soğan kürü uygulayıp hormonları olumsuz yönde değişen var mı?

tutkumavi

0 km bir ruh istiyorum
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
954
27
arkadaslar ben gebe kalamıyorum diye dr a gittim 4ay önce yapılan hormon testm yumurtlamam normal dediler hersey icin.daha sonra saracoğlunun soğan kürü icin rahmi gebelige hazırlar demesi üzerine umutlandım ve iki ay üstüste tarifinde ki gibi uyguladım sonra günü saati sasmayan adetlerim bozuldu.gittim doktora dün hormonlarıma baktı ve öncekilerle mukayese edince gercekten hormonlar alt üst olmus önceki sonuca göre.böyle uygulayıp ta hormonlarında bir değişiklik yasayan var mı aranızda.
tsh 1.62
fsh 10.15
prolaktin 29.31
fsh ve prolaktinde cok fark var önceki sonuclara göre kötüye gitmis normalken.soğan kürü uygulayıp böyle birsey yasayan oldumu tecrübelerinizi paylasırmısınız.

ben varımmmm. herkese iyi gelen soğan suyu (doktorumun tavsiyesiyle yapmıştım) bana hiiiç iyi gelmedi. yumurtalarımı baskıladı büyümesini engelledi. adetim gecikti vs vs. bir daha asssla yapmam.

ben varımmmm. herkese iyi gelen soğan suyu (doktorumun tavsiyesiyle yapmıştım) bana hiiiç iyi gelmedi. yumurtalarımı baskıladı büyümesini engelledi. adetim gecikti vs vs. bir daha asssla yapmam.

gecmis olsun peki suan ne durumda yani bu durum ne kadar zamanda düzeldi cünkü banada aynısı oldu yumurtlaramı baskılamıs büyümesini engellemis ve adet düzenim bozuldu.birdaha asla yapmayacagım kafama göre.

benimde öyle oldu.burdan okuduklarımla büyük heveslerle yapmıştım.
2 defa. birinde 40 günde ikincisinde 52 günde adet olmuştum. benim adetlerim düzenliydi birde. hormonları ölçtürmemiştim sma.
bir de hayıt tohumu yapmıştım.o da yaramadı.o ay ateşim yükselmemişti.
bir tek bal-tarçın-çörekotundan fayda gördüm. onuda yapmaya devam ediyorum.

düzenliyken bozulduysa bu hormonal dengenizin de bozuldugunu gösteriyor yani bu sadece bana değil kim bilir daha kac kisinin düzenini bozdu bende hormonlarımı hayıtla düzeltsem diyordum.onuda yapmayacagım korktum artık.peki düzelme oldumu suanda adetlerinizde

evet kür yapmadığım zaman kendiliğinden düzeldi. birşey yapmaya korkar oldum artık.
soğan kürünü uygulayanlar diye bir başlık var. orada bu kürü deneyipte adeti geciken varmı diye soran çok.
fakat yapıpta sonuç alan hamile kalan da var. ben bu kısma girermiyim dedim ama olmadı hiç.

haklısın evet hamile kalanlarda var bende o umutla sarıldım ama iste umarım benimde hormonlarım düzelir.özellikle prolaktin tesekkürler cevabın icin :) allah herkesin kucagını bebisle doldursun cok zor care aramak...

düzelir inşallah geçici bir durumdur
gerçi hayıt kürüde çok kişiye iyi gelmiş ama belli olmuyor işte...
neler yaptım neler okudum hepsi düzenimi daha çok bozdu. şaşırdım artık bende. Rabbim yardımcımız olsun.
Tez vakitte sağlıkla hamile kalalım bizde inşallah...

gecmis olsun peki suan ne durumda yani bu durum ne kadar zamanda düzeldi cünkü banada aynısı oldu yumurtlaramı baskılamıs büyümesini engellemis ve adet düzenim bozuldu.birdaha asla yapmayacagım kafama göre.

adet olduktan sonra düzene girdi. bende asla yapmıcam bi daha.

benimki düzene girmedi 3 aydır bozuk ve hersey 7 ay evel normalken cok güzel denirken bugün doktor rezerv sorunu olusmus tüp bebege basvurun dedi soktayım suanda.sakın yapmasın kimse düzenliyken düzenini bozmasın valla suanda cok moralim bozuk.

bende mayısın 4 ünde rahim filmi çektirdim rahim filminden sonra kanamam olmadı ancak mayısın 20 sinde ilişki esnasında bi gece kanamam oldu çok az sonra bikaç gün lekelenme ve akıntım oldu bu arada rahim filminden bi iki gün sonra bende soğan suyu denedim 11 gün içtim şimdi tam bi ay oldu nisan 30 da olmuştum mayısın 30 u buğün adet olmadım olmayı bekliyorum hangisi dengemi bozdu bilmiyorum ama doktora gidicem üstelik şehir dıışına işimide ayarladım ama şimdide adet olmuyorum

gecmis olsun sanırım rahim filmi benden de isterler yakında bende ondan korkuyorumm acıyormu acaba diye yani eger bir sorun yoksa yapılmamalıymıs böyle seyler.bana yaramadı umarım sizdede sorun olmaz.ben doktora söyleyemedim sogan kürü yaptım diye :) yaptıgım icinde pismanım acıkcası

saol rahim filmi acımıyor dersem yalan söylemiş olurum evet acı oluyor bi daha isteseler anestezi isterdim çünkü anesteziylede çekiliyormuş ama bazılarının çok kanaması oluyormuş kalkamıyorlarmış filmden sonrada çok ağrıları oluyormuş benim ki öyle olmadı kanama olmadı film çekildikten sonra ağrım olmadı yani çok az oldu dayanılmayacak kadar bi ağrı değil kısa sürüyo zaten ama yinede anestezi konusunu doktorunla görüş kişiden kişye değişiyor bende soğan kürü yaptım ve geçen ayın 30 unda oldum buğün 3 gün geçti neden bilmiyorum ama bekliyorum işte

test yap bence rahim filminden sonra gebe kalan arkadaslar varmıs.umarım öyledir doktorlar anesteziye sıcak bakmıyorlar hic sansım yok o konuda.ama yinede sansımı denerim

test yap bence rahim filminden sonra gebe kalan arkadaslar varmıs.umarım öyledir doktorlar anesteziye sıcak bakmıyorlar hic sansım yok o konuda.ama yinede sansımı denerim

rahim filmi bende çektirmiştim, dayanılmayacak birşey değil ama, ya sıkılan sıvıdan ya da kendini kasmaktan tüpler kapalı çıkabiliyor. yanıltabilir yani.
bende anestezisiz çektirmiştim. işlem çok kısa sürüyor zaten. hele sıvının verilmesi filan 1-2 dk dır ancak.
rezerv düzeltilir cnm ya klomen tarzı ilaçlardan çok iyi sonuç verebiliyor.
bizde hiçbir problem görünmüyor ama yine elimiz bomboş işte, bari sorunu bileydik...

ozaman kendini rahat bırak ve çok kısa sürüyo bunu düşün geçmiş olsun şimdiden test yapıcam bi kaç gün daha geçsinde

zaten sorun belli olmadıgı zamanda cok zor.nasıl bir yol izleyecegini bilemiyor insan.doktorunuz bisey demiyor mu yada doktor değiştirebilirsiniz.ben de doktoruma söyleyecegm rahim filmi istemesini daha önce korktugum icin dile getirmiyordum ama artık zamanı geldi geciyor bile.daha sonra arı sütü siparisi vericem olumlu sonuclarını duydum forumlarda tabi bu kez doktora danısmadan hicbisey yapmam sogandan gözüm korktugu icin insallah tez zamanda kucagımız bebislerle dolsun herkese rabbim nasip etsin

inşallah Rabbim bizlerede nasip etsin ...
3 doktor değiştirdim küçük bir yerdeyim fazla seçenekte yok adamakıllı birşeyde anlatmıyorlar öyle bekliyorum,aşılama düşünüyorum artık bir dahaki aya
ama merkez yok ki şöyle güzel bir yer...
aklında aacaba varsa rahim filmini çektirmen çok iyi olur. ona göre bir yol izlenir.bende klomenli tedaviden sonra çektirmiştim.
arı sütü kullanmadım hiç, bal-tarçına devam :)

kücük yer derken nerdesiniz bilmiyorum ama üniversite hastanelerinde daha iyi oluyormus diye duydum banada sanırım klomen vercek dr.beni nelerin bekledigini hic bilmiyorum klomen tedavisinide bilmiyorum klomen den önce rahim filmi ceksinler prosedürleri uygulamak zorunda değiller degilmi bence mantıklı olanı önce tüplere bak kardesim sonra tedavi yap yaptıgın tedavi bosa gitcek yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…