Gebeliğe Hazırlık sperm testi sonucu ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

emily20

Guru
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2011
21
16
arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır evliyiz ve hiç korunmadık 3 ay önce çocuk için hastaneye gittik ve sperm testi verdik doktor hareket az dedi klomen vardi ve 3 ay kullandık tekrar gidip test verdik ama doktor hiç bir değişiklik yok dedi üniverste hastanelerine gitmemizi söyledi testi buraya koyuyorum anlayan ve önerisi olanlara çok teşekkür ederim.

Eklentiler

• 147425826_414063573156095_7586206801051060646_n.jpg
    147425826_414063573156095_7586206801051060646_n.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 1.897
arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır evliyiz ve hiç korunmadık 3 ay önce çocuk için hastaneye gittik ve sperm testi verdik doktor hareket az dedi klomen vardi ve 3 ay kullandık tekrar gidip test verdik ama doktor hiç bir değişiklik yok dedi üniverste hastanelerine gitmemizi söyledi testi buraya koyuyorum anlayan ve önerisi olanlara çok teşekkür ederim.
Klomeni siz kullandiniz dimi

Klomeni siz kullandiniz dimi

Erkeklerde klomen kullanımı

Klomen erkekler tarafından kullanılabilir mi sorusu da merak edilen konular arasında. Çünkü klomen kadınlarda yumurtagelişimini sağlayan bir ilaç olarak geçmektedir. Ancak erkekinfertilitesinde doktor tavsiye ile birlikte klomen tablet kullanımı yaygındır. Klomen erkekte sperm üretimini ve kalitesini artırır.
Bu soruyu sorduktan sonra araştırdım Vaybee erkeklerde klomen kullanıyormuş
Perhizli miydi bu testler testten kacgun önce ilişkiniz olmuştu

Merhaba sadece bu değerlere bakılarak karar verilip ilaç tedavisi uygulaması yanlış olur.

Sayı iyi hızda biraz düşüklük var sorun sadece hızda ise takviyelerle düzelebilir..

Ama sizin testte morfoloji bakılmamış. Bunun yanı sıra eşinizin hormonlarına da bakılması gerek.

canınızı sıkmayın morfoloji de iyiyse çok büyük bir sorun var gibi görünmüyor. Hayırlısı olsun. Tez zamanda sonuç alırsınız inşallah.. 🤲🏻

Bizimde düşüktü eşime keçiboynuzu özü yedirdim yükselmişti

Hareketsiz çok fazla. Benim eşimde daha kötüydü değerler. Doktor bişey vermedi. Ben araştırdım keçiboynuzu kürü yaptım. Yükseltti ama yeterli değildi. Sonra aktardan çakşır kökü suyunu duydum. Bunu hamilelik olana kadar içecek dedi. Her ay test yaptırdık. Değerler fırladı resmen. Keçiboynuzu 1-2 arttırırken o 5-10 arttırıyordu her ay. Hareketsiz azalıyordu hareketli artıyordu. Sonra da hamile kaldım zaten. Sonraki gebeliklerimde de hiç sorun olmadı başa sarmadık yani

Hareketsiz çok fazla. Benim eşimde daha kötüydü değerler. Doktor bişey vermedi. Ben araştırdım keçiboynuzu kürü yaptım. Yükseltti ama yeterli değildi. Sonra aktardan çakşır kökü suyunu duydum. Bunu hamilelik olana kadar içecek dedi. Her ay test yaptırdık. Değerler fırladı resmen. Keçiboynuzu 1-2 arttırırken o 5-10 arttırıyordu her ay. Hareketsiz azalıyordu hareketli artıyordu. Sonra da hamile kaldım zaten. Sonraki gebeliklerimde de hiç sorun olmadı başa sarmadık yani
ÇAkşır kökü edğiniz şey nedir
NAsış yaptınız acaba
Bizim ileri hız 0
Son testte 2 çoktı

Ne kadar sürede yedirdiniz ? Ve ne kadar yed
Ne kadar sürede yedirdiniz ? Ve ne kadar yedi
Sabah aç karnına 1 hafta falan yedi eşim sperm verdiği zaman normalde en az 3 gün cinsel perhiz olmalıydı ama olmadı ilişki oldu yani belki o yüzdendir de dedik hani düşük çıkmıştır diye 4 gün ilişki olmadan 1 hafta boyunca sabah akşam yedi ama marketteki keçiboynuzu olmasın

az önce 2 litre sipariş verdim denemek için günde nekadar tüketilmesi gerekiyor ve hem eşim hem benmi kullanıcam yoksa sadece eşimmi kullanıcak ?
İkiniz de kullansanız daha iyi tabi. Kadınlarda da yumurtlamaya yardımcı oluyor. Sabah akşam yemeklerden önce 1/3 çay bardağını doldur üstüne içme suyu tamamla öyle için. Sen yumurtlamaya kadar kullancam bırakcan sonra. Eşin hamilelik olana kadar devam edecek

Eşimin sperm testine de bakabilir misiniz bir sıkıntı görünüyor mu ?
20210217_155437.jpg

Kızlar anlayan varsa sonuçları değerlendirebilir mi?

Eklentiler

• Screenshot_20210305_190004.jpg
    Screenshot_20210305_190004.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 1.444
Merhaba arkadaşlar anlayan varmı ben hiç bşy anlamadım

Eklentiler

• 4B08EEAB-9582-46D1-98E7-0E3296155550.jpeg
    4B08EEAB-9582-46D1-98E7-0E3296155550.jpeg
    89,6 KB · Görüntüleme: 344
2 şişe sanırım. Bizim de morfoloji 1di ama sayı da hız da düşüktü
Canım ne güzel umut oldun Allah bebeğini sana bağışlasın çok sevindim çok.. Bizim hızımız yüksek denilebilir sayıda sınırda fena değil . İnşallah benimde mucizem gelir🤲🏻

Peki sayınız kaçtı çakşır suyundan önce çok mu düşük tu benim eşimin sperm sayısı da düşük nasil kullandınız otunu mu aldiniz yoksa suyunu mu

X