Soyadınızı kullanacak mısınız?

Kizzzzlarrrrr...

birazda uygulanan prosedürden bahsetseniz? Bende seneye evlenecek olanlardanim kismet olursa...iki soyadi kullanmak istiyorum...biraz bilgi verin yaaaaaaa....sırnaşık şey

a.s.

Son düzenleme:
eşimin soyadı daha güzel benimki güzel olsaydı kullanırdım...

Valla benim şimdiki soyadım pek ilginç o yüzden eşiminkini kullancam

ben evliyim ama rahatsızlılığımdan dolayı dedavi görüyorum henüz nikahım yok heralde yalnız eşimin soyadını kullanırım bu da benim düşüncem

Kızlar yakında evleniyorum.Ve adım ve soyadım çok uyumlu.Hep soyadımı kullanırım diyordum.Ama büyük konuşmuşum.Nişanlım istemiyor.Bu yüzden tartıştık.ailemde soyadı konusunda hassas.İki arada kaldım.Bende soyadımı almak istiyorum.Ama nişanlım hala istemiyor.Sonuçta bir soyadı yüzünden nişanlımla tadımızı bozmak istemiyorum ama soyadımı alamıyorum diye bir yanım buruk evleneceğim.

neden bu kadar büyütüyosun ki alt tarafı bi soyad öyle olsa ne olur olmasa ne olur önemli olan sizin huzurunuzun olması değil mi?aileni de anlayamadım her kız evlenir ve kocasının soyadını alır nasıl hassaslar

Öncelikle nişanlımın soyadı zaten çok uzun, bir de benimkiyle birlestimi tek satıra sığamayabilirim :roflol: . Hem çocuklarıma da kendi soyadımı veremedikten sonra ne anlamı var ki kendi soyadımı kullanmanın diye düsünüyorum. O nedenle nişanlımın soyadını kullanacağım sanırım evlendiğim zaman :uhm:

yaa benim soyadım "doğru"ydu, eşimin "artık" kafamçokkarıştı hiç sevmiyorum ama ailem ve eşim onun soyadını kullanmamdan yanaydı ki babam inanılmaz açık görüşlü ve rahat bi insan odluğu halde bu konuda takıntılıydı hem bi düşünün, iki soyadımı kullansam şöyle olcacak, "MERVE DOĞRU ARTIK" kafamçokkarıştı hani eskiden yamuktum da artık doğruldum sanki öyle bi anlam çıkıyor :roflol: :roflol:

zaten şimdi yani evlendikten sonra hiiiç soyadına falan takılmıyorum huzurumuz olsun yeter :asigim:

ya gelde bana sor sen onu bide aman allahım aşkımı çokk seviyorum ama gitmişler soyadını TOKUÇ koymuşlar ay alışamadım bi yaaaaa

Son düzenleyen: Moderatör:
eee ben napiim yani zaten 2 ismim var kendi soyismimide kullansam etcek 4 isim -tatlicadiarzu-
yani ben ismimle soyismimi söyleyene kadar ohooo kafamçokkarıştı karşımdakine baygınlık gelir herhal

bende malesef babamın soyismini kullanamıycam çünkü çok uzun oluyor. iki isimliyim ya. braziylalıların ismi gibi oluyor hepsi yanyana gelince:roflol:

Ben soyismimi kullanamaycağım cunku sözlümün soyadı uzun maşallah 9 harfli ismim 6 harfli kendi soyadım 6 harfli :) 21 harfli baya kasar o yzden bende soyadımı devam ettırmek ıcın oglum olursa onu koyucam soyismimi

esimin soyadini kullaniyorum bende cok kisa ve guzel tabi oyle diyip simartmiyorum kocami:)

Eger bir mani cikmazsa hem nisanlimin hemde kendi soyismimi kullanmak istiyorum! Biraz uzun oluyor ama olsun...dahada orijinal oluyor bence..:lepi: bakalim kismet olacakmi..! :Saruboceq:

kızlar ben bu hem kendi hem eşinin soyadını kullananlarda bazı resmi işlerini hallederken sorun çıktığını duymuştum aranızda sorun yaşayan var mı böyle?​

Önceden farketmez eşimin soyadını kullanırım derdim.Şimdi aileden ayrılacağım için biraz duygusal yaklaşıyorum.Şimdi bile gözlerim doluyor.Kullanmak isterim.Nişanlımla konuşmadık hiç bu konuyu.Ama bazı erkekler problem yapabiliyormuş duyduğum kadarıyla.

Ya bize kimse sormadı.İşlemlerini de bilmiyordum.Nüfus kağıdımı alırken başvurmam gerekiyormuş galiba.O sıralar heyecandan düşünemedim.Kimse de bişey demedi.Şimdi başvursam değiştirebilir miyim acaba?Kendi soyadımı da alabilir miyim bilen var mı kızlar?:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…