Kontakt Lens Solusyon konusuyla ilgili farklı bir sorum var ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Arkadaşlar bazı lens satan sitelerde lens solusyonunu yanımızda çantamızda taşıyabilmemiz için ufacık boş şişeleri solusyon kabı olarak satıyorlar ve solusyonu o şişeye koyup yanımızda taşıyabiliyoruz..

bundan yola çıkarak şunu sormak istiyorum...bende aynı marka solusyonun (sauflon all in one light) ın hem küçük boy hem büyük boy şişede solusyonu var...ve malum küçük boyunu her zaman heryerde bulamıyorum..ve bugün baktım da şişenin damlalık ağızı da çıkabiliyor..

acaba küçük solusyon şişesi bittiğinde saklasam ve dışarı çıkarken yanıma almak istediğim miktar kadarını esas büyük solusyon şişesinden sakladığım küçük şişeye koya koya kullansam bi zararı olur mu ? solusyonları başka sıvıyla karıştırmayın diyorlar ama zaten 2 si de aynı solusyon sadece şişe boyları farklı...ne dersiniz..böyle mi yapıyım yoksa nette satılan solusyon doldurma şişelerinden mi alıyım ?
siz solusyonu yanınızda nasıl taşıyorsunuz çantada ?

Son düzenleme:
Söylediğin şekilde kullanabilirsin bence. Yalnız solüsyon şişelerinin kapakları sızdırıyor genelde dikkatli ol benim bir kez başıma geldi bütün çantam sırılsıklam oldu, üstelik büyük miktarda solüsyonum da boşa gitti. Bahsettiğin lens taşıma setlerinden bende de var, genelde mutlaka çantamda taşırım o seti. İçinde iki adet plastik şişe, bir tane lens kabı ve bir de plastik maşa gibi birşey var. Ben onu kullanıyorum bir zararını görmedim fakat bu tip setler çin malı oluyor genelde. Malzemeleri de çok dandik tabi. O plastik şişelerdeki solüsyonu ne zaman kullansam acaba ne kadar sağlıklı birşey yapıyorum diye düşünüyorum çünkü şişelerin dokusu naylon resmen. Souflon'un kendi ürettiği şişe mutlaka ki daha kalitelidir...

walla cnm ben öle kullanıyorum. aynı solüsyon bendede var. küçüğü yanımda bittikçe büyük şişeden dolduruyorum ama dikkat et iyi kapat kapağını sızdırıyolar çünkü

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar
o kalitesiz şişelere bir da ayrıca para vermiyim o zaman :)
bu çantaya sızdırma olayına karşı da önlem olarak belki şöyle yapabiliriz.. solusyon şişesini çantanın ana bölmesine değil de en öndeki bölmelerden birine koymak daha iyi galiba..dökülse bile en azından çantanın ön kısmını ıslatır heralde :44:
bir de tabi küçük şişeyi sonuna kadar doldurmaya da gerek yok..hangimiz bir kullanımda 100 ml solusyon harcıyoruz ki dimi

hepimiz kendimize göre farklı markalar kullanıyoruz ama ben de tespit ettiğim birşeyi söyleyim..opti-free solusyonun şişesi çok kötü..solusyon damlalığın haricinde damlalık çevresindeki ağzından da dökülüyor ve her opti free alışımda da aynısı olmuştu 1-2 kereye mahsus bir durum değil... opti free kullananlar dikkat diyorum :18:

bende opti free vardı biara kullanıyım dedim ama alerji yaptı bende. şimdi all in one light kullnıyorum. çok memnunum. onda sızdırma olmuor çok şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…