Sebze Yemekleri Soslu karnibahar kizartmasi

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
ben cok seviyorum bunu kessin bilenlerde vardir nekadar lezziz oldugunu

karnibahar haslanip sütülüp biraz sogutulur
sosunu göz karari hazirliyorum
1yumurta,1cay kasigi kabartma tozu tuz karabiber güzelce cirpilir unuda kasik kasik süzgecden gecirerek katilir
kivami ne cok sivi nede kati olmali kendiniz ayarlamalisiniz
sonra karnibaharlar bir bir sosa batirilip kizgin yagda kizartilir
affiyet olsun...

bi bütün karnibahar
süt
yumurta
1cay kasigi kabartma tozu
tuz
karabiber
un

ben genelede sosunu göz karari hazirliyorum yani annemden öyle ögrendim :)
sonucda karnibaharlarin boyutuda belli olmuyo :)
coksa malzeme cogaltilir
umarim begenirsiniz

ben sosunu herseferinde farklı yapıyorum yumurta, galeta unu, yoğurt, baharatlarla yapmıştım en son içtiğimiz sodadanda eklemiştim. sık sık yaparım bu yemeği
afiyet olsun

benim eşimde normal yemeğini pek sevmez aynen böyle kızartıyorum borcama kyup üzerinede sarmısaklı yoğurt döküyorum ve yoğurt üstünede kırmızı pul biberli yağ döküyorum süper oluyo onuda çok ama çok sever eşim:))

ellerine sağlık canm görünümü çok güzell bende yaparım bunu hep sarmısaklı yoğurtla nefiss oluyorr

Favori sebzelerimden bir tanesi cokacimcoook Sarimsakli yogurtla beraber tabii ofofof kaydirigubbakcemile5
Ellerine saglik canim a.s.

cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

çok severim karnıbaharı heleki kızartmasını kaydirigubbakcemile2a
ama bizimkiler sevmiyor :mymeka:
yemiş gibi oldum hihoyyyt
ellerine sağlık canım kaydirigubbakcemile5

biz karnibahari cook severiz,cokacimcoookama boyle sosla yapmamistim,denemem lazim acilen,cok canim cekti cunkucokacimcoook

cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

çok severim karnıbaharı heleki kızartmasını kaydirigubbakcemile2a
ama bizimkiler sevmiyor :mymeka:
yemiş gibi oldum hihoyyyt
ellerine sağlık canım kaydirigubbakcemile5

oy canim kiyamam ya senin canin nezaman cekerse bi kosu bize gel ben hhaftada bir yapiyorum en az tuana yikatiyo cig bile yiyo kizarmasini bekliyemi<o hele brokkoliye bayiliyokaydirigubbakcemile3

biz karnibahari cook severiz,cokacimcoookama boyle sosla yapmamistim,denemem lazim acilen,cok canim cekti cunkucokacimcoook

ayni biz gibisiniz dessenize karnibaharin cesitleri haftada bir veya iki kez olur bizde
canim seviyosaniz ailecek mutlaka tavsiye ederim pisman olmicaksin emin ol:jeyyar:a.s.

Karnibahar böyle cok güzel oluyor.Bende ayni senin gibi yapiyorum.
Ama rejimde oldugum zaman da karnibahari haslayip üzerine yogurt ve
pulbiber döküp yiyorum.
Ellerine saglik.

Karnibahar böyle cok güzel oluyor.Bende ayni senin gibi yapiyorum.
Ama rejimde oldugum zaman da karnibahari haslayip üzerine yogurt ve
pulbiber döküp yiyorum.
Ellerine saglik.

rejim beni bozar anacigim:jeyyar:
ama öyle haslayip yogurtlusunu denemedimde limonlu salatasini ve sebze graten yapiyorum yada brokkoliyle birlikde tavada hafif cizbiz üzerinede kasar :)

Ben bunu yapiyorum ve sarmisakli yogur uzerine salcali sos dokuyorum daha super olyoo ayni manti userine doker gibi yogurt uzeri salca

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…