Saç Uzatma Yöntemleri Soğan suyuyla saç uzatıyorum RESİMLİ

nesesila

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
53
15
31
Selam kızlar.. Geçen yaz ben de kuaför maduru oldum. Saçlarım defalarca işlem gördü platin paketler uğruna kalçama değen ipeksi saçlarım gitti yerine mısır püskülü gibi berbat yanmış ıslakken sünen saçlarla kaldım. Kestirmemeye inat ettim ve saçlarım kendi kendine kopmaya kısalmaya devam ettikçe hayret içinde kaldım bi yıl boyunca. Bi iki kez uçlarından aldırdım ve yağ bakımları yaptım bir şekilde toparlandı şimdi saçlarım. Saçlarım yine sarı ama platine cesaret edemiyorum. Yanık saç depresyonu nedir bilirsiniz. Bir de rapunzelken orta boy saçlarla kalmak ve uzamadığını görmek, kestirmemenize rağmen insanlardan ara ara sen saçlarını mı kestirdin sözünü duymak inanın çok moral bozucu. Geçen ay saçlarımın uçlarından aldırdım. Kuaför şu anda saçlarımda yanıkların kalmadığını saçlarımın iyi durumda olduğunu söyledi. Bende farkediyorum zaten. Lakin uçların yıpranmış, kırılmış ve incelmiş olduğu bir gerçek. Yine de yanıktan iyi olduğu kesin.
Ben bir de düzleştiriciden vazgeçemeyenlerdendim. Yaklaşık 2 aydır düzleştiriciyi de bıraktım. Canım isteyince fön çektiriyorum sadece. Saçlarımın boyu aslında ıslakken ve fönlüyken uzun sayılır sırtımda yani ama fönsüz kullanamıyorum orta boy diye tabir ettiğimiz saçlardan oluyo. Ve ben rapunzel halimi çok özledim :KK43:
Velhasıl kelam, saçlarımı eylül sonuna kadar uzatmak istiyorum. Soğan kürü hem mantığıma yatan hem de zahmetsiz yapılan bi kür. Bu şekilde saç uzatan da bir sürü insan var. Bende bu gün başlıyorum ve sizlerle de bunu paylaşmak istedim.
Saçlarımın şimdiki boyunun resmini yükledim. Bu ıslak hali. Şimdi ilk soğan kürümü uyguluyorum. Gelişmeleri adım adım sizlerle de paylaşacağım :)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 10.925
Son düzenleme:
Bu hafta başka yapamayabilirim düşüncesiyle ikinci uygulamayı bugün yaptım. Bu kez içine argan, tatlı badem ve kayısı çekirdeği yağları da koydum az miktarda. Ayrıyeten uçlara bu yağlardan sürdüm biraz da. Konuyu takip eden biri yok belki ama ben yazayım yine de :)

Ben takip ediyorum ve sonuçları merakla bekliyorum :) İşe yararsa bende deneyebilirim, sürekli aynı bakımı uygulamak istemiyorum saç bir süre sonra alışıyor ve ilk zamanlardaki etkiyi göstermiyor ne yazık ki :KK8:

Ben takip ediyorum ve sonuçları merakla bekliyorum :) İşe yararsa bende deneyebilirim, sürekli aynı bakımı uygulamak istemiyorum saç bir süre sonra alışıyor ve ilk zamanlardaki etkiyi göstermiyor ne yazık ki :KK8:
Çok haklısın tatlım :) dün yazmayı unutmuşum, argan badem kayısı çekirdeği yağlarını diplere ve uçlara komple sürdüm masaj yaptım saç diplerime. 5-6 saat bekletip yıkadım. Bugün fön çektirdim, kuaför dediki saçlarına ne yaptın sen ya yumuşacık olmuş tarak kayıp gidiyor dedi hayretle. Bayıldı saçlarıma. Ben zaten kuruduktan sonra şok olmuştum yumuşaklığa. Hem parlak hem yumuşak capcanlı saçlarım annem de inanamadı. Soğan suyunun zaten yumuşatma etkisinin olduğunu okumuştum, bir de yağlarla destekleyince kısa sürede böyle sonuç aldım sanırım. Henüz 1 hafta bile olmadığı için uzaması hakkında bi şey söyleyemicem ama. Bu akşam dışarıdaydım rüzgarda uçuş uçuş ipek gibiydi saçlarım :) mutlu oluyorum ya inşallah hepİmizin yıpranmış saçları kalıcı olarak düzelir ve upuzun olur :)

ben lavanta küürünü uyguluyorum 3 temmuzdan bu yana biraz gelişme var saç dipleri daha canlı bugun de soğan kürüne başlayacağim takipteyim konuyu

ben lavanta küürünü uyguluyorum 3 temmuzdan bu yana biraz gelişme var saç dipleri daha canlı bugun de soğan kürüne başlayacağim takipteyim konuyu
Canım bende lavanta kürüne başlicam lavanta alcam en kısa zamanda. Ayrı ayrı yapcam. Sen de gelişmeleri yazabilirsen süper olur

Bugün argan ve badem yağlarıyla birlikte soğan kürümü uyguladım. Bu üçüncü uygulamam oldu. Çok memnunum şimdilik bu kürden. Yarın kuaföre gitcem kuaförümün de saçıma yorumunu yazarım size. Tam 15 gün olduğunda da resim koycam

Ben de soğan suyunu uygulayacağım ama unutuyorum hep.barcelino yağı sürüyorum.sonra aklıma geliyor soğan .:KK45:
Peki sen bu yağlarla soğan suyunu nasıl kullanıyorsun.tam anlatır mısın?ben de uzatmaya karar verdim.ayrıca uçlarım tiftik tiktik.kuafor fön çekerken yaktı:KK42:

Ben de soğan suyunu uygulayacağım ama unutuyorum hep.barcelino yağı sürüyorum.sonra aklıma geliyor soğan .:KK45:
Peki sen bu yağlarla soğan suyunu nasıl kullanıyorsun.tam anlatır mısın?ben de uzatmaya karar verdim.ayrıca uçlarım tiftik tiktik.kuafor fön çekerken yaktı:KK42:
Canım uçlara bu yağları direk kuruyken uyguluyorum önce. Sonra soğan suyunu koyduğum sprey kabının içine bu yağlardan da ekliyorum. Çalkalıyorum. Diplere sıkıyorum iyice masajla yediriyorum. Sonra da uçlara da sıkıyorum. Uzaması için önemli olan dipler zaten. Benim uçlar baya kuru ve yıpranmış durumda olduğu için uçlar için yağ bakımına daha çok önem veriyorum. Streç filmle sarıyorum 1 saat öyle bekletiyorum sonra açıyorum. Çok havasız kalması da iyi değil çünkü. Kendi kendine kuruyo işte ben elimden geldiği kadar geç yıkamaya çalışıyorum saçlarımda yağlar iyice kalsın diye. En az 1 saat bekletirsen iyi olur canım

Canım uçlara bu yağları direk kuruyken uyguluyorum önce. Sonra soğan suyunu koyduğum sprey kabının içine bu yağlardan da ekliyorum. Çalkalıyorum. Diplere sıkıyorum iyice masajla yediriyorum. Sonra da uçlara da sıkıyorum. Uzaması için önemli olan dipler zaten. Benim uçlar baya kuru ve yıpranmış durumda olduğu için uçlar için yağ bakımına daha çok önem veriyorum. Streç filmle sarıyorum 1 saat öyle bekletiyorum sonra açıyorum. Çok havasız kalması da iyi değil çünkü. Kendi kendine kuruyo işte ben elimden geldiği kadar geç yıkamaya çalışıyorum saçlarımda yağlar iyice kalsın diye. En az 1 saat bekletirsen iyi olur canım
Tamam canım. Çok teşekkür ederim.geçen gün barcelino surmüştüm.sonra şampuanladım.1 kere yetmemiş şampuanlamam.kuruyunca fark ettim.o yağlı saç o kadar rahatsız etti ki bir daha yıkadım.demem o ki hele bu havada yağlı saç insanı çok rahatsız ediyor. Ha bir de illaki yanıkları kestirmek gerekiyor. Yaģla vs.olmuyor.ben de senin gb mücadele etmiştim. Sonuçta kestirdim.daha saglıkli uzadiydi o zaman. Boya yaptıricam.sonrasında uçlarından aldırıcam.ha bu arada acil kurtarma kürü var shwortkopf (yazılışını hatırlayamadım.anlamışsındır ne olduğunu )o vardı bende.nadiren kullanıyordum.meger elimin altında hazine varmış.dün gördüm.uyguladım.yumuşacık oldu saçlarım.ona devam edicem.bir de unutmazsam sogan suyuna.sana da şiddetle tavsiye ederim.

Tamam canım. Çok teşekkür ederim.geçen gün barcelino surmüştüm.sonra şampuanladım.1 kere yetmemiş şampuanlamam.kuruyunca fark ettim.o yağlı saç o kadar rahatsız etti ki bir daha yıkadım.demem o ki hele bu havada yağlı saç insanı çok rahatsız ediyor. Ha bir de illaki yanıkları kestirmek gerekiyor. Yaģla vs.olmuyor.ben de senin gb mücadele etmiştim. Sonuçta kestirdim.daha saglıkli uzadiydi o zaman. Boya yaptıricam.sonrasında uçlarından aldırıcam.ha bu arada acil kurtarma kürü var shwortkopf (yazılışını hatırlayamadım.anlamışsındır ne olduğunu )o vardı bende.nadiren kullanıyordum.meger elimin altında hazine varmış.dün gördüm.uyguladım.yumuşacık oldu saçlarım.ona devam edicem.bir de unutmazsam sogan suyuna.sana da şiddetle tavsiye ederim.
Evet canım bende çok duydum o acil kurtarma serisini. Bende alcam ondan. Sonuçları yazmaya devam ederim sende yaz :)

Dün gece saçlarıma soğan kürü uyguladım. Badem ve argan yağları da kullandım. Dip boyası yaptıralı bir buçuk hafta oldu normalde çabuk uzamaz saçlarım. diplerim hafiften çıktı gibi bir buçuk haftada ablam şaşırdı hatta :) henüz ölçülebilecek boyutta değil tabi. Ancak bir ayın sonunda anlayabilcem uzamayı net olarak

Dax sanırım super ego dax isimli bir ürün vardı, onun uzatmasını öve öve bitirememişlerdi. Ben hepsiburadadan yorumları okumuştum, oradan biliyorum. Diplere sürülünce uzatmaya yarıyormuş, altlara sürünce bakım. Ancak hepsiburadadan yerine başka yerlere de bakmanızı tavsiye ederim, başka sitelerde daha uygun olacaktır.

Dax sanırım super ego dax isimli bir ürün vardı, onun uzatmasını öve öve bitirememişlerdi. Ben hepsiburadadan yorumları okumuştum, oradan biliyorum. Diplere sürülünce uzatmaya yarıyormuş, altlara sürünce bakım. Ancak hepsiburadadan yerine başka yerlere de bakmanızı tavsiye ederim, başka sitelerde daha uygun olacaktır.
Ben alacaktım ama tamamen çıkmış aklımdan yağ bakımları soğan kürü falan derken :) çok sağol tatlım hatırlattın bana. En kısa zamanda bende alacağım :)

Rica ederim, oradaki yorumları okuyun ama. Saçtan zor çıkıyormuş, bunun için çözüm bulmuşlardı. Aklımda yanlış kalmadıysa önce kremliyorlardı saçı, sonra şampuan.

benimde kardesim kuafor magduru oldu yanlis kesim yapti ve suanda kiz cok kotu bu sogan kuru nedir acaba tarifini verirmisin

benimde kardesim kuafor magduru oldu yanlis kesim yapti ve suanda kiz cok kotu bu sogan kuru nedir acaba tarifini verirmisin
Tabiki. Soğanı soyup dörde bölüyoruz ve cezveye koyuyoruz. Soğanların seviyesini biraz geçecek şekilde içine su koyuyoruz. Ve ocağa koyup ısıtmaya başlıyoruz. Kaynayınca ben bir dakika daha bekletiyorum ocakta. Sonra altını kapatıyoruz ve soğanları içinden alıp suyun soğumasını bekliyoruz. Biraz ılıyınca kullanmaya başlıyorum ben. Sprey şişesine koyup diplerime sıkıyorum masaj yaparak yediriyorum diplerime. Sonra da uçlarına sıkıyorum. Benim saçlarımda yanma kuruma gibi yıpranmışlıklar da olduğu için ben içine biraz argan badem yağları falan da koyuyorum bazen. Bu tercihe bağlı tabi. Uzamada etkisi de olur diye düşünüyorum. Soğan suyu benim mantığıma yatan bi yöntem canım inşallah kız kardeşin da faydalanır. Bu arada ben de alacağım en kısa zamanda, kardeşin de alırsa faydasını görür belki dax supergro diye bir ürün beyaz kutuda.

X