Sokak kedisi nezle olmuş ne yapmalıyım

Viserion

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
1.440
562
Merhaba,bu kış başından itibaren aşağıda bir kedi görüp sevmeye başladım peşimde eve kadar gelince bende petek üzerine koyup biraz kalmasına müsade ettim kıştan beri böyleyiz
Evin içinde gezmesini istemedim çünkü hiç yıkanmamış bir kedi kum filan döküluyor
Bende cesaret edemedim evde muhabbet kuşum da var
Kedi bugün ısrarla eve gelmek istedi
Baktım gözü akmış araştırınca nezle olduğunu anladım
Evde yapılabilcek bir şeyler varmı acaba bilenler olur diye buraya konu açtım
Saatlerdir petegin üstünde yatıyor.

Yetişkin bir kediyse o kadar endişe etme ama yavruysa direk veterinere koş ben pek bisey yapmazdım açıkçası yemek sorun olur diye yaş mama verirdim o kadar.
Ha bu arada korona hayvanlara geçebiliyor diyorlar dikkat et veterinere goturene kadar kapı önünde yuva yapıp bak istersen

Gözlerine ılık ve temiz havlu ile kompres yapabilirsiniz.
Nezle kediler için çok ciddi problemlere yol açıyor. Varsa bildiğiniz bir veteriner vakit kaybetmeden götürmenizi öneririm.

Yaklaşık olarak 10 aylık bir kedi kilosu filan iyi yani

Şuan covid 19 virüsünün taşıyıcısı olup olmadıkları belli değil eve almasaydin keşke.
milyon kere bunun uyarısı yapıldı.hayvanlardan insanlara bulaşmıyor, yalnızca çok çok düşük bir ihtimal dışarıdan eve soktuğunuzda patilerinin altını silin ıslak bir bezle yeter dendi.

Gözlerine ılık ve temiz havlu ile kompres yapabilirsiniz.
Nezle kediler için çok ciddi problemlere yol açıyor. Varsa bildiğiniz bir veteriner vakit kaybetmeden götürmenizi öneririm.
Teramisin adlı merhemden sürdüm biraz.

Yaklaşık olarak 10 aylık bir kedi kilosu filan iyi yani
Istersen veterinere götür pahalı olur dersen de belediyeninkine götur burnu kuruysa ateşi vardır böyle yere falan yayılırlar kontrol et ağzında yara var mı

Kediden köpekten korona bulaşmaz. Bizden de onlara bulaşmaz. Milyon yerde yazıldı ama...
Yazıldı ama... Şuan arastirmalarin sürdüğü de yazıldı. Maskeleri sadece hasta olanlar taksin diye de bundan 1 2 hafta kadar uzmanlar söyleyip, haberlerde çıktı ama... Suan cok fazla uzman maske takın diyor. Bilinen bir virus değil araştırmaları sürüyor o yüzden her konuda tedbirli olmakta fayda var. Normal korona zaten hayvanlarda var belki bununda olduğu ortaya çıkar belli olmaz. Ben zaten yardım etmesin demedim. Dikkatli olunsun evde olmasın dedim.

Son düzenleme:
Gözlerini ve burnunu ılık ıslak bezle silin. Hatta vücudunu da silin o hasta olduğu için yalanlamıyordur. Yaş mama verirseniz daha iyi olur boğazından rahat geçer. Eczanede çocuklar için olan antibiyotikten alıp şotıngayşa ağzından vermek gerekiyor ama ölçüsünü veteriner bilir.

milyon kere bunun uyarısı yapıldı.hayvanlardan insanlara bulaşmıyor, yalnızca çok çok düşük bir ihtimal dışarıdan eve soktuğunuzda patilerinin altını silin ıslak bir bezle yeter dendi.
Islak bir bezle silinip kurtulunacak bir virus değil ayakkabıları bile iceri almadan dışarda 12 saat tutun diyorlar. En azindan sabunlu suyla yikayin bari. Ben kendimce önlem almasi gerektiğini belirttim. Belirli olan tamam bu virus bu dur burda var sunda yok bundan olmaz boyutuna gelinmedi. Arastirmasi devam eden bir virüs hayvanları severim yardim ederim yardim edilsin desteklerim.. Yuzde yuz yanlis diyemezsiniz soyledigime bende sizinkine yüzde yüz yanlış diyemem uzmanlar bile hem fikir olamamisken. O yüzden rica edecegim beni hayvan düşmanı gibi gostermeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…