soğan kürü uygulayıp hormonları olumsuz yönde değişen var mı?

ayneen öyle bencede.
tüplerin durumuna bakılsın ki boşuna klomen yüklenmesin.
ama doktorlara göre değişiyor bu sıralama...benim gittiğim doktorun birisi hemen klomen yükledi, diğeri yumurtaları bir izleyelim dedi ilaç vermedi.
rahim filmi aşamasına gelince keşke dedim daha önce bakılsaydı. onca hap içtim bekledim.
üniversite hastanesinde aşılama denedim şöyle diyeyim;
ilk kontrolümü bir dr. yaptı
2.dr başka bir dr yumurta boyutlarına bakıldı
3.dr tekrar yumurtalara bakılıp çatlatma iğnesi yapıldı- stajyer doktorlar ve 3-4 tane
4.dr aşılamayı yaptı.
yani bir gördüğüm doktoru bir daha görmedim

adetin 5.günü klomen başlıyorsun,5 gün kullanılıyor. yumurtaların gelişiyor, 1 den fazla gelişme ihtimali var
sonra seni kontrole çağırır yumurtaların boyutuna bakar, çalışma günlerini verir veya çatlatma iğnesi de verebilir.

ne kadar zamandır hamile kalmak istiyorsun?

geçmiş olsun çok üzüldüm okuyunca... bende niyetlenmiştim soğan kürüne vazgeçtim şuanda çünkü banada doktor herşeyin normal dedi...

her doktorun tedavisi yöntemi farklı tabi.ama bir doktora alısmak daha güzel senin vucudunu tanıyor ve takibe alıyor.kimi özele gitme diyor kimi ünv hastanesine.bende hastane secme asamasındayım her seyimin bir yerde yapılmasını istiyorum ordan oraya kosmak beni dahada geriyor.simdide rahim filmi nerde cektirecegim diye düsünüyorum.aradıgım hastanelerden sadece sifa yapıyoruz dedi.ama yapmaları icin onların doktorlarının takibinde olcakmısım:44:2.5 senedir istiyorum cnm normal dedikleri icinde acele etmemistim bilsem ederdim bakalım beni neler bekliyor:18:

geçmiş olsun çok üzüldüm okuyunca... bende niyetlenmiştim soğan kürüne vazgeçtim şuanda çünkü banada doktor herşeyin normal dedi...

sağol canım bana da normal dediler bekle yasın genc olur elbet acele etme dediler bende zamana bıraktım simdiki aklım olsa beklemezdim.kafama göre süt maydonz buharıydı sogan kürüydü sanki bisey varmıs gibi düzenimide bozdum.normal diyorlarsa yapma tabi dengeni bozma.ben pismanım cok. o kadar gözüm korktu artık hayıt aldım kullanamadım korktum duruyor öyle

benimde isteyeli 3 sene oluyor ama çalışmalar 1,5yıldır var. erteleme olayları filan yani...
çok doktor gezince tedavi sil baştan oluyor birde.yine aynı sorular sorular. ama gönlüne göre de bulamayınca maalesef arama süreci bitmiyor.

yakın zamanda memleketten haber aldım, 2 çift vardı, uzun zamandır bizim gibi 2-3 yıl beklediler en sonunda evlat sahibi olabilmişlerdi.
şimdi yeniden hamilelermiş üstelik hiç haberleri olmadan 2 aylıkken öğrenmişler. tedavisiz pat diye.
bu kadar istemeden korunmayı bırakmak lazımmış.ne kadar stres yapıyorsak artık...

inşallah seçtiğin yer hakkında hayırlı olur.

o kadar üstüne düsüyoruz ki kaza ile yada farkında olmadan hamile kaldım diyenleri bi kasık su da misali bogasım geliyor birde onu düsünerek birlikte olmayın diyenlere iyi olmayalım da ozamanda günler kacıyor kacmasa da ister istemez birliktelik esnasında aklına düsüveriyor insanın

Aynı dertten muzdaribim maalesef her ay düzenli olan hormon testlerim tepetaklak oldu bu ay. İyi gelir düşüncesi ile küçük kistlerimde vardı bende bu ay soğan kürü kullandım 15 gün sabah akşam ama maalesef hem adetimi geciktirdiği gibi birde fsh 36 ya ve Lh 40' a çıktı. napacam ben ya(( lütfen yardımcı olun..

yumurta rezerviniz zaten azmış ve alarm vermiş fsh için 36 baya yüksek moralinizi bozmak istemem ama bir an önce aşılama veya tüp bebeğe yönelin bence

ama son 5-6 ay gayet iyi idi 7 veya 8 oluyordu sadece soğan küründen sonra dengesi bozuldu niye ki acaba. Ters tepti sanırım

Yani o zaten çıkacak olan sonucu çabuklaştırmış zaten şuan 7 8 olan sizde alarm verecekmiş zaten genelde öyle oluyor fsh iyi giderken birden alarm veriyr

Benim de aynı sizler gibi oldu maalesef.. keşke yapmasaydım. Normal sayılabilecek gibiydi adet düzenim. 30 gün falan yani. Soğan kürü yaptığım ay 51 gün gelmedi adetim. Bu ay da böyle olacak galiba. Şu an 1 günlük gecikmedeyim...

Benide mahvetti .tsh 170 oldu prolaktin 87 adetim 8 gun gecikti.soklardahim.170 ne demek ya.tsh 4,7 iken 170.cildiricammmmm

Merhaba arkadaslar soğan kürü değilsede hayıt otundan dolayı bende aynı sorundan muzdaribim hayıt otu ıcıne kadar herseyım duzenlı ve ıyı gıderken 1-2 ay hayıt ıctıkten sonra bı anda adet gormemeye basladım 3 ay gormedım ve doktor erken menapoz dedı sok oldum! Aılemde tum kadınlar 54-55 yasında gırmısken menapoza... İnsallah gecıcı bır durumdur ve o hayıt sebep olmustur dıye dusunuyorum... Herkese genelde ıyı gelmıs ama ıste 100 de 1 ıhtımalde olsa herkese ıyı gelen şey sizde ters etkı yapabılıyor ve normal olan düzenı alt üst edebılıyor bu bana ıyı bır ders oldu doktorunuzun dediğinden farklı hıc bırsey kullanmayın bence herkesın vucudu hormonları yapısı bırbırınden cok farklı çünkü...

Dün başladım, bugün bırakıyorum.
Jinekolojik muayanede herşey normal, adetin 2. Günü gel hormonlarına bakalım dedi sadece.
Okuduklarımdan sonra hiç de riske atamam gibi geliyor, hazır normal giden düzeni bozup bir de üstüne ay geciktim hamilemiyim heycanını yaşamak istemiyorum.

Bende 11 gun kullandim malesef adetim bugun tam 3 gun oldu geceli gelmedi. Yirtdisindayim burda ha diye gidip test yaptirilmiyor turkiyede agustosta hormon testleri yaptirmistim herseyim normaldi simdi korkuyorum bozdummu diye. En gec 28 gunde adet olurum 31 gun oldu hala tik yok belirtide yokbirdaha hic birsey denemeyecegim saglikli beslenme disinda

Hayıt tohumu çayını tiroid ve hormon düzensizliği problemi olan kişilerin kullanması zaten sakıncalı. Etraf ne derse onu yapınca sonuç olumsuz oluyor yapacak bişey yok.

Tam aradığım paylaşım kullandım başta düştü sonra 19 dan 79 lerim geceyi hayattan olabilirmk

bende hata yaptım soğan suyu içtim prolaktinim yükseldi göğüslerim ağrırdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…