Sperm testi hamilelik

gamzeli-234

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
160
40
28
Kızlar eşimin testine bakar mısınız doğal yolla gebelik ihtimali var mı? Uygulayabilceğim kürler ve bunlarla doğal yolla hamile kalanlar. Yoksa ümitsiz vaka mıdır

Eklentiler

• Screenshot_2023_0319_155157.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 195
Canim esiminde sonuçları buna yakindi uroloji uzmani normal yoldan imkansiz diyemem ama zor gozukuyor dedi tup bebek ile oglumu kucagima aldim uzman bi hekime gosterin bence

uroloji doktoru yonlendirecektir, varikosel de cikabilir, ameliyat diyebilir, cevremde benzer durumu yasayanlar ameliyatla bosuna zaman kaybettigini soyluyor ama yasiniz gencse deneyebilirsiniz tabi, insallah tez zamanda gebe kalirsiniz

İyi yönünden bakın azospermi değil…

Size tavsiyem sperm dna testi de yaptırmanız.
Sperm dna testinde sorun çıkmaz ise tüp bebek, doğal yolla gebe kalırsınız.

Arkadaşımın eşinin sperm değeri esinizle aynıydı hemen hemen arkadaşım da cok yumurtası olan bir kadın değildi doğal yolla çocukları oldu.

Organik olmadığı sürece tavuk eti yemeyin.
Cep telefonunu cebinde taşımasın.
L-arjinin sperm sayısına değil ama hareketine çok iyi gelir.

Tüp bebek yaptığınızda mutlaka spermleri “mikrochip” kullanarak ayırsınlar.
En hızlılarını seçiyorlar bu yöntemle…

Bi konu daha var testi devlette yaptırdı iseniz mutlaka özelde ama alanında en iyi merkezde bir kez daha tekrarlayın….

Özel yaptırdık ama 1 ay sonra tekrarlıcaz. Peki bu dna testi için hangi bölüme gitmem lazım teşekkür ederim yorumlarınız için
Hangi ildesiniz?
İstanbulda iseniz Düzen laboratuvarı bu konuda en en en iyi laboratuvarlardan.
Ankara da var Düzen lab.

Bi bölüme gitmeyeceksiniz.
Aynı sperm testi gibi esiniz sperm verecek.
Sperm de dna hasarına bakılacak.

Bi çok demiyeyim; cok cok fazla tüp bebek tutmuyor vs diyorlar sperm dna hasarı fazla ise sonuç olumsuz olur ya da hiç sorunu olmayan fakat normal yolla çocuğu olmayan çiftler.

Maalesef günümüzde maruz kaldığımız manyetik alanlar vs vs içilen yenilen hersey doğamıza aykırı olduğu için cok büyük zararlar veriyor vucudumuza.

Eger sperm Dna hasarında sorun çıkmaz ise emin olun cocugunuz dogal yolla da olur tüp bebekle de…
Bu test gercekten cok cok önemli.

İzmirdeyim hastanelere sorayım bakayım hatta yarın doktora gidicem ona sorayım yönlendirir belki

Dediğiniz gibi sperm DNA hasarı çok önemli. Bizde de baya yüksek çıktı ve tüp Bebek başarısız oldu

Eşimle hemen hemen aynı,2 sene boyunca kür macun vs denedik dahada azaldi,bence vakit kaybetmeyin kürler vs hep zaman kaybi iyi bir doktor bulun ve zaman kaybetmeden tüp bebek yapin derim.3.tüp bebek denemesinde hamile kaldim suan 4 buçuk aylık hamileyim çok şükür.
Hep diyorum kurlerle vakit kaybetmeseydim keske, hem maddi hem manevi insani cok yoruyorlar.

Merabalar bizde DNA hasar sperm testi yapıcaz bir de genetik tahlil yapıtık 25 gün sonra sonuçlar çıkacak tüp bebek denemesi başarısızlıkla sonuçlandı doktorum bana yapılacak testlerde özellikle eşimden kaynaklı sebepler ortaya çıkarsa tüp bebekle de zor dedi bu süreçte ne yapmalıyız bilmiyorum bu testler hakkında beni bilgilendiriseniz sevinirim

Genetik testin ikinizin de bakılması gerekiyor.
Sadece esinizin baktırması ile olmaz.

Sperm dna hasarı testi, spermde dna hasarı ne kadar belirli bi yüzdesi var o oranın üstünde olmaması gerekiyor.

Eşinizin ne gibi bi sorunu var?

Doktorunuz neden böyle bişey dedi ki.
Azospermi erkeklerin bile çocuğu oluyor.
Umutsuz konuşan, moral bozan, gittiğinizde değişik ruh halinde olan bi sıcak bi soğuk o doktorlardan ışık hızı ile kaçın.

Doktor azospermi erkeğe bak doğa sana çocuk vermeyecek ama biz uğraşıcaz sağlıklı sperm bulmaya çalışıcaz. Eger erkek çocuğun olursa azospermi olması çok çok yüksek diyor ve nasibinde de varsa birçoğunun çoğunun çocuğu oluyor.

Doktorun bence zor hasta ile uğraşmak istemeyen ticareti seven doktorlardan.

Genetik tahlili ben de yaptım.. Eşimde varıkosal var ama ameliyatlık bi durum olmadığı söylenmişti tabii şu an ne durumda bilmiyorum.. DNA hasar testi için sanırım böyle konuştu bizimle belli bir yüzde nin altında olursa tüp bebek sürekli başarısızlıkla sonuçlanır dedi. Bu durumda biz ne yapmalıyız bilemedim doktor böyle konuşunca umudum kırıldı biraz kendimi kötü hissettim

Morfoloji yüzde kaç, ve kaç milyon sperm sayılmış testte.

Sperm dna hasaru sonucu %15 altında olmalı. % 15 üzeri olmaması gerekiyor oranları var %30 olması zaten yüksek dna hasarı olarak kabul ediliyor.

Çok biliyorlar neden olmasın tabi ki olur.
Hiç merak etmeyin milyonlarca spermin icinden bir tane sağlıklı spermi olmayacak mı eşinizin tabi ki var.
Sadece süreç uzar…
Varikosel ameliyatı neden önermiyor doktorunuz?

Oh çok şükür biraz içim rahatladı ya dünden beri düşün düşün kafayı yicektim bi de 25 gün nasıl geçecekti.. Varikosel çok yok dedi hani hamileliğe engel teşkil etmiyor dedi.. Bide ben burda araştırınca ameliyat olanlar da dahi düzelme olmamış bilemiyorum tabii bizde araştırıcaz bu süreçte başka doktorlara deneriz gerekirse varikosel de oluruz bizlerde doktorlar ne derse onu yapıyoruz haliyle

Doktorların ne derse onu yapıyoruz asla yapmayın iyice araştırın iyice araştırın, içinize sineni ve hislerinize güvenin.

İyi de spermi kac milyon, hareketliligi yuzden kac, toplam ileri hareketi yüzde kaç, morfoliji yüzde kaç?

Varikosel engel teskil etmiyor ise sperm de neye istinaden sizden sperm dna hasar testi istedi?

Bunlar önemli detaylar.

Bizden hic bir doktor istememisti kadinlar klübünde öğrenip yaptırmıştım ve sorun çıkmamıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…