Sokak kedisi nezle olmuş ne yapmalıyım

Merhaba,bu kış başından itibaren aşağıda bir kedi görüp sevmeye başladım peşimde eve kadar gelince bende petek üzerine koyup biraz kalmasına müsade ettim kıştan beri böyleyiz
Evin içinde gezmesini istemedim çünkü hiç yıkanmamış bir kedi kum filan döküluyor
Bende cesaret edemedim evde muhabbet kuşum da var
Kedi bugün ısrarla eve gelmek istedi
Baktım gözü akmış araştırınca nezle olduğunu anladım
Evde yapılabilcek bir şeyler varmı acaba bilenler olur diye buraya konu açtım
Saatlerdir petegin üstünde yatıyor.😔
demlenmiş çay deneyin düzenli olarak uygularsanız işe yarar

Maaile ve kedi köpek bakıyoruz. Nerdeyse 10 tanıdığımin 5 inin evinde evcil hayvani var hayvanları çok severim.
Ama bu 2 hafta önce akciğerine kıl yapışıp kist yapan bu sebeple ameliyat olan akrabam olması gercegini görmezden geleceğim anlamina gelmiyor.
Neden insanlara tedbirli yaklaşın derken sıkıntı yok hayvanlara yaklasirken tedbirli olun diyen hayvanlari ceke ceke bir hale gelen oluyor?
insanların bazi konularda hemen hedef gostermesine de ben duyar yapıyorum artık.

Sizin gibi yorum yapanların da hep,

eltisinin halasinin oglunun gelininin cigerine tüy yapışır, kist olur, ameliyat edilir, doktor der ki aman ha hayvanlardan uzak dur , bu hikaye hiç şaşmaz.

Denk geliyo zaar.

Aslında ne yazık ki arkadaş bu konuda haklı. Son güncellemeler ile kedilerin de sahibinden korona kapabildiği görüldü. Bknz: Belçika’da kediye sahibinden corona virüsü bulaştı Corona virüsü kedilerde nasıl anlaşılır? Corona virüsü belirtileri nelerdir? Ayrıca konu sahibinin bahsettiği kedi illa bu hastalığı taşıyor demek değil bu. Konu sahibi bir veteriner ile iletişime geçip yavruyu götürüp tedavisini yaptırırsa daha iyi olacaktır. Zira nezle de kediler için oldukça zararlı.

eltisinin halasinin oglunun gelininin cigerine tüy yapışır, kist olur, ameliyat edilir, doktor der ki aman ha hayvanlardan uzak dur , bu hikaye hiç şaşmaz.

Denk geliyo zaar.
Hahahaha valla öyle cidden bende hergun 1 doz maruz kalıyorum bunlara 😹😹

Aslında ne yazık ki arkadaş bu konuda haklı. Son güncellemeler ile kedilerin de sahibinden korona kapabildiği görüldü. Bknz: Belçika’da kediye sahibinden corona virüsü bulaştı Corona virüsü kedilerde nasıl anlaşılır? Corona virüsü belirtileri nelerdir? Ayrıca konu sahibinin bahsettiği kedi illa bu hastalığı taşıyor demek değil bu. Konu sahibi bir veteriner ile iletişime geçip yavruyu götürüp tedavisini yaptırırsa daha iyi olacaktır. Zira nezle de kediler için oldukça zararlı.
Arkadaş kediden bulaşabileceğini kast etmiş öyle bir bilimsel açıklama yok

Maaile ve kedi köpek bakıyoruz. Nerdeyse 10 tanıdığımin 5 inin evinde evcil hayvani var hayvanları çok severim.
Ama bu 2 hafta önce akciğerine kıl yapışıp kist yapan bu sebeple ameliyat olan akrabam olması gercegini görmezden geleceğim anlamina gelmiyor.
Neden insanlara tedbirli yaklaşın derken sıkıntı yok hayvanlara yaklasirken tedbirli olun diyen hayvanlari ceke ceke bir hale gelen oluyor?
insanların bazi konularda hemen hedef gostermesine de ben duyar yapıyorum artık.

Çelik yelekleri giyin, iyi sıkıyor.

Ha bir ihtimal gerçekse de, Ailesinde doktorlar olan ve kedisi olan biri olarak, bir kedinin tüyünün sizde kist yapması için kedinin sağlıksız, parazitinin olması lazım. Sağlıklı kedinin tüyü kist yapmaz. Keşke o hayvanları çok seven akrabanız hayvanın parazit aşılarını ihmal etmeseydi.

Çelik yelekleri giyin, iyi sıkıyor.

Ha bir ihtimal gerçekse de, Ailesinde doktorlar olan ve kedisi olan biri olarak, bir kedinin tüyünün sizde kist yapması için kedinin sağlıksız, parazitinin olması lazım. Sağlıklı kedinin tüyü kist yapmaz. Keşke o hayvanları çok seven akrabanız hayvanın parazit aşılarını ihmal etmeseydi.
Çelik yelek denedik araya kaçıyor memnun kalmadık.
Yapilan 4 5 yorumdan cimbizla cekip birini okumak nasıl iyi oluyor mu böyle 😃 kendisi hayvan bakan biri değildi zaten yazmıştım. Neyse illa hedef lazim tabi insanlari değil dartı onereyim bende size. :super:
Bu arada hangi kılın zararlı olacağını bilmek için doktor veya ailesinde doktorlar olan biri olmaya gerek yok. :KK51:

Denk geliyo zaar.
Tabiki oturduğum uzvumdan söylediğim şey tutarlı olsun diye ortaya attım. Yoksa söylediğim şeyin bilimsel bir kanıtı yok ki kanıt uydurdum zaar inandırıcı olsun diye😃
Yalnız kedi köpek kuş hamster hepsiyle iç içe bir hayatım var. Sadece temkin ve tedbirden bahsettim. Ama tabiki duygusal hezeyaninizi bosaltacak bir hedef bulup etiketleyip kusmayi yeğlediniz. :KK9: bugünde kin kustugunuza göre sonraki günü iple cekebilirsiniz sayın önyargıdan ölecek hastalığına tutulmuş üyemiz.

Kedilerden korona bulaşmıyor diyorlar. Yalnız senenin birinde grip olmuştuk ailecek kediyle birlikte :KK70: o bile battaniye örtüp yatıyordu çılgın gibi :KK70:
Diğer taraftan onun sıcakta kalması lazım.
Evde bebek aspirini yada bebekler için olan soğuk algınlığı şuruplarından var ise onu suda eritip şırınga ile verebilirsiniz.

Eczaneden gentagut adlı bir göz damlası alın. Lütfen ama lütfen ihmal etmeyin. Oldukça ucuz bir şey. Şimdi müdahale ederseniz gözü kurtulur aksi halde maalesef gözlerini kaybedebiliyorlar. Bu şekilde kör olmasına ramak kalan bir çok kediyi kurtardım. İnanın enfeksiyon dan rengi boz bir beyaza yakın hale gelmiş göz bile bu damlayla kurtuldu. Günde 5 kere damlatmanız yeterli olur bir kaç günde düzelir inşallah.

X