sokağa terkedilen minik canlılar

M

masal3

Ziyaretçi
ben bazı insanların vicdanlarını anlayamıyorum cins yada normal evde besliyorlar o miniği ev ortamına alıştırıyorlar ve birgün canları sıkılınca sokaga atıyorlar..sokakta nasıl yaşasınki..ev ortamında yetişen bir hayvan sokakta barınamaz.benim iran kedim var minik kraliçem düşünüyorumda onu gözümden sakınıyorum nasıl yaşar o dışarda ama malesef bazı insanlar sokağa atıyorlar..evim giriş katbirgün dısarıyı izliyorum pamuğum kucağımda balkona bembeyaz bal gözlü bir iran kedisi geldi hayrete düştüm kapıyı acarken ürküp kactı pisi pisi diyorum ama sağır malesef duymuyor her gece balkonda bekliyorum arada bir görüyorum ağacın tepesine cıkıyor o bembeyaz tüyleri artık kirden camurdan kapkara olmuş yavrumun.sesleniyorum etrafta ne kadar kedi varsa geliyor pisi pisi dey,nce ama o duymadığı için tepkisiz..allahım diyorum bir gelsin nolur onu alayım ısıtayım veterinere götüreyim sokağa bırakılmazki ölür..arka taraf otopark olduğu için caddelere cıkamıyor allahtan..ama öyle güzelki.bir gelse hemen evime alacağım..balkonuma gelen kedilere hergün bir kap su yem bırakıyorum bana alıştılar kapıyı acınca geliyolar hemen..ah birde o minik gelse günah ya alıcam hemen içeri..ben balkonumdaki kedileri bile arada kapıyı açıp içeri alıyorum seviyorum yolluyorum tabii pamuğumdan gizli olarak o görse kedileri odada saldırır biliyorum..sokak hayvanları için ,bir plastik kapa su ve yem bırakalım dısarılara lütfen..

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
sizin gibi duyarlı insanlarımız olduğunu bilmek ne kadar güzel....Alkışlıyorum sizi..
Bize böyle zihniyetler lazım..
Keşke herkes sizin gibi düşünse, dünya ne kadar da güzelleşirdi...

keşke arkadaşım keşke....mesela istanbul fatihte bir cami varmış ben henüz görmedim ama ilk fırsatta gidecegim adresini alıp..oraya bazı hayvanseverlerin kışın üşümesinler diye kartondan gazete kağıdından yuva yapmak için toplanıp gittilkerini bir sitede görmüştüm hatta bunun için kampanya baslatmışlar gün saat yazmışlardı karton gazete bant....yuva yapmak için.ama hangi sitede okudum unuttum aklıma gelmiyor..o camiye evde bakıp sonrada sıkılıp atan kalpsizler cok varmış.çalışıyorum ilk fırsatta gitmem gerek adresi bulup..insanın içi acıyor..çeşit ceşit evde bakılıp atılan kediler varnış.insanlığımızı kaybettiğimizin bir kanıtıda bu...

selam..
fatih camii kedileri gerçekten zor durumdalar:KK43:

ayrıca yazınız için kutlarım sizi:)

kasaplar 1 liraya çorbalık satıyor.günlük alıyorum,kaynatıyorum sokak kedilerini besliyorum.ara sıra komşular sinirimi bozuyor ama umrumda değil.kimse beni engelleyemez

şimdi konumuz aldatma falan olsaydı topik tavan yapardı.hayvanları sevmeyen çok.burdan belli

şimdi konumuz aldatma falan olsaydı topik tavan yapardı.hayvanları sevmeyen çok.burdan belli

kesinlikle evet...
Çevremde bile onca insan varki kediden köpekten tiksinen.. Korkanı bir kenara bırakıyorum yaratık muamelesi yapan.. Gereksiz bir varlık olarak gören... Onlarında birer canlı olduğunu unutan..ınanın sırf bu yüzden kavga etmekten bıktım insanlarla...evcil hayvan topiğinde evcil havanlardan nefret edenler bile var...öyleyse neden buradalar??Ayy kediler pis kokar, hayvanlar pistir,ben kedileri zaten hiç sevmem demeye gelmişler sanki....git kardeşimm kim kimi aldatmış onlarla ilgilen...

bu kış aylarında ev ne kadar sıcak olsada hani bizler üstümüz acık yatamayız ya bende minik kraliçemin üzerini o uyurken örtüyorum içgüdüsel bişey,petegin dibinde sepetinde uyumasına rağmen yinede uyurken üşür diye üstünü örtüyorum bebekliğinden beri,oda alıştı,arada bir üstü açılınca yanına gidip örtüyorum bunu artık kabul etti iyice gömülüyor örtünün altına...evde besleyipte birde bu kış aylarında sokaga atılan canlılara yazık bunu yapanlarıda allah görüyor vicdansızlar....googleden fatih camisindeki kediler diye arattım ve gözlerime inanamadım,dün gece ağla ağla kendi kendime...resimlerini gördüm okudum ve tüylerim ürperdi..ağlaya ağlaya baktım,artık orası vicdansız insan demicem yaratıkların kedileri bırakacakları yani atacakları bir mekan olmuş bazı mahalleliler kendi mahalle kedilerini toplayıp oraya fatih camisine atıyorlarmış..o cami yakınlarındakiler ve camide ibadet etmeye gelen sözde dini bütünler ordaki o yavruları yok etmek için türlü yollara basvuruyorlar..resimlerine bakmaya gönlüm elvermezken oraya gidince ne hale gelirim bilmiyorum...gözlerime inanamadım aclıktan hastalıktan sürünüyorlar bununla kalsa iyi birde insanım diye gecinen küçük beyinlerin işkencelerine maruzlar...artık orası bir nevi hayvan işkence kampına dönmüş yazlıarı okudum devlet hiç ilgilenmemiş zamanında toplayıp denize atmışlar bogarak öldürmüşler..kimi zaman toplayıp sahil kenarlarına atmışlar oralar cokmu güvenli deniz kenarı taş...hepsi degil tabi bazıları camiye ibadete gelir namazını kılar sonrada kedileri atıp yok etme yoluna giderler hayvanseverlerin bıraktığı mamaları yok ederler işkence yaparlar...o resimlere bakın arkadaslar hangi vicdana sığıyor cocukların maskarası olmuşlar hamile olanlar doğan kediler ne olacak bunların hali...bazı kıt beyinliler eve kedi alıyolar nasıl olsa sıkılınca atarız o camiye bakarlar düşüncesindeler...resimlerine baktıkca insanlığımdan ben utandım karınları deşilmiş bazı hayvanseverler mama su götürüyor cok hasta olanları gönüllü tedavi ettirip daha güvenli bir yere bırakıyolar hepsini okudum..bir resim var bembeyaz ev kedisi tüylü oraya atılmış ve tek gözünü parcalamışlar bunu yazarken bile ölüyorum üzüntüden...gidecegim gitmeden önce googlede baktım yüreğim dayanmadı mama su götürecegim...devlet niye buna duyarsız hasta olan onlarca kedi var kurtlananlar cabası doguranlar cabası...resimde coğu soğuktan üst üste yapısıp büzülmüşler..o kadar cokkiiiii......kimi şanslı olanlar sıcak bir yuva bulmuş ama ya diğer onlarcası...oraya bazı hayvanseverler yuva yapalımda sogukta kalmasınlar diye netten duyuru yapmışlar 3 kişi gelmiş sadece....bumu insanlık...avrupada hayvan mahkemesi bile varken biz hangi yüzle.........ama işte falanca yerde ücretsiz bir ünlü konseri olsa milyonlar kosar ordaki o masumlara yardım eli uzanmıyor orası zaten hastalıktan sefaletten işkenceden dolayı ölüme yakınlaşan kedilerle dolu...devlet işte.....daha fazla yazamayacagım cok sinirlerim bozuk

keşke arkadaşım keşke....mesela istanbul fatihte bir cami varmış ben henüz görmedim ama ilk fırsatta gidecegim adresini alıp..oraya bazı hayvanseverlerin kışın üşümesinler diye kartondan gazete kağıdından yuva yapmak için toplanıp gittilkerini bir sitede görmüştüm hatta bunun için kampanya baslatmışlar gün saat yazmışlardı karton gazete bant....yuva yapmak için.ama hangi sitede okudum unuttum aklıma gelmiyor..o camiye evde bakıp sonrada sıkılıp atan kalpsizler cok varmış.çalışıyorum ilk fırsatta gitmem gerek adresi bulup..insanın içi acıyor..çeşit ceşit evde bakılıp atılan kediler varnış.insanlığımızı kaybettiğimizin bir kanıtıda bu...

canım o dediğin fatih camii
avlusunu bir görsen 40-50 tane kedi vardır
kartondan evler yapmışlar
eski minderleri koymuşlar
bebişlerin keyfine diyecek yok
su da veriyorlar yemek de
ama tabi böyle soğuk havalarda kim bilir ne halde yavrucaklar
inşaallah sığınacakları bir yerleri vardır :Saruboceq:
ben 5 yıl ufak bir bahçesi olan bir apartmanın giriş katında yaşadım
bahçede neredeyse 20 kadar kedi vardı
fatihten onlara mama alırdım her hafta
sularını eksik etmezdim
kapı sesini duydukları an biterlerdi kapının önünde
şimdi o kadar çok özlüyorum ki onları
o tarafa gittiğimde mutlaka uğruyorum ne yapıyorlar diye
canlarım benim ya

bu kış aylarında ev ne kadar sıcak olsada hani bizler üstümüz acık yatamayız ya bende minik kraliçemin üzerini o uyurken örtüyorum içgüdüsel bişey,petegin dibinde sepetinde uyumasına rağmen yinede uyurken üşür diye üstünü örtüyorum bebekliğinden beri,oda alıştı,arada bir üstü açılınca yanına gidip örtüyorum bunu artık kabul etti iyice gömülüyor örtünün altına...evde besleyipte birde bu kış aylarında sokaga atılan canlılara yazık bunu yapanlarıda allah görüyor vicdansızlar....googleden fatih camisindeki kediler diye arattım ve gözlerime inanamadım,dün gece ağla ağla kendi kendime...resimlerini gördüm okudum ve tüylerim ürperdi..ağlaya ağlaya baktım,artık orası vicdansız insan demicem yaratıkların kedileri bırakacakları yani atacakları bir mekan olmuş bazı mahalleliler kendi mahalle kedilerini toplayıp oraya fatih camisine atıyorlarmış..o cami yakınlarındakiler ve camide ibadet etmeye gelen sözde dini bütünler ordaki o yavruları yok etmek için türlü yollara basvuruyorlar..resimlerine bakmaya gönlüm elvermezken oraya gidince ne hale gelirim bilmiyorum...gözlerime inanamadım aclıktan hastalıktan sürünüyorlar bununla kalsa iyi birde insanım diye gecinen küçük beyinlerin işkencelerine maruzlar...artık orası bir nevi hayvan işkence kampına dönmüş yazlıarı okudum devlet hiç ilgilenmemiş zamanında toplayıp denize atmışlar bogarak öldürmüşler..kimi zaman toplayıp sahil kenarlarına atmışlar oralar cokmu güvenli deniz kenarı taş...hepsi degil tabi bazıları camiye ibadete gelir namazını kılar sonrada kedileri atıp yok etme yoluna giderler hayvanseverlerin bıraktığı mamaları yok ederler işkence yaparlar...o resimlere bakın arkadaslar hangi vicdana sığıyor cocukların maskarası olmuşlar hamile olanlar doğan kediler ne olacak bunların hali...bazı kıt beyinliler eve kedi alıyolar nasıl olsa sıkılınca atarız o camiye bakarlar düşüncesindeler...resimlerine baktıkca insanlığımdan ben utandım karınları deşilmiş bazı hayvanseverler mama su götürüyor cok hasta olanları gönüllü tedavi ettirip daha güvenli bir yere bırakıyolar hepsini okudum..bir resim var bembeyaz ev kedisi tüylü oraya atılmış ve tek gözünü parcalamışlar bunu yazarken bile ölüyorum üzüntüden...gidecegim gitmeden önce googlede baktım yüreğim dayanmadı mama su götürecegim...devlet niye buna duyarsız hasta olan onlarca kedi var kurtlananlar cabası doguranlar cabası...resimde coğu soğuktan üst üste yapısıp büzülmüşler..o kadar cokkiiiii......kimi şanslı olanlar sıcak bir yuva bulmuş ama ya diğer onlarcası...oraya bazı hayvanseverler yuva yapalımda sogukta kalmasınlar diye netten duyuru yapmışlar 3 kişi gelmiş sadece....bumu insanlık...avrupada hayvan mahkemesi bile varken biz hangi yüzle.........ama işte falanca yerde ücretsiz bir ünlü konseri olsa milyonlar kosar ordaki o masumlara yardım eli uzanmıyor orası zaten hastalıktan sefaletten işkenceden dolayı ölüme yakınlaşan kedilerle dolu...devlet işte.....daha fazla yazamayacagım cok sinirlerim bozuk
o camıde dini butunler var dımı allah ıcın gelıyorlar dımı allahın evı dımı o hayvanlarda allaın evıne sıgınmıs boyle mı mısafır perversınız eyy ahalı işkence ne ya ne bunu bır turlu anlamıyorum ne demek ıskence allahıma yemın ederım bana bı hayvana işkence yapmış bırını versınler kuran ekmek carpsınkı ona işkencelerın en buyugunu yasatırım canlı canlı derısını yuzer tuz havuzuna atarım iskence yaptıgı o parmaklarını tek tek keser o kedılere kopeklere yedırırım hayvan hakları denen sey bızım ulkemızde yok zaten ben olsam bu ulkenın başında bı ınsan hayvanın gözunumu oymuş aynı şekılde o insanında aynı aletle gözu oyulurdu kuyrugunumu kesmıs o ınsanında canlı canlı kolu kesılırdı bence bu boyle olacakkı insanlar artık su zararsız meleklere kötu davranmaktan vaz geçsın ama BİZİM ÜLKEMIZDE HAYVANA EZIYET ETMEK YERE TÜKÜRMEKLE AYNI SADECE KABAHAT SUC DEĞİL KABAHAT kabahatlarda para cezasıyla bıtıyo en fazla 60 mılyon karsılıgında kedılerı köpeklerı ıstedıgınız gıbı ezıyete tabı tutabılırısınız ama yureğı olan gelsın bnm yanımda ezıyet etsın ömrumu hapıslerde cürütürüm ezıyet edenın canını keyıfle alırım onun kanını keyıfle dökerım bu konulara çok sınırlenıyorum çok

işte fatih camii kedilerinin durum manzaraları:KK43:

Eklentiler

• $183223.jpg
    $183223.jpg
    21,2 KB · Görüntüleme: 53
  • $10072008191.jpg
    $10072008191.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 48
  • $25092008573.jpg
    $25092008573.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 51
  • $231220081401.jpg
    $231220081401.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 56
  • $10072008201001fk9.jpg
    $10072008201001fk9.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 49
üfff yazık yaaa yokmu buna bi çare ?

dilerim allah bu hayvanları bu hale getirenlerın bın belalarını versın elınden cocuklarını alsın en sevdıklerını kendı ellerıyle mezara soksun şerefsızler kansızlar bide dindar dımı ordakiler gözlerı nerelerıne kaçmış aceba görmuyorlarmı bu durumu içerde namazkıl dısarda bunları buhalde görmeye tahammul et

Son düzenleme:
fatih camiindeki canlara yardım için açılmış banka hesap nosu var ama,burdan yazılır mı ki,bilmiyorum???
ilgilenen arkadaşlara özel mesaj yoluyla iletebilirim..

fatih camiindeki canlara yardım için açılmış banka hesap nosu var ama,burdan yazılır mı ki,bilmiyorum???
ilgilenen arkadaşlara özel mesaj yoluyla iletebilirim..
ne oluyo hesap no olunca yardım toplanıyo toplanan yardım ne ypılıyo sadece mama mı bu hayvanların mamadan önce güvenlı yerlere ıhtıyacları var ya kedı alan barınaklar yok mu ya onlar alsa su yavrucakları allahım parayı kımlere verıyosun be bırazda bana verde son kurusuna kadar barınak açım be kurtarım hepsını

Fatih camii için açılmış yeni bir topik değil bu arkadaşım..
zaten açılmış bir topikte ara konu olarak geçiyor,güncellenen bilgilerle..

ben sefmio deilim de çok korkuom
özellikle kedilerden
bööle durup durup bi anda zıplıolar üstüme,kucaıma
çok korkuorm mafoldumben

X