Sperm dna hasari varmi tecrubesi olan?

Gulkizi

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2024
137
27
27
benim pcos var oyuzden tup bebek yaptik, fakat cok yumurtalarim olmasina ragmen embryolarim 5 ci gunu gormuyodu. Doktor sperm kaynakli olabilir dedi, dna hasari olabilirmis. Bidaki opuda dna hasarli spermleri ayirt edebiliriz dedi. Varmi bu sekil olupta olumlu sonuc goren? Cok korkuyorum endiseliyim

merhaba, bende ilk defa tüp bebek yaptıracagım. ikinci tüp bebek öncesi bu söylediğim testleri yaptırmanızı tavsiye ederim.

benim yaptırdıgım testler;

1 - normal hormon testleri ve cinsel yolla bulaşabilen hastalıkların testi ( doktorum istedi.hepsi temiz, ama bnde pcos var )

2 - tsh,t3,t4 ( doktorum istedi. troid hastasıyım, ilaç kullanıyorum. değerim şuan 2-2,5 arasında, devlettte yaptırdım. )

3 - rahim filmi ( doktorum istedi. 1 adet 3mm olan polip var. doktorum büyüklüğü ve yeri itibariyle gebeliğe engel değil dedi - ecomar cevat bey çekti )

4 -kromozom analizi (kendi isteğimle yaptırdım- temiz çıktı - devlette tıbbı genetik bölümüne randevu alarak yaptırdım. )

5 -trambofili 6 lı panel ( kendi isteğimle yaptırdım. pıhtılaşma testim iki yerde homozigot çıktı. doktorum transfer günüde dahil olmak üzere ,24 saat etkili hıbor isimli iğneyi vurmam gerektiğini söyledi. -devlette tıbbı genetik bölümüne randevu alarak yaptırdım. )

6- cd56 testi ( cd56 değerim 10,21 çıktı, ben bunu kadınlar kulubunden okuyarak öğrendim - 1000 tl ye yaptırdım. devlette yapılan bir test değil.)

7- flow sitometrik kır testi ( doktorum yönlendirdi. sonuç bekliyorum, rahimdeki katil hücrenin varlığı bu testle belli olurmuş, yada rahimden parça alarak en kesin sonuçmuş mikrogen isimli lab 3800 e yaptırdım. normalde 4800 tl idi. doktorum yönlendirdiği için indirimli yaptırdım.)

eşimin yaptırdıgı testler;

1- normal hormon testleri ( kendi isteğimizle yaptırdık temiz çıktı)

2- erkeğe yapılan ultrason ( kendi isteğimizle yaptırdık. varikosel oldugu ortaya çıktı - devlette çekildi.)

4- spermiyogram ( doktorum yönlendirdi .en başta ml başında 21 milyon sperm vardı. asta life + maxigo +keçiboynuzu ile 39 milyona değer çıktı- morfoloji ve hareketlilik en başta kötü idi düzeldi - düzen lab. 480 tl verdik.)

5- sperm dna hasarı ( varikosel oldugu için kendi isteğimizle yaptırdık. % 4,2 hasar çıktı. buda her erkekte olabilen bir değermiş. % 30-40 üstü için tedavi şartmış. - düzen lab. 1400 tl verdik )

bu arada, nasıl bu kadar test yaptırdın tüp bebek bile yaptırmamışsın diyecek olursan, benim tüp bebek yapacagım tesis sgk geçen özel bir hastane.
devlette ilaç indirimini almak için, zeynep kamil hastanesinde infertilite bölümünde dosya oluşturdum. daha sonra tüp bebeğe yönlendirdiler. bende o süreç akabinde, orda tüp bebek başarısızlığı yaşan insanlarla tanıştım. duyumlarıma göre tıbbı genetik bölümüne randevu aldım. hem kendime hem eşimin genetiğine bakıldı. temiz çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…