SON ADET TARİHİ Mİ YUMURTLAMA TARİHİ Mİ?

0ksana

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
17
3
27
Kızlar merhaba. Benim bu konuda kafam karışık daha önce araştırdım ama hamilelik yine gündeme gelince taşların yerine oturmadığını farkettim. 30 temmuzda en son reglim. Yumurtlamam ise 19 ağustosta yani dün oldu. Diyelim ki herşey yolunda gitti hamileyim. Doktora gittiğimde bana son adet tarihimi soracak ve 30u diyeceğim. O tarrihten itibaren haftasını söyleyecek mesela haftaya gitsem neredeyse dört haftalık diyecek buna da tamam. Ama doğum ne zaman olacak? Yani 30 temmuzun üzerine mi 9 ay 10 gün ekleniyor yoksa sonuçta yumurtlama tarihini biliyorum o aralık dışında hamile kalınmadığına göre yumurtlama birliktelik tarihinin üzerine mi eklemem daha doğru. Bebeğin tam olarak herşey yolunda giderse tahmini olarak doğum ayı ve gün aralığını bilmek istiyorum ☺️ genel bi soru şuana özel değil

30 temmuzun üzerine 9 ay 10 gün yani 40 hafta eklenerek hesaplanır doğum da. benim son reglim 4 mayıs ve su an beklenen doğum tarihim 07.02.2025 mesela. yumurtlama gününüzün genelik haftası veya doğum hesaplamasıyla bir ilgisi yok. 🙃

30 temmuzun üzerine 9 ay 10 gün yani 40 hafta eklenerek hesaplanır doğum da. benim son reglim 4 mayıs ve su an beklenen doğum tarihim 07.02.2025 mesela. yumurtlama gününüzün genelik haftası veya doğum hesaplamasıyla bir ilgisi yok. 🙃
Ama çok mantıksız değil mi kabullenemiyorum hahaha 🫢 çok teşekkürler bilgi için 🤍

Ama çok mantıksız değil mi kabullenemiyorum hahaha 🫢 çok teşekkürler bilgi için 🤍
döllenmenin olduğu tarih değil, döngünğn başladığı yani yumurtanın oluşmaya başladığı tarih baz alınıyor. bu hesaplanan 40 haftanın ilk iki haftası aslında hamile bile değiliz 😂 ve aslında 38 hafta hamilelik yasıyoruz 😂 ama nedense döngünün başından hesaplanıyor 🙄 illa ki tıbbi bir açıklaması vardır 😂

döllenmenin olduğu tarih değil, döngünğn başladığı yani yumurtanın oluşmaya başladığı tarih baz alınıyor. bu hesaplanan 40 haftanın ilk iki haftası aslında hamile bile değiliz 😂 ve aslında 38 hafta hamilelik yasıyoruz 😂 ama nedense döngünün başından hesaplanıyor 🙄 illa ki tıbbi bir açıklaması vardır 😂i
döllenmenin olduğu tarih değil, döngünğn başladığı yani yumurtanın oluşmaya başladığı tarih baz alınıyor. bu hesaplanan 40 haftanın ilk iki haftası aslında hamile bile değiliz 😂 ve aslında 38 hafta hamilelik yasıyoruz 😂 ama nedense döngünün başından hesaplanıyor 🙄 illa ki tıbbi bir açıklaması vardır 😂

İşte tam olarak düşündüğüm aslında biz yoksa 37 38 haftalık mı hamile oluyoruz??? Du. ama cevap bulamadım bir yerde 😂 tabii nasip bu isler ama belli bir aralığa tarihi denk getirmeye çalışıyordum(olursa tabi) ama yanlış hesaplamış oldum 🫢🤗

Herkes cinsel ilişki tarihini hatırlayamıyor, herkeste yumurtlama aynı zamanda değil, yumurtlama tarihi belli olsa bile spermin ve yumurtanın yaşama zamanını hesaplarsak döllenme illaki yumurtlamanın olduğu gün olmak zorunda da değil. O yüzden daha kolay olsun diye adetin ilk günü, yani o yumurtaların oluştuğu günden hesaplanır.

Herkes cinsel ilişki tarihini hatırlayamıyor, herkeste yumurtlama aynı zamanda değil, yumurtlama tarihi belli olsa bile spermin ve yumurtanın yaşama zamanını hesaplarsak döllenme illaki yumurtlamanın olduğu gün olmak zorunda da değil. O yüzden daha kolay olsun diye adetin ilk günü, yani o yumurtaların oluştuğu günden hesaplanır.
Ben haftaya ilk kontrolume gideceğim son adet tarihim 24 temmuz 28 ağustosta gideceğim. O zaman 5 haftalık gibi mi oluyor ?

X