Şoktayim

AlmanyaTreni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2014
2.971
2.972
Gunaydin hanimlar
Bugun aksam arabayla yola cikiyorum almanyaya donuyorum turkiyedeydim 1aydir. Yaklasik 1 saat önce yol icin alisveris yapmaya gittik esimle. Arabayi marketin önüne parkettik. Disari bir ciktik 18 19 yaslarinda bir genc boydan boya arabamizi ciziyor. Bagirdik tabi kacti gitti yakalayamadik. Suanda ne yapmamiz gerekiyor hic bilmiyorum. Insan neden boyle birsey yapar onuda bilmiyorum. Hala soktayim neye ugradigimizi sasirdik. Acaba ne yapabiliriz? Aksam yola cikacam

Gunaydin hanimlar
Bugun aksam arabayla yola cikiyorum almanyaya donuyorum turkiyedeydim 1aydir. Yaklasik 1 saat önce yol icin alisveris yapmaya gittik esimle. Arabayi marketin önüne parkettik. Disari bir ciktik 18 19 yaslarinda bir genc boydan boya arabamizi ciziyor. Bagirdik tabi kacti gitti yakalayamadik. Suanda ne yapmamiz gerekiyor hic bilmiyorum. Insan neden boyle birsey yapar onuda bilmiyorum. Hala soktayim neye ugradigimizi sasirdik. Acaba ne yapabiliriz? Aksam yola cikacam

Tr'de arabalara vurup kaçtıkları, tamponu farı indirip kaçtıkları için arabayı çizme olayı bence bu kadar şok edici olmaz. Koçtaş bauhaus böyle çizikler için ürünler var, onlardan alıp kullanabilirsiniz.

Çizen kişiyi bulmak için çevre esnafına sorun, kesin daha önce başka araçları çizen bir tiptir. Öyle bulabilirsiniz.

Tr'de arabalara vurup kaçtıkları, tamponu farı indirip kaçtıkları için arabayı çizme olayı bence bu kadar şok edici olmaz. Koçtaş bauhaus böyle çizikler için ürünler var, onlardan alıp kullanabilirsiniz.

Çizen kişiyi bulmak için çevre esnafına sorun, kesin daha önce başka araçları çizen bir tiptir. Öyle bulabilirsiniz.
Valla benim basima ilk defa geldigi icin sasirdim acikcasi bide gunduz gozuyle. Aksam zaten gidecegim sanirim Kim cizdiye gidecek bsy yapamicam esim polise gitti ama bisey cikacagini sanmiyorum

Birsey çıkmıyor malesef geçen senede bizim Avusturyadan gelen tanıdığın arabasını çizmişler. Polis birsey yapmıyor sadece kasko varsa tutanak vb uğraşmak lazım dediler.. onlarda uzatmadı sanayide hallettiler..

İnsanlar çekemiyor sanırım.. yabancı plaka araçlara bariz bir düşmanlık var gibi seziyorum..

Boyle tiplerin anasi babasi cocuktan cok mala deger veriyor. Yani ayni cocuk babasinin arabasini cizse dayaklardan dayak begenir kendisine.

Yapabileceğiniz tek sey cevre esnafa kamera olup olmadigini sormak, var ise polis çağırın. Tutanak tutsunlar kaskonuz arabanizi yaptirsin.

Gecmis olsun.

Gunaydin hanimlar
Yanına kar kalmasın derim
Sineye cekip oturmayın, muhtemelen plakanız yabancı plaka oldugu ıcın hazmedemedi, gurbetcılere bı öfke kusuluyor malum sebeplerden

Bizim arabayada cin Ali çizmişler, hem de bütün sülalesini 😅 Eşim emniyette, araba kör noktada kaldığından bulmaları imkansızdı.

Ama buldular çünkü yapan kişi, 7 yaşında kendi adını soyadınıda yazmış 🤣🤣 civar okuldan bir öğrenci çıktı ama tahmin etmek zor olmadı. Cin Ali ve isim olunca direkt okul geldi akla. Sadece ailesiyle konuşuldu, çocukla hiç muhatap olunmadı ki zaten olunmazda. (Ben çok gülmüştüm 🤣🤣)

Kameranın görmediği kör noktada ise bulmanız çok zor.

Gunaydin hanimlar
Geçmiş olsun böyle tipler yüzünden araba modelimi bile isteye düşürdüm

Param cebimde en azından sinir hastası olacağız yakında

Birsey çıkmıyor malesef geçen senede bizim Avusturyadan gelen tanıdığın arabasını çizmişler. Polis birsey yapmıyor sadece kasko varsa tutanak vb uğraşmak lazım dediler.. onlarda uzatmadı sanayide hallettiler..

İnsanlar çekemiyor sanırım.. yabancı plaka araçlara bariz bir düşmanlık var gibi seziyorum..
Ablacım bizimki tr bize de yapıyorlar tek BMW Mercedes sizde yok 😂

Konunun gurbetci olmanizla alakasi yok. Cani sikilip cizmis iste vasifsiz insan
Ben emin değilim .Gençlerde ve eğitimli kesimde benim gözlemlediğim bir gurbetçi nefreti var. Hatta ben teyzemleri uyarmistim.Kpss ye hazırlanan bir genç ile tartışmislar.Hollanda da yaşıyorlar.Turkiye çok iyi ,kıymetini bilin.Biz neler çekiyoruz diyince genç bunları baya bir azarlamis.Bir ay kendilerine gelemediler.Kendilerinin de mal varligi hatırı sayılır.Cocuklari tr de tatilden beri gelmez.Kesin böyledir demiyorum ama olabilir

Ben emin değilim .Gençlerde ve eğitimli kesimde benim gözlemlediğim bir gurbetçi nefreti var. Hatta ben teyzemleri uyarmistim.Kpss ye hazırlanan bir genç ile tartışmislar.Hollanda da yaşıyorlar.Turkiye çok iyi ,kıymetini bilin.Biz neler çekiyoruz diyince genç bunları baya bir azarlamis.Bir ay kendilerine gelemediler.Kendilerinin de mal varligi hatırı sayılır.Cocuklari tr de tatilden beri gelmez.Kesin böyledir demiyorum ama olabilir
Ben de gurbette yasiyorum. TR de yasayan cahil olmayan kesim gayet hakli sikayetlerinde. Iki ekmek bir peynir kahvaltilik bir seylere avrupada yasayanlar da 1000 birim Para ödeyip ciksa ortalik birbirine girerdi. Haklilar

Son düzenleme:
Gunaydin hanimlar
Kardeşimin arabasını önüne park ettiği dükkan sahibi çizmişti. Kamera kayıtlarından bulundu ve tüm zararı karşıladı.
Umarım bulunur

Gunaydin hanimlar
Madde bağımlısı olabilir mi ? İllaki kamera kayıtları vardır. Çıkışı erteleriz diyorsanız şikayet edin. Ama bulana kadar uzayabilir.

Kpss hazirlanan birine biz neler çekiyoruz derlerse az bile yaşamışlar. Anca akıl versinler. Çok istiyorlarsa donsunler Euro olmadan yaşasınlar Türkiye'de. Tatile gelip beachlerden çıkmayanlar da kpss hazirlanip üç kuruşa sürünen,bir kitaba 600-700 lira ödemek zorunda olan adama akıl veriyor ! Pehhh

Madde bağımlısı olabilir mi ? İllaki kamera kayıtları vardır. Çıkışı erteleriz diyorsanız şikayet edin. Ama bulana kadar uzayabilir.
Madde bağımlısı değildir, bayağı bildiğiniz aklıselim zannettiğiniz tipler yapıyor, arabanın biraz eli yüzü düzgünse boydan boya çiziyorlar, gurbetçi düşmanlığıyla alakalı olduğu söylenmiş ama yok değil, bizim arkadaş gurbetçi değildi yeni aldığı arabasını kendi kapısının önünde çizmişlerdi.

Bazı insanlarda mal düşmanlığı var, kendisinin yoksa başkasının olması sinirini bozuyor.

X