sokak kedisi için.... yardım

hera.zeus

Geçmiş,geçmiştir..!!
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
676
4
Muhtemelen ev kedisi olan ki ev kedisi olma ihtimali %99 herneyse sahipleri tarafından istenmemiş veya kaçmış bir kedi bizim kız.. tahminen 1,5 yaşında dişi birde doğum yapmış. mahallenin kedisiymiş daha önce görmemiştim yavrularının hepsi ölmüş kendini sevdiren insandan kaçmayan cok şeker bi kız.. başka bir kediyle kavga sonucu gözünün biri akmış yani ben gördüğümde öyleydi akmışta denilemez ama yeşil gözlerinden biri maviydi.. ilk başta van kedisi sandım biraz sevdim gözüne dikkatli bakınca irisinin olmadığını farkettim. ve hemen vetimize gittik. mahalledeki cocuklar gözünün bir iki gün önce böylle olmadığını kedinin birinle kavga ettikten sonra böyle olduğunu filan söyledi. veterinerimiz hemen ufak bir operasyon yaptı hala tam ayılamamış şekilde yatıyor saat 1 gibi veterinere gittik biraz kıpırdamaya başladı kafasındakini çıkarmayada çalışıyor su filan vermeye kalktım çünkü baya kustu su verdikten sonra tekrar kustu şimdi bıraktım kendi haline daha önce köpek baktım 8 sene aynı kediye baktım böyle bir durum olmadı.. şimdi ben bunu nasıl beslemeliyim nasıl daha az acı cekmesini sağlayabilirim bana bu konuda biraz yardımcı olmanızı istiyorum

veterinere sordunuz mu kusması pek normal gelmedi bana
ayrıca bu büyük iyiliğinizden ötürü kutluyorum sizi

veteriner kusabilir dedi çünkü operasyon için bayılttılar bayılırken onların yanındada kustu kusması normalmiş

kusması bayıltmalarından dolayı olabilir gibi geldi banada.
hemen ağır şeylere başlamayın yemek konusunda biraz iyileşsin zaten çok sürmez iyileşmesi

$20062011484.jpg buda kızımın resmi

bana yardım eden herkesten allah razı olsun..kızım şuan cok iyi bize alıştı peşimizde koşturup duruyor cok güzel yemek yiyor su içiyor hatta maşallah cok iştahlı sürekli yiyor. yalnız tek sorun gözü.. dikişi açıldı iyiye gidiyormuş ama dinlendirmek için tekrar dikilecek. yarın son kez daha operasyon geçiricez bir haftaya kadar turp gibi olucaz bi kaç fotosunu çekip sizlerle paylaşmak istedim hıım bu arada adımız hürrem :) chinchilla cinsiymiş okadar sakin bir hayvan ki sanki evde kedi yok nasıl söz dinliyor nasıl sevdiriyor kendini biz cok mutluyuz :) $25062011485.jpg $25062011489.jpg

X