sorusu olan varmi

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
43
kizlar hepinize merhaba. ben bi nisan annesiyim kizimi 3 nisanda normal dogumla kollarima aldim. simdi sira size geldi. eger merak ettiginiz bi konu varsa ve yardimci olabilirsem ne mutlu bana....

hepinize hayirli dogumlar diliyorum

teşekkurler oncelıkle mınık prensesını gule gule buyut Allah bahtını açık etsın..
bende normal dogum dusunuyorum bı mani çıkmadıgı surece.
normal dogumu tavsiye ediyormusun? dikişlerin çok oldumu ve iyileşme sureci nasıldı ?

canım hayırlı olsun bebeğin güle güle iyi günlerde büyütün bebişinizi ne kadar güzel darısı bizim başımıza ...

özturyu bebeğin artık yanında ne güzel sağlıkla huzurlu uzun bir ömür geçirirsiniz inşallah...
normal doğum ile ilgili edindiğim bilgi ve tecrübeyi anlatırmısın bizlere artıları eksileri nelerdir...

canim kesinlikle normal dogum diyorum baska bisey demiyorm. tabii allahdan bi mani gelezse. benim hic dikisim olmadi cok sukur o yuzden iyilesme sureci icin bisey diyemem. ama ertesi gun hemen ayaklandim tabii biraz bunyeyede bagli....

normal doğumu anlatırmısın neler yaşadın kaç saat sancı çektin nasıl oldu

çok guzel hiç dikişinin olmaması...
ilk bebeginmi peki?

evet canim ilk bebegim cok sukur dikisim hic olmadi. darisi basiniza...

bu arada benim sabah 6 da suyum geldi doktorumu aradik hastaneye gitmemizi soyledi aksam saat 8 de bebgim dogdu. gunduz 8 de suni sanci verdiler cunku hic acilma yokdu neyseki aksam 6 da 10 cm acilma oldu dogum basliyor dediler. 1 saatlik bi ikinma doneminden sonra bebegim dogdu. sanci kismi biraz zor ama herseye degiyor

uzun suren ıkınma donemınde sankı dıkış sayısı daha az gıbı oluyor .. bı kac yerde daha okudum yavas yavas dogum yaptıırırsa doktorunuz ya hıc dıkısınız olmuyormus yada 1 dıkış fln..
Allahım bızede nasip etsin coıkk isterim oyle birsey yaşamayı çok..
çunku dikişten korkuyorum iyileşmesi bakımı fln korkutuyor beni.

bılgılerın ıçın tesekkurler cnm

kizlar aklinizda bulunsun normla dogum yapacaklar bu ikinma konusuna cok dikkat etsin..özellikle epiduralde olacak olanlar..bebegin basi geldigi zaman ikinmaya ara vermek gerekiyor bu zorda olsa..yoksa birden cikarsa yirtik veya kesik cok olmak zorunda kaliyor..cemreninde dedigi gibi yavas yavas olmasi lazim..o an insan söylenenleri duymaya bilir ama simdiden buna hazirlikli olmamiz gerekiyor..ebe veya doktorla ekip olarak dogurursak sanirim daha rahat edecegiz..

evet anlatmak ıstedıgım buydu dogumhaneye alınınca bebek gelırken daha yavas hareket etmek gerekıyormus yanı aman cok uzun zaman gectı hemen dogsun bıtsın bu ıskence dıye yırtıkların cok olmasınada musade etmıyelım
zor olucak bılıyorum ama guclu olmalıyız sonrasını da dusunmelıyız..
bende epıdural lı yapıcam sanırırm korkularm var cunku sancıya dair. nedeni ise adet oldugumda da saatlerce yerleri tırmalamam hatta kimi zaman acile kaldırılmam sanırım.. cok sancılı geçerdi ilk adet gunum o yuzden dogum sancımda boyel olursa vurdurucam iğneyi.

kizlar hic korkmayin allah oyle bi sabir veriyorki. zaman bir anda geciyor ve siz bebeginizi kucaginiza almis oluyorsunuz. doktorunuzu iyi dinleyin. sakin olmaya calisin ve biran once bitsin diye sakin cok fazla ikinmayin bakin ben nerdeyse 14 saat sonra dogum yaptim ve dikisim hic olmadi. darisi basiniza olsun insallah. sanci aninda dua edin bol bol. insan cok rahatliyoo

bize verdigin bilgiler için çok teşekkürler.benim korkularım daha farklı sanki;belki tuhaf gelcek ama sancıyı bilmedigim için şimdilik;o alete nasıl yatçam herkes kurcalıcak beni,utanıyorum ben diye çok üzülüyor ve kendimi yıpratıyorum.genital bölge temizliğimi tam yapamadıgımı düşünüyorum birazda ondan tedirginliğim.agda yapamadıgm için fazla yayıldıgını düşünüyorum.sancın gelince hepsini unutursun diyolar ama aklımdan atamıyorum

gulşahcım en azından biz temızlıyoruz kızz oyle pis gıdenler varkı öykkkkkkkkkk doktorlar alıskın naapsınlar :) göre göre artık olagan gelmış onlara cnm lutfen sıkma canını seeennnn

canım haklsıın ama işte takıyorum bugün baya agladım eşimde kızdı;ben yardım edeyim bile dedi.ne yapacagını şaşırdı o da..üf işte ya..sen alışkınım demiştin daha öncede muayene oldun demi?

gülsahcigim bu konuyu hic takma..ben hem trde hem burda kadin dogum staji yapmak zorunda kaldim,simdiye kadar bu konuya takilian dr hic görmedim..inanirmisin okadar dogum gördüm simdi düsünüyorumda hic birini bu yönden hatirlamiyorum..biz hastayla ilgilenirken herseyin anlami degisiyor..hamilelikte bir nevi acizlik bunu her dr bilir..önemli olan hijyeni saglamak..

valla içim rahatlıyor duydukça..ne bileyim şekilden şekle giriyorum banyodarezil olcam gibi duygular işte..millet nelere takar benim taktıgım şeylere bak!çok teşekkürler rahatlacı mesajın için.a.s.

gulsahcim bende ayni senin gibiydim her doktora gittigimde agliyordum bacagimi bi turlu acamiyordum kasiyorudm kendimi. hatta doktorum bayan olmasina ragmen cok utaniyorudm. ama gercekden dogum aninda hic biri umrunda olmuyor orda ne var ne yok hic hatirlamiyorsun bile caninin derdine dusuyorsun yani sana sunu diyim, benim gibi kocasindan utanan biri bile o anda aldirmadan bacagini acdiysa artik sen dusun:)

bunlari sakin dert etme, stres yapma. bebegini ve kendini bosuna uzmus olursun cunku elden bisey gelmiyor...

varya sizleri böyle okudukça hemen doğum yapasım geldi.korkuyordum ama insanın içini rahatlatıyorsunuz.motive oluyorum.benide korktuğum sancı ıkınmadan pek korkmuyorum.

geçenlerde haberlerde 8 yaşında birisi evelenmiş 10 yaşındada doğum yapmış ee diyorum o yapabildiyse bende yapabilirim sonra etrafımdaki tüm kadınlar bişekilde doğum yapmışlar bu yolu bende geçebilirim.ve neler neler düşünüyorum sizleride okuduğumda tamam gülay sende yaparsın aslansın!!deyip kendimi gaza getiriyorum.....

işte böyle......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…