Sonunda mahkemelik oldukk

• Konu Sahibi NAZSUDENAZLI
bende arkadaslara katiliyorum..
bir kac altin icin mahkemelik olmaya degmez.

ya altınları neden tutuyorsun ki elinde onu anlamadım...

amaaaaan onlardan gelecek hayır allahtan gelsın.
gemı gıtmıs sandalını napayım.
ver altınları gıtsın.
ahla gelen altının sana hayrı olmaz cnm

Bir altın için yüz göz olmaya değmez bence zaten vermen gerekirdi altınlarını geri......
Bu durumda suçlu duruma düşen sen oluyorsun canım....
Uğraşmak istemiyorsan neyi var neyi yok iade et....

bilmiyoruz ki belki onlarda da arkadaşa ait bişeyler vardır..belki borç para vermişlerdir yada ne biliyim önemli bişey..
onlara inat elinde tutuyorlardır altınları..

arkadaşın çıkıp konuyu aydınlatması gerek..

Kımı yerlerde adettır.Nısanı bozan taraf kızsa altınları verır ama erkekse altınlar kızda kalır.

Bı cok gereksız adetten bırı ısde.Muhtemelen sızde de bu tıp bı durum var.Ama sankı karsı taraf onlar ıcın hayırlı sozler mı soyleyekler kı.Ne geregı var varlıgı sıze mutluluk getırmemıs kı zaten.Ustelık ınsanın sevdıgı yanında olmayınca napsın altını.

Bızde yasamısdık bu tıp bısey.Erkek kardesımle ılgılı.Bız ıstemedık bıle ama kardesım ayyrılmak ıstedıgını soyleyınce neyınız var neyınız yok yollarız dedıler ve sadece gelen annemın oa aldıgı hedıyelerdı.Onun dısında tabı altın felan gelmedı.Oncelerı annem cok uzuldu kolay mı kazandık bız onları neden vermıyolar dıye ama babam sagolsun sakın uzmeyın kendınızı dusunun kı nısan yerıne ewlı olsa da ayrılmak ısteseydı oglum bosanması ıcın avukata verseydık o kadar para daha mı hayırlı olurdu dıye.Konu kapandı gıttı.

Bı tarafın bı buyukluk yapması gerekıyo_Onlar ısrarla ıstıyosa zaten bu sıze ne sımdı ne daha sonra hayır getırmeyecegı gıbı bı cok yerde de ayagınıza dolanacagını dusunuyorum.

Yınede sızın savcılıga kadar gıtmenızde bı sebep vardır.Sonucda hayat sızın ama gercekden onların sızde kalmasının sıze hıc bı kazanımı olmayacak.

Umarım hayatınızın bundan sonrası ıyı gıder.

öncelikle medeni kanuna göre nişanlanma evlenme vaadiyle olur bu nedenle nişanda verilen hediyeler konusunda kanunda düzenleme var buna göre nişan bozulduğunda sadece alışılmışın dışında çok değerli olan hediyeler geri verilir alışılmış dışı hediyenin ne olduğu da oranın örf ve adetine göre belirlenir örneğin sizin bulunduğunuz yerin örf ve adetine göre geline bir bilezik takılırken sana 5 bilzeik takılmışsa senin o bilezikleri iade etmen gerekir ya da nişan hediyesi olarak sana ev alınmışsa geri verirsin vesaire
onun dışındaki hediyeleri hukuken geri verme hakkın yok ama hediyenin değeri önemli örneğin size antika bir yüzük takılmışsa bunu da vermen gerekir bu da alışılmış dışı hediyedir çünkü
hukuki durumun bu foruma da bilgi olsun diye yazıyorum
elindeki hediyeleri bu bilgi ışığında değerlendir zaten onların sana karşı sdava açması lazım bu durumda yukarıda anlattığım çerçevede hareket edebilirsin
sana hakaret edilmesi konusunda ise tabi ki onların yaptığı doğru değil
ama bana sorarsan ben nişanı bozduğum kişinin çöpünü dahi istemez hepsini geri verirdim ben sana gene de tüm altınları geri vermeni kafanın rahat olmasını tavsiye ederim

Herkes demiş ben de eksik kalmayayım. Umutla attığın adım yarım kalmış, altın ne ki? Başıma böyle birşey gelse, karşı taraf "yok biz istemeyiz sizde kalsın" dese bile istemem veririm herşeyi.

X