Aile Planlaması sorumu cevaplayacak deneyimli bayanlar?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ilk seferde prez. zor olur senin ilk tecrüben olacağı için tedirgin ve ürkek olucaksın muhtemelen bişey anlamıcaksın o yüzden kuruluk olabilir prez. bunu daha da tetikler ve canın yanaar. eşin daha önce yaşamışsa bu deneyimi geri çekilme yapsın şu anda sizin için en mantıklı o gibi. prez.. ben hiç sevemedim :KK47: eşim sağolsun geri çekilmesini bilir :KK1:

sen susarsan,benım oyum zaten sana olur:KK66:

ben başka dallarda calısma yaparım..patavatsızlık,densızlık fln

Aynı benim gibi :) Birde ben en ısınamadığınız üyelerdede oylandım :) Kadınlar sevmiyorlar bu kadar açık hemcinsleri arada ayarımda kaçar yani insanız olsun o kadar

Aynı benim gibi :) Birde ben en ısınamadığınız üyelerdede oylandım :) Kadınlar sevmiyorlar bu kadar açık hemcinsleri arada ayarımda kaçar yani insanız olsun o kadar

anasın sen anaaaa:KK70: hem döver,hem söversın olur okadar..

bek bende ana oldum..oyuzden ağzım bozuldu..:KK70:

ilk seferde prez. zor olur senin ilk tecrüben olacağı için tedirgin ve ürkek olucaksın muhtemelen bişey anlamıcaksın o yüzden kuruluk olabilir prez. bunu daha da tetikler ve canın yanaar. eşin daha önce yaşamışsa bu deneyimi geri çekilme yapsın şu anda sizin için en mantıklı o gibi. prez.. ben hiç sevemedim :KK47: eşim sağolsun geri çekilmesini bilir :KK1:

ayy bayanlar KK da gerçekten stres atıyorsunuz, atıyoruz :KK52::KK52::KK52:

En sağlıklısı kullanılması ama ertesi gün hapı kullanabilirsin bir gün için.

Yani ilk diye kullanılmaz diye bir kaaide yok. kondomlar kayganlaştırıcılı artık tahriş vs de olmazsın.:KK31:

Geri çekilme yöntemi riskli hele eş adayın tecrübesiz ise.

öncelikle merhaba bayanlar sorum biraz özel
ama doğru yere mi başlık açtım bilmiyorum ? kusura bakmayın eğer yanlış bir durum var ise
kızlar benım sorum şu birkaç gün sonra evleneceğim nasipse
korunma yöntemi olarak prezervatif düşünüyoruz
fakat ilk birliktelikte de kullanmalımıyız ? daha açık yazamadım :KK30:bunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinrim

İlk birliktelik zaten cinsel haz amaçlı değildir ki genelde. Hamile kalma riskin milyonda bir neredeyse.

Geri çekilmeyi doktorlar tavsiye etmiyor erken boşalmayı tetikliyormuş ayrıca istenmeyen hamilelik çok oluyor, bu kadına uygun değil kadını kandırma sadece,tavsiye etmem ,çocuğu rast gele doğurmak lstemem , istenen çocuk olsun , istemediğim çocuğu aldırmak kötü
neyi atıyoruz yaaa kızcağıza gayet samimi açıklamada bulunduk alla allaa.. senin koca beceremiyomu geri çekilmeyii :KK9:

boşalmadan da hamile kalınırmı ?

Aman ha,ertesi gün hapı kullanmak çok günah.Nasıl olsa oluşmuş bir canlıyı öldürmek demek.

Yaşın kaç merak ettim doğrusu?? Hiç mi bilgi edinmedin, hiç mi gidip bir uzmana danışmadınız, bu kadar cahilce evlenip sonra da ne olmasını bekliyorsunuz merak ettim.

Ertesi gün hapı da, oluşmuş bir canlıyı öldürmez. Çünkü henüz daha oluşmamıştır. Yani siz ilişkiye girdiğinizde hemen o an döllenme olup, kalp atmaya başlamaz. Yani ertesi gün hapı içerek hiç birşeyi öldürmüş olmuyorsunuz. Ancak ertesi gün hapları, doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldığında yani sık sık kullanıldığında zararlıdır.

İlk gece prezervatif kullanımı, açıkçası benim kulağıma pek sıcak gelmedi. Hani sanki onun varlığı o işi daha zora sokarmış hissi uyandırdı bende. Bence bir doktora gidin önce, hem muayene olun hem merak ettiğiniz soruların cevabını bir uzmandan alın.

Çünkü bu ülke de şu kadınların başına ne geliyorsa cahillikten geliyor, utanmaktan geliyor. "Aman doğum kontrol hapı kullanma, ileri de bebeğin olmaz" , "aman doğum kontrol hapı kullanma kanser olursun" vs vs vs.... Aslına çoğu bayan, evlenmeden önce var olan sorunlarını bilmiyorlar. Doktora gitmeden direk eczaneden bir doğum kontrol hapı alıp içmeye başlıyorlar, çocuk istedikleri zaman da yine kafalarına göre bırakıp, bir doktora görüneyim demiyorlar. Sonra "doğum kontrol hapı kullandım, şimdi çocuğum olmuyor" diyorlar. Valla ben ilacı bıraktığım ay hamile kaldım. Zaten, düğün öncesi de doktora gittiğim de "sen çok kolay hamile kalırsın" demişti.

Lütfen ya, evlenecek kızlar, korkmayın, çekinmeyin gidin bir doktora vücudunuzu tanıyın, varsa rahatsızlıklarınızı öğrenin, korunma yöntemlerini bilinçli bir şekilde öğrenin. Öğrenin ki, ileri de sizlerin yada bizlerin yetiştirdiği çocuklarda bilinçli olsun.

Es adayın beceremeyebilir geri çekilmeyi:-D sen prezervatif veya ya tutmazsa yı düşün bence:-) esim 14 yıldır öle korundu ama herkes istemez veya tutamaz. .hayırlı olsun evliliğin. .

Prezervatife güvenmiyorum ben öyle hamile kaldım
şimdi aynı ekşını doğum kontrol hapımdan bekliyorum :KK53:

İlk gecede hamile kalabilirsin, onu soruyorsan
Ama ne bileyim prezervatifsiz bile zorken bir de prezervatifle.. :KK30:

Prezervatifle sevişen insanları anlamıyorum, o nasıl sevişmek
Resmen tahriş eder insanı ve çok soğuk bir şey öyle güzel bir şeyin içinde
Kim açık yazdın derse desin
Mis gibi doğum kontrol hapı var ya hiç kısırlık şu bu yapan duymadım doktorum da bunların hurafe olduğunu söylemişti
Aksine birçok güzel özelliği var, kanser riskini azaltması, düzenlemesi gibi gibi...
Hatta bi arkadaşımın ablası 7 yıl kullanıp bıraktığının haftası hamile kaldı

Yzlar kusura bakmayın ama seyini cıkarmışsınız. Burda bekar yası kücük genc kızlar da var, bu kadar ayrıntıyı da öğrenmesinler.
Siteyi filtreli yapalım isterseniz? Gençler bu devirde ellerinin altında internet varken her şeyi öğreniyor zaten.Bir tık ötede.Burada daha ne topikler var.Bir de bekar diye nitelendirmişsiniz.Ben de bekarım.Bekarlar da okuyabilir bu tür şeyleri.Ahlakımız bozulmuyor merak etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
X