son adet tarihime göre 20+4 günlüğüm ama ultrasonda 22 haftalık

ertesigxuxn

doğa'nın annesi
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
916
2
kızlar sizce üstüne adet görmüş olabilirmiyim sağlık ocağında aşılarım felan son adet tarihime göre yapılıcak bir problem çıkarmı sizce?sağlıkocağındaki hemşireye söyledim bebek fazla gelişmiştir dedi kafam karıştı 2 hafta önce kontrole gittiğimde bebek 298 gramdı neyapmalıyım:CüvCüv:

bu konuda doktorun ne söyledi, önemli olan o, bebek sağlıklı olduktan sonra, 2 hafta ileride görünmesi problem değil sanırım, bir de tavsiyem başka bir doktora daha görün, benim de bebek son adet tarihime göre 1 hafta önde, ama doktorum sağlıklı olduğunu, herşeyin normal gittiğini söyledi, ben eşim ve benim boyumuzun uzun oluşundan ve ikimizinde gelişken yapısı olduğundan, kafaya takmıyorum, o yüzden benim bebekte gelişkin olacak elbet,,

bu konuda doktorun ne söyledi, önemli olan o, bebek sağlıklı olduktan sonra, 2 hafta ileride görünmesi problem değil sanırım, bir de tavsiyem başka bir doktora daha görün, benim de bebek son adet tarihime göre 1 hafta önde, ama doktorum sağlıklı olduğunu, herşeyin normal gittiğini söyledi, ben eşim ve benim boyumuzun uzun oluşundan ve ikimizinde gelişken yapısı olduğundan, kafaya takmıyorum, o yüzden benim bebekte gelişkin olacak elbet,,

sağol canım cevabın için doktor kistler hariç herşey yolunda dedi demek olabiliyormuş böyle şeyler :)sağlıkocağında aşıları erken yada geç yapmasınlar diye tereddüt ettim bi an sağol canım:)

canım merak etme hayatım benimde 5 gün önden gidiyor.bugün daha dr gittim ve zararı varmı dedim önden gitmesini hiçbir zararı yok dedi.herşey normalse bu kafaya takılcak birşey değiş dedi.tamammıı annesi bu hemen hemen her hamilede oluyor.o yüzden stres yapmakii bebeğinde sende rahat olun canım :)

evet cnm sakın üzülme bende geçen gittim dr bizimki de önden gidiyordu ama ben hep son adetime göre hesaplıyorum yani şuan 20+1 im ama dr göre 20+4

benim oğluş da 10 gün önde gidiyor...endişelenecek birşey yok...yalnız sürekli bu şekilde giderse doğum tarihin beklenenden önce olabilir dedi doktor..gerçi sezaryen olacağı benim zaten beklenenden önce alınacak...sıkıntılı bir durum yok yani...panik yapma...

Bence bunu kafana takma benimde 3 önden gidiyor. Demekki bebeğinin gelişimi hızlın, ne kadar güzel bence:)

X