Sperm eksikliği ( 5 milyon altı ) nedeniyle devlette tüp bebek yaptırabilir miyim?

anne adayim

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2023
75
26
İyi akşamlar kızlar. Devlet hastanesi infertilite servisine başvurdum tüp bebek için. Bazı tahliller istendi eşimden de androloji servisinden sperm düşüklüğü nedeniyle tüp bebek uygundur raporu istediler ve aldık. Bende gerekli tahlilleri verdim. Sadece rahim filmim kaldı eğer sıkıntı çıkmazsa 2 aşılama şartını koyarlar mı yoksa direkt tüp bebek onayı mı verirler bilemiyorum yardımcı olacak birileri vardır umarım bilgisi olan. Son çıkan sağlık uygulamaları tebliğ nedir kızlar ?

Yanlış yönlendirmek gibi olmasın ama çıkmaz diye biliyorum ama sonucundan yine de haber edersen mutlu olurum. Biz de eşim dolayısıyla tedaviye başladık 2 milyon çıkmıştı ama bu sene yönetmelik değişmiş azosperm olmazsa erkek kaynaklı olduğu zaman rapor çıkmıyormuş. Normalde geçen sene çıkıyordu bize ama doktor izne çıktığı için başlayamamıştık bu sene bunla karşılaştık

Öylemi :KK43: Tamamdır canım öğrenirsem yazarım 10 gün sonra rahim filmi için gideceğim sonuç o gün çıkıyor tedavi de o gün belli oluyormuş

İyi akşamlar kızlar. Devlet hastanesi infertilite servisine başvurdum tüp bebek için. Bazı tahliller istendi eşimden de androloji servisinden sperm düşüklüğü nedeniyle tüp bebek uygundur raporu istediler ve aldık. Bende gerekli tahlilleri verdim. Sadece rahim filmim kaldı eğer sıkıntı çıkmazsa 2 aşılama şartını koyarlar mı yoksa direkt tüp bebek onayı mı verirler bilemiyorum yardımcı olacak birileri vardır umarım bilgisi olan. Son çıkan sağlık uygulamaları tebliğ nedir kızlar ?
Merhaba hangi hastane?

Ben 2 aşılama oldum ama sizde erkek kaynaklı olunca farklı olabilir

X