Sperm test analizi

bebe16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2024
14
3
28
Merhaba. Test sonuçlarını yorumlayabilir misiniz ? Buna benzer sonuçları olup da sıkıntı yaşamayan oldu mu ?

Eklentiler

• IMG_3991.jpeg
    19,7 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_3992.jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 51
Çok bilgim yok ama bana çok kötü gibi gelmedi sadece morfoloji bir tık düşük gözüküyor. Bilenler daha çok yorum yapar diye yazıyorum.

Daha önce bir çok kez test yapıldı hiçbirinde morfoloji 3 gelmemişti. Daha 9 ay önceki raporda da 5. Aradan geçen 9 ay sürede değişen şu ki son 2 aydır fazla kilo olan 8 9 kilo azaldı. Haftaya tekrar test tekrarı düşünüyoruz. Bakalım

Canım bence hiçbir sorun yok. Sperm sayısı gayet yüksek, hareketlilik yüksek. Morfolojinin döllenmede ne kadar etkili olduğu hala çok net değil. Tek seferde Gebe kalma şansını sadece %25’ten %21’e düşürdüğünü söyleyen araştırmalar da var ki sizin sıfır da değil %3 hiç kötü değil. Allah nasip ettikten sonra size lazım olan 1 tane sağlıklı sperm. Biraz takviyelerinize ve beslenmenize dikkat edin. Sigara alkol kullanımına dikkat edin. İnşallah sağlıklı gebelik elde edersiniz.

Daha önce hiç 3 gelmemişti. Yeni yeni çocuk düşünüyoruz . Kadın doğum uzmanına gittik özel hastenede o da başarılı doktor sonuçlara baktı , gayet güzel problem teşkil etmez 1 yıl deneyin dedi. Ama benim içime dert oldu 3 değeri. Başka hastane ya da laboratuvarda yeniden yapmayı düşünüyoruz

Bence de hiç gerek yok ama siz bilirsiniz tabii

Yok mu yorum yapacaklar?
Merhaba bizde 4 defa yaptırdık ama aşırı bulanık resimler iyi okuyamadım ileri hareket en az 50 olması gerekiyor sperm sayısı da 39 mil. Felan olması gerekiyor Ph. Değeri 7-8 şekil bozukluğu morfoloji en fazla 4-5 gibi sayılar iyi takviye ve sağlıklı beslenme kilo vermeyle bu değerler normale dönüyor aslında fındık fıstık ceviz pekmez muz bunlar iyi geliyor özellikle pekmez toparladı takviye

bizim morfoloji %70 iken, 4 ay sonra %1e düstü. yani olabilir. sağlıksız beslenme, alkol, sigara, varikosel gibi durumlar bunu etkileyebiliyor. ki çok da düsmemis önceki değere göre. erkek spermleri 72 günde bir yenileniyor. yani yeni üretilen sperm değerleri önceki testle uyuşmayabilir. önemli olan sağlığına vs dikkat edip kaliteyi iyi tutmaya calismak.

ama sonuclar kötü değil. %3 de kötü bir değer değil. biz %1 ile gebelik yakaladık 1.5 ayda

Sperm sayısı ml’de 74 milyon, toplamda 390 milyon. Hareketlilik %72 ( %70 ileri hareket , %2 yerinde hareket ). Morfoloji %3 . 9 ay önceki sonuçlarda ise sperm sayısı ml’de 60 milyon, toplamda 330 milyon , hareketlilik %58 ( %53 ileri , %5 yerinde hareketli) Morfoloji ise %5 di

Değerleriniz çok çok normal bence hiç dert etmeyin. Bal, polen, keçiboynuzu özü, mürdüm eriği kurusu tavsiye ederim. Bir iki ayda bile gebelik elde edebilirsiniz başka bir sorun yoksa.

Bence gelişme var yükselmiş ama şu yüzde 2 olayını sorun doktora bi bazen bizim değerlerde de yazıyor böyle düşük değerler aklıma takıldı şimdi bence hareketlilik 70 civarıysa merak etmeyin iyidir yine de pekmez fındık felan muz yesin mesela akşamları otururken ben muz doğruyorum tabağa üstüne fındık kırıyorum çikolatalı veriyorum eşime sabahları da pekmezle arkasından giderdim takviye zaten içiyordu akşam yemeklerinde de protein ağırlıklı felan bişeyler yapıyordum

Bende o farklar bilmiyorum ama başka laboratuvarda yapsak daha farklı çıkabilir gibime geliyor . Bir de muhtemelen milyonlarca sperm arasından 50 100 ya da 200 adet seçiyorlar onlar üzerinden morfoloji bakıyorlar. Belki başka 200 adet sperm topluluğunda daha farklı morfoloji çıkacak. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ben öyle düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar. Tekrar test yaptırdık gelen sonuçlar fotoğraftakiler gibi. Yorumunuz nedir. Normal yolla gebelik zor mudur

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…