Gebeliğe Hazırlık Sogan suyu & Hayit tohumu

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nefesim1234

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2021
183
45
31
Kizlar merhaba cok kez konu actim ama halen beklemedeyim bebegim olmadi
Bisey sorcaktim belki bilen arkadaslar fikirlerini beyan ederler .. suan reglmin son gunu ve bu ayda sogan kurunu denemek istiyorim gecen ay hayit tohumu denemistim ama olmadi
Normalde sogan kurunu toplamda 15 gun iciyorsun galiba arastirdigima gore
Bu ay diyorum 7 gun sogan kuru icsem 7 gunde hayit suyu ise yararmi yoksa yanlismi dusunuyorum kafam cok karisik lutfen fikirlerinizi bana belirtirmisiniz veya benim bu dusundugum gibi yapip hamile kalan oldumu

Kizlar merhaba cok kez konu actim ama halen beklemedeyim bebegim olmadi
Bisey sorcaktim belki bilen arkadaslar fikirlerini beyan ederler .. suan reglmin son gunu ve bu ayda sogan kurunu denemek istiyorim gecen ay hayit tohumu denemistim ama olmadi
Normalde sogan kurunu toplamda 15 gun iciyorsun galiba arastirdigima gore
Bu ay diyorum 7 gun sogan kuru icsem 7 gunde hayit suyu ise yararmi yoksa yanlismi dusunuyorum kafam cok karisik lutfen fikirlerinizi bana belirtirmisiniz veya benim bu dusundugum gibi yapip hamile kalan oldumu
Öncelikle veren rabbimdir ama vesile olması adına ben kendi tecrübemi paylaşayım.
Bir sene önce soğan kürü yapmıştım ben açıkcası bir faydasını göremedim.

Bu ay Hayıt tohumu denedim ve olumlu sonuç aldım. Hayıt tohumu da günde 2 kere aç karnına bir su bardağına bir tatlı kaşığı olacak şekilde tükettim ve adetten sonra tahmin ettiğim yumurtlama tarihine kadar. Bunun yanında propolis ve ballı ürünler. D vitamini, B vitamini, Folik asitte kullandım.

Umarım en kısa zamanda gebe kalırsınız.

Öncelikle veren rabbimdir ama vesile olması adına ben kendi tecrübemi paylaşayım.

Bu ay Hayıt tohumu denedim ve olumlu sonuç aldım. Hayıt tohumu da günde 2 kere aç karnına bir su bardağına bir tatlı kaşığı olacak şekilde tükettim ve adetten sonra tahmin ettiğim yumurtlama tarihine kadar. Bunun yanında propolis ve ballı ürünler. D vitamini, B vitamini, Folik asitte kullandım.

RABBIM en hayirli zaman en hayirlisi nasip etsin ins ben daha once 2 hamilelik yasadim ve kendiliginden oldu ama ilk bebegim 5 aylikken dogdu ve kayip ettik 2.kimyasellensonuclandi 2.den sonra 2 sene gecti aradan ve ben halen hamile kalamadim aslinda pek bisey kullanmadim omrum boyunca hayit tohumu denedim oda olmadi bu ayda sogan suyunu denemek istedim ikisi arasinda kararsiz kaldim cevap icin cok tsk ederim

Ben 37 yaşındayım.11 aydır bebek planlayıp olmayınca kadın doğuma gittim.Rahim filmim temiz, hormon testimde Fsh ım 12.75 çıktı.Doktoru hemen tüp bebek demesi hoşuma gitmedi açıkçası.Araştırmalarıma göre 40lı yaşlarda kadınlar 20lerindeki değerlerini bile düşürmüşler.
***Ben de sabah ilk kalkıyorum hayıt tohumu çayı içiyorum.Ardından avakado ve polen karışımı yapıyorum.Her yaptığım işlemin ardından 2 bardak su içiyorum.
Kahvaltı sağlıklı besinler yiyorum.
Öğlen multivitmin içiyorum.
Ve en az 2 saat yürüyorum.
Akşam yemeğimin ardından testere dişli aslan pençesini içiyorum.
Gece yatarken rahim masajı yapıyorum.
Bunları yapmaya başlayalı 3 gün oldu.3 günde bile vücudumda fark ettiklerim;
Uyku az uyurdum çok güzel uyuyorum.
Sabah kalktığımda cildim parlak.
Bugün yüzümde bir sivilce vardı ,ben hormonların dengelendiği mesajı algıladım bundan ki yumurtlama dönemimdeyim.
Umarım hamile kalırım ve sizlere burdan deneyimlerimi aktarırım.Rabbim dileyen herkese evlat nasip etsin🙏

Hayıt tohumunu nerden aldınız toz şeklinde mi

Ben 37 yaşındayım.11 aydır bebek planlayıp olmayınca kadın doğuma gittim.Rahim filmim temiz, hormon testimde Fsh ım 12.75 çıktı.Doktoru hemen tüp bebek demesi hoşuma gitmedi açıkçası.Araştırmalarıma göre 40lı yaşlarda kadınlar 20lerindeki değerlerini bile düşürmüşler.
***Ben de sabah ilk kalkıyorum hayıt tohumu çayı içiyorum.Ardından avakado ve polen karışımı yapıyorum.Her yaptığım işlemin ardından 2 bardak su içiyorum.
Kahvaltı sağlıklı besinler yiyorum.
Öğlen multivitmin içiyorum.
Ve en az 2 saat yürüyorum.
Akşam yemeğimin ardından testere dişli aslan pençesini içiyorum.
Gece yatarken rahim masajı yapıyorum.
Bunları yapmaya başlayalı 3 gün oldu.3 günde bile vücudumda fark ettiklerim;
Bugün yüzümde bir sivilce vardı ,ben hormonların dengelendiği mesajı algıladım bundan ki yumurtlama dönemimdeyim.
Umarım hamile kalırım ve sizlere burdan deneyimlerimi aktarırım.Rabbim dileyen herkese evlat nasip etsin🙏
Kusura bakma canim biraz gec gordum cevabini Rabbim emeklerini bosa cikartmasin ins ben hayit tohumunu denedim bi iki ay ama sonuc alamadim hic sogannsuyunu uzun sureli kullanmamistim bu ayda onu deneyeyim dedim bugun 3.gunum sogan suyunda bakalim ins ikimizde guzel haberler aliriz

Kusura bakma canim biraz gec gordum cevabini Rabbim emeklerini bosa cikartmasin ins ben hayit tohumunu denedim bi iki ay ama sonuc alamadim hic sogannsuyunu uzun sureli kullanmamistim bu ayda onu deneyeyim dedim bugun 3.gunum sogan suyunda bakalim ins ikimizde guzel haberler aliriz
Ben soğan suyu içtiğim ay hamile kalmıştım. Sana tavsiyem ovulasyon testiyle yumurtlamayi takip et yumurtlamayi gördükten sonra çatlamaya kadar devam et çatlamadan sonra içmeyi bırak. Sogan suyu bana yaramıştı ama düşük oldu nedenini bilmiyorum

P
Ben soğan suyu içtiğim ay hamile kalmıştım. Sana tavsiyem ovulasyon testiyle yumurtlamayi takip et yumurtlamayi gördükten sonra çatlamaya kadar devam et çatlamadan sonra içmeyi bırak. Sogan suyu bana yaramıştı ama düşük oldu nedenini bilmiyorum
Ovulasyon tesfi daha once kullandim bu ay kullanmiycam kafamdan atcam ovu.testi biraz psikoloji bozuyor acaba yumurtlamadim mi yoksa gununumu kacirdim gibisinde ins bende olumlu sonuc alirim

Kac gun icmisyin sogan suyunu acaba

Sogan suyu rahim duvari ince olanlari daha da inceltir, hayit miyom vs olanlara iyi gelmez, ona gore kullanin

Doktor Bey daha iyi bilir bir deneyin o zaman abartmayacak sekilde :)

ün oldu.3 günde bile vücudumda fark ettiklerim;
Merhaba nasıl bir masaj ben de yapıyorum ebru ceylan in yumurtlama masajını ama faydasını gormedim

X