Sperm test analizi

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Normal yoldan gebelikte problem yaşamazsınız diyorsunuz yani
Canım bazen her sonuç normalken bile normal yoldan gebelik olmayabiliyor bunun garantisini kimse veremez bazende çok sorun oluyor ama normal yoldan oluyor yani nasip işi bunlara bu kadar takılma❤️

Merhaba bizde 4 defa yaptırdık ama aşırı bulanık resimler iyi okuyamadım ileri hareket en az 50 olması gerekiyor sperm sayısı da 39 mil. Felan olması gerekiyor Ph. Değeri 7-8 şekil bozukluğu morfoloji en fazla 4-5 gibi sayılar iyi takviye ve sağlıklı beslenme kilo vermeyle bu değerler normale dönüyor aslında fındık fıstık ceviz pekmez muz bunlar iyi geliyor özellikle pekmez toparladı takviye
Benim eşim aşırı kilolu erkeklerde sperm sayısına etki ettiğini bilmiyordum

Benim eşim aşırı kilolu erkeklerde sperm sayısına etki ettiğini bilmiyordum
Erkeklerde kilo sperm lerde sorun yaratıyor , kadınlarda da kilo üreme de aynı şekilde yumurtalıklarda tembellik adet düzensizliği hamile kalamama .. vs o yüzden çiftler çocuk olayına girince mutlaka beraber kilo verip beraber vitamin kullanmalıdır

Erkeklerde kilo sperm lerde sorun yaratıyor , kadınlarda da kilo üreme de aynı şekilde yumurtalıklarda tembellik adet düzensizliği hamile kalamama .. vs o yüzden çiftler çocuk olayına girince mutlaka beraber kilo verip beraber vitamin kullanmalıdır
Ben 165 56 kiloyum eşim 170 90 kilo bende kilo problemi yok ama onun iştahı çok açık ve sürekli yemek yiyor durduramıyor kendini

Ben 165 56 kiloyum eşim 170 90 kilo bende kilo problemi yok ama onun iştahı çok açık ve sürekli yemek yiyor durduramıyor kendini
Doktora götürün şekerine insülin direncine baksınlar glifor yada matofin verirler hem kilo verir hemde iştahı kapanır o şeker hapı aynı zamanda erkeklerde erkeklik hormonunu yükseltiyor spermleri de belki düzelir , bende pko var mesela bu ilaç adeti felan düzenledi zayıflattı hemde böbrek üstü bezlerindeki hormon dediğimiz erkeklik hormonu dengeliyor doktora sorun danışın mutlaka bi baksınlar kan değerlerine glükoz biraz sınırda olsa verirler ilaç eminim ben

Bizde de sperm testinden önce yaklaşık 8 9 kilo verildi idaeal kiloya yaklaşıldı ve maaşallah sperm sayısı ve özellikle hareketlilik tavan yaptı ama morfoloji anlamsız biçimde düştü 🥺

Doktora götürün şekerine insülin direncine baksınlar glifor yada matofin verirler hem kilo verir hemde iştahı kapanır o şeker hapı aynı zamanda erkeklerde erkeklik hormonunu yükseltiyor spermleri de belki düzelir , bende pko var mesela bu ilaç adeti felan düzenledi zayıflattı hemde böbrek üstü bezlerindeki hormon dediğimiz erkeklik hormonu dengeliyor doktora sorun danışın mutlaka bi baksınlar kan değerlerine glükoz biraz sınırda olsa verirler ilaç eminim ben
Sınırda değil şeker sebebiyle değil kilo verme çabası yok malesef😥

Siz kaç aydır denşyorsunuz
Biz 3 ay denedik ama denemedik gibi birşey. Folik asit kullanımı olmadı, yumurtlama dönemine hiç dikkat etmedik. Muhtemelen belki hiç yumurtlama dönemine bile denk gelmemiştir . Bu ay bilinçli bir şekilde denemeye başlayacağız. Allahım hayırlısını nasip etsin

Biz 3 ay denedik ama denemedik gibi birşey. Folik asit kullanımı olmadı, yumurtlama dönemine hiç dikkat etmedik. Muhtemelen belki hiç yumurtlama dönemine bile denk gelmemiştir . Bu ay bilinçli bir şekilde denemeye başlayacağız. Allahım hayırlısını nasip etsin
Henüz çok erken herhangi bir doktora görünmek için bence kafanızı kurcalamadan deneyim sonuçların bir öneminin olmadığını göreceksiniz 💞

Ama yedikçe insanın şekeri de artış gösterir direk şekeri var demek istemedim insülin direnci varsa eğer vücutta şekere yatkınlık var demektir. Götür baktır bence ilaç işe yarayabilir geçmiş olsun yine de
Biz sağlık personeliyiz ve rutin kontrollerimiz oluyor herhangi bir sorun çıkmadı şimdiye kadar💞❤️ çok sağ olun söyledikleriniz için

Merhaba. Test sonuçlarını yorumlayabilir misiniz ? Buna benzer sonuçları olup da sıkıntı yaşamayan oldu mu ?
Canım maşallah hızlı hareketliliğiniz çok yüksek. Morfoloji bi tık düşük ama tınlamıyor onu doktorlar sayı ve hızlılık iyiyse. Denemeye devam edin olur derler muhtemelen. Kaç aydır deniyorsunuz?

Ya evet kilo önemli diyorlar ama benim eşimde 1.90 - 85 kilo gayet fit ama sperm sorunu var. Belli de olmuyor yani bu işlere. Değerleriniz gayet güzel çıkmış bence zaten 3 ay olmuş daha. Çok bekletmeden Allah gönlünüze göre versin 🙏

Sperm sayısı 73.5 milyon olamaz herhalde. 73 adet mi o açan sordunuz mu ? Morfolojinizde düşük

X