz yüzdesi ve hareketli yüzdesi birbiriyle bağlantılı mi acaba ileri düşük olsa da hareketsiz azsa daha mi iyi durum kafam o kadar karışık ki :KK43:

Doktor da sayı ve ileri hız düşük sigarayı bıraksın diyip bi kaç öneride bulundu takviye verdi fakat çok mu kötü durum düzelir mi doğal yollardan olur mu veya birbiri ile bağlantılı mi bu sonuçlar bunu merak ediyorum hareketsiz yüzdesi ve hareketli yüzdesi birbiriyle bağlantılı mi acaba ileri düşük olsa da hareketsiz azsa daha mi iyi durum kafam o kadar karışık ki :KK43:
hareketsizlerin az, ileri hareketlilerin fazla olması gerekiyor tabii ki. ama çok da kötü değil. sigara alkol kullanmaz, sağlıklı beslenir ve iyi bir takviye kullanırsa bence yükselir. eğer altında genetik falan bir sorun yoksa

X