soğan suyu içsem işe yarar mı bu inatçı kistler gıder mı :(((((

lolita555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2015
7.525
5.469
meraba kızlar bnde pko war.benı bılenler bıktılar artık belkıde benım pko konumdan :KK43: sogan suyu ıcsem ıse yarar mı acaba ???yumurtalıklarım kıst dolu ıncı gıbı..adetım resmen gelmıyor..içenler varmı lütfen yazın :KK43:( işe yaradımı sızlerde ????

meraba kızlar bnde pko war.benı bılenler bıktılar artık belkıde benım pko konumdan :KK43: sogan suyu ıcsem ıse yarar mı acaba ???yumurtalıklarım kıst dolu ıncı gıbı..adetım resmen gelmıyor..içenler varmı lütfen yazın :KK43:( işe yaradımı sızlerde ????
Eger kistlerin küçükse kesinlikle tabi Allah'ın izniyle işe yarar 3 cm den yukarıysa pek ise yaramıyor. Ablamin rahminde küçük küçük bir sürü miyomlar vardı öyle ki dr rahmini göremiyorum demiş 6 ay kadar soğan kürü uyguladı sonra kontrole gitti rahim tertemiz. Bana da dr rahim içinde küçük küçük çok sayıda kist var dedi ben de 3 ay Saraçoğlunun tarifini uyguladım ve kist diye bir şey kalmadı. Son olarak bebek isteyen ama sürekli adetleri geciken bir arkadaşım vardı dr gitti ve 7cm kist varmış yumurtalikta 3 ay doğum kontrol hapı kullandı kisti parcalanip gidince söyledim ona soğan kürü uygula diye 2 ay uyguladı 3.ay yine adet olamadı çok üzüldü yine kist oldu diye meğer hamile kalmış. Yani denemekten zarar gelmez mide problemin gastrit ülser gibi birsey yoksa şiddetle tavsiye ederim

Polikistik minik kistcikler demek ve bu kistler kendini yeniler. Kalıcı kistler değil. Biri gider biri gelir. Tamamen önlemenin bir yolu yok. Doktorlar tedavi şeklini ikiye ayırıyor bu yüzden. Bebek isteyenlere yumurtlama sağlayan ilaçlar veriliyor. İsteyemeyenlere de doğum kontrol hapları veya adet söktürücüler veriyorlar. Onların tek bildiği şey bu yani. Kesin bir çözümü yok. Fazla kiloların varsa vermeli, sağlıklı beslenip spor yapmalısın. Ve stresten de uzak durmalısın. Pco nun en büyük düşmanı stres ve kilodur. Ben 14 yaşından beri pco luyum. Bu dediklerimi yaparak daha sağlıklı olduğumu düşünüyorum. Geçmeyeceğini ve sadece aza indirebileceğimi biliyorum. Bebek doğsun sonra yine devam :)
Allah isterse elbette geçer ama ilaçlarla mümkün değil. Rabbim şifa versin. Sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin ama stres yok :)

Benim arkadaşımda da var çikolata kisti ve annesi soğan suyu içiriyor...ama tadı kötü diye o içmek istemiyor...soğan suyu kadın hastalıklarına çok iyi bir ilaçtır...düzenli olarak içerseniz sonucunu görürsünüz inşAllah...

İnşaallah şifa bulursunuz.
Ama kürü Saraçoğlunun resmi sitesinde yazdığı gibi tam olarak uygulayın. aksatmayın. ki Allahın izniyle şifa olsun.
sitenin adı profsaracoğlu olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam.

bende uyguladım canım ama bende kist yoktu. hatta bunun la ilgili açtığım konu bile var. Kullandıktan sonra 15 gün ara ile adet oldum ve 1 ay sonra hamile kaldım.

4.5 cmlik çikolata kistim soğan küründen sonra bir daha görünmedi. Pko'da işe yarar mı bilmiyorum ama bir şansınızı deneyin.

vay bee ne güzel
darısı tüm çikolatılaraaa banadaaa
ne süre içtin ben içemiyorum aşırı midemi bulandırıyor tadı kokusu fenalık geçiriyorum
1 kere içtim devamını getiremedim
bi yöntemi var mı :KK43:
bende içsem diyorum ama ....
benim kistler cumhuriyet oluşturmuş oramda

pitipiti_ pitipiti_ Normal kür iki ay sürüyor ama ben ilk ay yanlış kullandığım için başa sardım toplamda 3 ay sürdü. Düzenli ve anlatıldığı şekilde içmek önemli sanırım.

Burnumu tutup nefes almadan içiyordum. Sonra nefesı bırakmadan ağzıma mentolü yoğun bir şeker ya da sakız atıyordum. Öyle çok kötü olmuyor. Tadı yok zaten kokusu çok kötü. Nefes almayınca kokuyu almıyorsun.

pitipiti_ pitipiti_ Normal kür iki ay sürüyor ama ben ilk ay yanlış kullandığım için başa sardım toplamda 3 ay sürdü. Düzenli ve anlatıldığı şekilde içmek önemli sanırım.

Burnumu tutup nefes almadan içiyordum. Sonra nefesı bırakmadan ağzıma mentolü yoğun bir şeker ya da sakız atıyordum. Öyle çok kötü olmuyor. Tadı yok zaten kokusu çok kötü. Nefes almayınca kokuyu almıyorsun.

bana hatta buraya doğru kullanım şeklini diyemez miisin ricalar etsem :KK17::KK19:
bende yanlış kullanıp başa sarmıyım zaten dayanamıyorum içtikten sonra o tad kalıyor ya ağzda cinent geçiriyorum .
hemen ağza sakız atma fikri iyimiş denemek istioyorum
kistlerm aldı başını gidiyor :KK43:
yarın kontrolum var bakalım...

canım sana iyi gelirse bana yazar mısın bende de var çikolata kisti bende içmek istiyorum

Tabikide yazarim ama şöyle su an yurtdisindayim 2 ay sonra Türkiye'ye donuyorum ancak o zaman kontrollere gidebilirim... benim ki bi önlem cünkü baya kistlerinden kurtulan var darisi basimiza :)

bana hatta buraya doğru kullanım şeklini diyemez miisin ricalar etsem :KK17::KK19:
bende yanlış kullanıp başa sarmıyım zaten dayanamıyorum içtikten sonra o tad kalıyor ya ağzda cinent geçiriyorum .
hemen ağza sakız atma fikri iyimiş denemek istioyorum
kistlerm aldı başını gidiyor :KK43:
yarın kontrolum var bakalım...
Yazarım tabisi...
Şimdik soğanın sadece dışındaki kuru kabuğunu soyup renkli kabuk üstünde kalacak şekilde dörde bölüyoruz. İki bardak suda beş dakika kaynatıyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra 5 dk tutucaz ama. Sonra süzüp ılınmasını bekliyoruz, içiyoruz. Sabah ve akşam aç karnına yemekten yarım saat önce yapılacak bu.

Gelelim ne zaman kullanacağımıza. Regl olacan, bitecek bir hafta da üzerinden geçecek öyle başlayacaksın. 15 gün sabah akşam uygulayacaksın, kür bitince tekrar regl oluyorsun zaten. İkinci reglin de bitecek bu kez 15 gün bekleyip küre başlıcaksın, bunu bir hafta uygulayacaksın. Yine kür bitince regl olacaksın.

İşte bu kadarcık.

Selam arkadaşım konuyu görünce yazmadan gelemedim benim ablamin aşırı derecede miyomu vardı hatta abkami acil ameliyata alacaklar di ama bi aksilik çıkmıştı almadılar ablam da bu arada soğan kurunu duymuş baya bi sure uyguladı uyguladığı surede hiç doktora gitmemişti 5 ay sonra falan doktora bi gitti doktor sen dehic miyom kalmamış demiş ve çok şaşırmış tabii ablamda çok şaşırmıştı o zaman yanı abkamda çok ise yaradı insallah senddde yarar canım geçmiş olsun

Yazarım tabisi...
Şimdik soğanın sadece dışındaki kuru kabuğunu soyup renkli kabuk üstünde kalacak şekilde dörde bölüyoruz. İki bardak suda beş dakika kaynatıyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra 5 dk tutucaz ama. Sonra süzüp ılınmasını bekliyoruz, içiyoruz. Sabah ve akşam aç karnına yemekten yarım saat önce yapılacak bu.

Gelelim ne zaman kullanacağımıza. Regl olacan, bitecek bir hafta da üzerinden geçecek öyle başlayacaksın. 15 gün sabah akşam uygulayacaksın, kür bitince tekrar regl oluyorsun zaten. İkinci reglin de bitecek bu kez 15 gün bekleyip küre başlıcaksın, bunu bir hafta uygulayacaksın. Yine kür bitince regl olacaksın.

İşte bu kadarcık.

işte aç karna olmamaymış iyimiş :KK45:
ifff denemekte fayda var rabbimin verdiği nimet ...
inşallah bu rengliden snra başlıycam çok teşekkür ederimmm Allah razı olsun

X