Şoktayim

Madde bağımlısı değildir, bayağı bildiğiniz aklıselim zannettiğiniz tipler yapıyor, arabanın biraz eli yüzü düzgünse boydan boya çiziyorlar, gurbetçi düşmanlığıyla alakalı olduğu söylenmiş ama yok değil, bizim arkadaş gurbetçi değildi yeni aldığı arabasını kendi kapısının önünde çizmişlerdi.

Bazı insanlarda mal düşmanlığı var, kendisinin yoksa başkasının olması sinirini bozuyor.
Bu yorum gerçekten çok mantıklı. Teşekkür ederim

Ben emin değilim .Gençlerde ve eğitimli kesimde benim gözlemlediğim bir gurbetçi nefreti var. Hatta ben teyzemleri uyarmistim.Kpss ye hazırlanan bir genç ile tartışmislar.Hollanda da yaşıyorlar.Turkiye çok iyi ,kıymetini bilin.Biz neler çekiyoruz diyince genç bunları baya bir azarlamis.Bir ay kendilerine gelemediler.Kendilerinin de mal varligi hatırı sayılır.Cocuklari tr de tatilden beri gelmez.Kesin böyledir demiyorum ama olabilir
O genci ayakta alkışlıyorum 👌🏻

Bu yorum gerçekten çok mantıklı. Teşekkür ederim
Rica ederim, maalesef durum bundan ibaret, evet bazı arabaları çocuklar çiziyor, sınıf tahtası gibi kullananlar var bizim arabanın arkasına da çocuklar yazmıştı ama peşine düşmedik çünkü belliydi çocukların yaptığı ama diğerlerini bilinçli bir şekilde yetişkinler yapıyor, bir ara haber bile olmuştu bilmem denk geldiniz mi?
İstanbul’un çeşitli ilçelerinde mahallelerde park halindeki araçların lastiklerini bıçakla yarıyorlardı, kimi mahallelerdeki araçları boydan boya çiziyorlardı.

Bazı insanlarda mal düşmanlığı ve tuhaf bir öfkeleri var, öfkelerini insanların malına zarar vererek çıkarıyorlar bundan da keyif alıyorlar.

Gunaydin hanimlar
Bugun aksam arabayla yola cikiyorum almanyaya donuyorum turkiyedeydim 1aydir. Yaklasik 1 saat önce yol icin alisveris yapmaya gittik esimle. Arabayi marketin önüne parkettik. Disari bir ciktik 18 19 yaslarinda bir genc boydan boya arabamizi ciziyor. Bagirdik tabi kacti gitti yakalayamadik. Suanda ne yapmamiz gerekiyor hic bilmiyorum. Insan neden boyle birsey yapar onuda bilmiyorum. Hala soktayim neye ugradigimizi sasirdik. Acaba ne yapabiliriz? Aksam yola cikacam
Ruh hastası çok hele buralarda bol bol 👌

Rica ederim, maalesef durum bundan ibaret, evet bazı arabaları çocuklar çiziyor, sınıf tahtası gibi kullananlar var bizim arabanın arkasına da çocuklar yazmıştı ama peşine düşmedik çünkü belliydi çocukların yaptığı ama diğerlerini bilinçli bir şekilde yetişkinler yapıyor, bir ara haber bile olmuştu bilmem denk geldiniz mi?
İstanbul’un çeşitli ilçelerinde mahallelerde park halindeki araçların lastiklerini bıçakla yarıyorlardı, kimi mahallelerdeki araçları boydan boya çiziyorlardı.

Bazı insanlarda mal düşmanlığı ve tuhaf bir öfkeleri var, öfkelerini insanların malına zarar vererek çıkarıyorlar bundan da keyif alıyorlar.
Ülkecek antidepresan kullanmaya başlamamız lazım gibi geliyor.

Evet bahsettiğiniz haberi izledim .Ülkemiz gerçekten psikolojik olarak çok zor süreçlerden geçiyor. Herkesin belinde silah elinde bıçak, korku yok... Hayırlısı.

Ben emin değilim .Gençlerde ve eğitimli kesimde benim gözlemlediğim bir gurbetçi nefreti var. Hatta ben teyzemleri uyarmistim.Kpss ye hazırlanan bir genç ile tartışmislar.Hollanda da yaşıyorlar.Turkiye çok iyi ,kıymetini bilin.Biz neler çekiyoruz diyince genç bunları baya bir azarlamis.Bir ay kendilerine gelemediler.Kendilerinin de mal varligi hatırı sayılır.Cocuklari tr de tatilden beri gelmez.Kesin böyledir demiyorum ama olabilir
Teyzeniz de Türkiye'nin vaziyetini bu şekilde öğrenmiş olmuştur. Aşırı derecede bir ayrıştırma var, karşı tarafın görüşünü bilmeden ağzını açmaması gerektiğini Türkiye'de yaşasaydı biliyor olurdu, düşüncelerin özgürce ifade edildiği ülkede bu durumdan haberi yoktur.

Kpss hazirlanan birine biz neler çekiyoruz derlerse az bile yaşamışlar. Anca akıl versinler. Çok istiyorlarsa donsunler Euro olmadan yaşasınlar Türkiye'de. Tatile gelip beachlerden çıkmayanlar da kpss hazirlanip üç kuruşa sürünen,bir kitaba 600-700 lira ödemek zorunda olan adama akıl veriyor ! Pehhh
Anlatıyoruz da anlamak istemiyorlar.O kadar iyi yaşam standartları var ki.Ben pes etttim artık.Bence herşeyi biliyorlar , anlıyorlar ,sadece kötülüklerinden boyleler.Ben de oh olsun dedim olanları duyunca

Çok geçmiş olsun.
Muhtemelen lüks, güzel bir araçtı diye hasetinden yaptı.
Biz kamera taktırdık arabaya. Siz de düşünebilirsiniz bir daha Allah göstermesin ama başınıza gelirse kim olduğunu tespit kolay olur

Gunaydin hanimlar
Bugun aksam arabayla yola cikiyorum almanyaya donuyorum turkiyedeydim 1aydir. Yaklasik 1 saat önce yol icin alisveris yapmaya gittik esimle. Arabayi marketin önüne parkettik. Disari bir ciktik 18 19 yaslarinda bir genc boydan boya arabamizi ciziyor. Bagirdik tabi kacti gitti yakalayamadik. Suanda ne yapmamiz gerekiyor hic bilmiyorum. Insan neden boyle birsey yapar onuda bilmiyorum. Hala soktayim neye ugradigimizi sasirdik. Acaba ne yapabiliriz? Aksam yola cikacam
Geçmiş olsun ,gurbetçilerin çantalarını alıp kaçıyorlarmış, aman dikkat..

X