Sorularım :)

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.564
1.511
38
Kızlar selam
5haftalık hamileyim , merak ettiklerim var size sorayım dedim .
1.)Daha kimseye söylemedik eşimle . Aileden olsun en yakın arkadaşlardan olsun ben işyerime de söylemedim erken olduğunu düşündük , daha önce bi kayıp yaşayınca bu sefer 3 ay olmadan söylemeyelim dedik sizce doğru mu ? İlkinde Hadi ailelere söyleyelim dedik yayıldı da yayıldı söyleme dememize rağmen halam , görümcem vs . Şimdikini söylemeyelim dedik , Sizin fikriniz ne ?
2.) hamilelikte sakız çiğnenir mi ?
3.) bulantım falan olmuyor çok şükür sadece ani hareketlerde baş dönmesi
4.) acıkıyorum hemen böyle başlarda olur mu bilemedim ..
tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum beni aydınlatır mısınız ? önerilerinize ihtiyacım var ..

Sakız çiğnenir bence çiğnenmez diye duymadım hiç. Söyleme konusuna gelince bence aileye söylenebilir yakın arkadaşlar falan yani öyle şeylere takılmayın derim Allah korusun bir şey olacağı varsa son ayda da olur ya da doğduktan sonra 🙏🏼

Sakız ne alaka? Bizim şirkette bir çalışan tüm hamileliklerinde karnı kocaman olup da kör bile anlar duruma gelinceye kadar söylemedi kimseye nedense, aslında revire bildirmesi gerekiyordu ama. Söylemek veya söylememek size kalmış. Acıkıyorsanız yiyin gitsin aman hamileyim deyip kontrolü kaçırmadan :KK70: bunda ne tuhaflık olabilir

Sakız ne alaka? Bizim şirkette bir çalışan tüm hamileliklerinde karnı kocaman olup da kör bile anlar duruma gelinceye kadar söylemedi kimseye nedense, aslında revire bildirmesi gerekiyordu ama. Söylemek veya söylememek size kalmış. Acıkıyorsanız yiyin gitsin aman hamileyim deyip kontrolü kaçırmadan :KK70: bunda ne tuhaflık olabilir
Yok o kadar beklememde 😂 yani en azından biraz beklenebilir gibi ..

Kızlar selam
5haftalık hamileyim , merak ettiklerim var size sorayım dedim .
1.)Daha kimseye söylemedik eşimle . Aileden olsun en yakın arkadaşlardan olsun ben işyerime de söylemedim erken olduğunu düşündük , daha önce bi kayıp yaşayınca bu sefer 3 ay olmadan söylemeyelim dedik sizce doğru mu ? İlkinde Hadi ailelere söyleyelim dedik yayıldı da yayıldı söyleme dememize rağmen halam , görümcem vs . Şimdikini söylemeyelim dedik , Sizin fikriniz ne ?
2.) hamilelikte sakız çiğnenir mi ?
3.) bulantım falan olmuyor çok şükür sadece ani hareketlerde baş dönmesi
4.) acıkıyorum hemen böyle başlarda olur mu bilemedim ..
tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum beni aydınlatır mısınız ? önerilerinize ihtiyacım var ..
Kimseye soylemeyin hatra cinsiyet ogrenene kadar bekleyin. Sakiz cignenir niye cigneenmesin ama cok aciktirir. Acikmaniz da normal icinizde artk bi beden daha tasiyosunuz. Hayirla kavusun insallah

1) doğru karar. Aynısını yaptım kafam rahat etti ev bile taşıdık yinede çaktırmadım.
2) sakız çiğnenir. Dr hatta miden bulanırsa mentollü sakız çiğne dedi.
3) te soru yok ama bulantı olmaması daha güzel.
4) bünye meselesi olabilir neden olmasın.
5) ide ben ilave edeyim keyfinize bakın olumsuz düşünmeyin tadını çıkarın gebeliğinizin.

1) doğru karar. Aynısını yaptım kafam rahat etti ev bile taşıdık yinede çaktırmadım.
2) sakız çiğnenir. Dr hatta miden bulanırsa mentollü sakız çiğne dedi.
3) te soru yok ama bulantı olmaması daha güzel.
4) bünye meselesi olabilir neden olmasın.
5) ide ben ilave edeyim keyfinize bakın olumsuz düşünmeyin tadını çıkarın gebeliğinizin.
Ya çok teşekkür ederim . Peki yatış pozisyonu nasıl olmalı bu hafta

Kimseye soylemeyin hatra cinsiyet ogrenene kadar bekleyin. Sakiz cignenir niye cigneenmesin ama cok aciktirir. Acikmaniz da normal icinizde artk bi beden daha tasiyosunuz. Hayirla kavusun insallah
Bizde öyle düşündük ama hayırlısı bakalım yatış pozisyonu nasıl olmalı bir bilginiz var mı

O kadar da değil yahu . İnsan kaynaklarına bildirmek gerek eğer işten çıkmak istemiyorsanız . İstiyorsanız bağlı bulunduğunuz müdüre birime söylerseniz yani en azından böyle . Ama devam edeceğim derseniz insan kaynaklarına söylerseniz olur biter . Ben sadece biraz zaman geçtikten sonra söylemek istiyorum 3ay gibi

Sakız ne alaka ben de anlayamadım Ben yuttum bile sakızı😁😁😁biraz çiğner ve yutarım hep böyleydim.Yatis pozisyonuna gelince bu hafta böyle yatılır,su hafta şu şekilde uyunur diye bişey olmuo pek.Bedeniniz sizi yonlendiriyo,rahatsız olmaya basliosunuz bazı pozisyonlardan.Mesela ben 12 haftalıkken yüzüstü yatmada rahatsizlik yaşamaya başlamıştım.Etrafa duyurma konusuna gelince ben kendi aileme 4 aylıkken,eşimin ailesine 5 buçuk aylıkken söyledik😂😂😂arkadaşlarım 35 haftalıkken ogrendi😁😁

X