Sonunda mahkemelik oldukk

• Konu Sahibi NAZSUDENAZLI
Canım eğer nişanı sen bozduysan erkek tarafının bütün eşyalarını vermen lazım.onlar bozsaydı vermemekte haklı olurdun.Yani bizim buralarda böyle.Sizin adet nasıl bilemem tabi.

Genç kızlığıma bile dil uzattılar diyosun canım söylermisin bi avuç altın için bu kadar olaya şeye değermi,bence altınları vermen gerekir bi iğnesi bile kalmasın sende

konuyu açmışsın daha da birşey dememişsin

eğer nişanı onlar attıysa herşey sende kalır, ama sen attıysan herşeyini vermen gerekir adetler böle bizde

ha bunca huzurunu bozmana lüzum varmıydı orası da ayrı mesele ama

hiç birşeylerine tenezzül etmem veririm diyen arkadaşlara itafen söylüyorum;

Bende nişandan ayrıldım, ve nişanı karşı taraf bozdu. Hala bile birşeylerine muhtaç değilim, kim ne yaparsa bende derdim ver altınları gitsin diye, eğerki karşı taraf insan olsaydı o taktıkları 2 altını bile vercektim ama onlar insan olmadığı için, daha ayrılır ayrılmaz hakkımda söylemedikleri laf kalmadığı için, ailem hakkında bile yalan söyledikleri için onları hiç bir şekilde affetmiyorum ve o altınlarıda vermiyorum. Ben takıyormuyum onları hayır ama köşede duruyor. Dursun da .... öyle insanları, bak altınları bile geri aldık sevindireceğime, heveslerini kursaklarında bırakırım daha iyi. Zaten vermesem de söylemedikleri kalmadı, versem de aynı şeyi yapacaklar. Hatta korkuyor diye iyice üstelicekler bile. Kimse kusura bakmasın herkesin de bir onuru, gururu, şerefi var

Heryerin örfü adeti başkadır, beni de ilgilendirmez zaten..
Bu durumda madem ki mahkemelik olmuşsunuz, önemli olan hukuk kurallarının ne dediğidir..
Nişan bozulduysa iki taraf da birbirinin hediyelerini geri vermek zorundadır..
Haa uğradığınız manevi bir yıkım söz konusu ise ayrıca bir manevi tazminat davası açmanız gerekir ki, bunun da altınlarla hiçbir ilgisi yoktur..

bu işin hukuki bir boyutu var,kanunlarda nişanlılıkla ilgili maddeler var.
tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla nişanlılıktaki takılar geri veriliyor.
bir avukata danış istersen.

sen onların verdiğii 2 3 altımı muhtaçsınki boşver güzelim hem onlarıda nişan bozulduğu için vermen gerekiyor bence bi an önce iade et onları

zaten altinlari vermen gerekir...neden boyle bisey yaptinki ,,burda haksizsin sen....

sırnaşık şey:içelim:Ben olsam bende vermek istemezdim belki sonrada catir catir yerdim:dance:

gururumu şerefimi kimsenin pasaklı altınları kurtaramaz benim..sengözlerimebaksanab
kimsenin hiç bir şeyine de ihtiyacım yoktur..
bencede ver..yüzsüzmüşki altınlarıda vermedi denmesinden daha iyidir..gururunla altınları iade etmek..:1closedeyes:
benim ailem eğer ben nişan atmış olsaydım kırık iğnelerine kadar iade ettirirdi bana.
gelenek adetten çok aile kültürü ve seviyesiyle ilgili diye düşünüyorum.
yapma..iki kıytırık alyın için arkandan onlarca laf işitme..

size öncelikle geçmiş olsun diyorum...
verin altınları lafı sözu çok olur bu dönemlerin kulağınızı kapatın duymayın yeri geldiğinde zamn alır ama gecer hayatımızda neleri atlatmıyoruz ki buda gelir buda gecer...

Canım herkesin dediği gibi ver altnları gitsin benimde başımdan böyle bişii geçti nişanlıydım ayrıldım ayrılırkende kendi isteğimle bütün altınları bıraktım sende ver gitsin yüz göz olmaya gerek yok

evet becede hiç yüz göz olmana gerek yok.ama yinede senin biliceğin iş..sonuçta olay savcılığa kadar gitmiş

2kuruş şey için kimseyle muatap olmam ben
hem iyide getirmez butür şeyler insana

2 altın için kızlığına dil uzatılmasına razı oluyorsan
snırım söylenecek bişi yok..

valla sırf üç beş tane benim için artık beş para etmeyen altın için ne böyle insanlarla uğraşırım
ne de psikolojimi bozup mahkemelerde uğraşırım

Arkadaş başlığı açalı neredeyse 3 gün olmuş. Yorumlara cevap vermeyi geçtim, zahmet edip bir teşekkür bile etmemiş...

o altınların kimseye hayrı dokunmaz, ver gitsin, uğraşma kimseyle maddiyat için.

nişanda verılen tum hedıyeler ve altınları her ıkı tarafında geri istemeye hakkı var.madem kı karsı taraf istiyor uzatmayın . dava acarlarsa altınları ve hedıyelerı vermediğiniz için """"sebebsiz zenginleşme""""hükümleri uygulanır.
kım ayrılmak ıstedi olayları bılmediğim için cok yorum yapamıycam ama eğer ayrılmak ısteyen sensen karşı taraf nişan için yapmış olduğu harcamalar için 2. cı bır tazmınat davası acar misliyle gerı alır o altınları...
tabı durum tam tersıyse yanı o sebep gostermeden ayrılmak ıstedıyse aynı tazmnıat davasını sen acabılırısn.
ben yerınde olsam ınan hıc uğraşmazdım..arkama bakmazdım donupte..

iki kuruşa mı muhtacsın yani öfkedense bile ver gitsin yav göster asaletini bitsin bu iş..çok sacma canın ı bu kadar sıkman ayrıca nedne ayrıldı kim ayrıldı kim attı nişanı neyse umarım hallolmuştur.

aman be güzelim ne laf ettiriyorsun kendine?
ver gitsin sil hayatında onlara ait olan herşeyi...
ileriye bak sen...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…