Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Kızalar bugün dr a gittim pcos vardı bende 1.5 yıl ilaç tedavisi oldum enson 3 ay kolmen kullandım ve kistlerim bu ilaçtan 8 mm oldu
2 ay ilaç vermiycem dedi, bende soğan suyu kürüne başladım buay adet olmadım ve dr'umu aradım gel bi bakalım dedi
ultrasonla baktı ve hiç kist kalmamış hatta rahminde bir kabarma var dedi kan tahlili yaptı beta 186 çıktı ama bana hamilesin veya değilsin diyemem dedi biraz daha bekleyeli duphaston diye bir ilaç verdi düşük tehlikesinede bu ilacı veriyormuş.
soğan suyu kürü çok işe yarıyor herkese tavsiye ederim 2 yıldır ilk defa kistlerden kurtuldum.

inşallah hamilesindir canım... bazen kimyasalş gebelik oluşabiliyor ve adet kanamasıyla birlikte vücuttan atılıyormuş. yani hamile bayan hamile olduğunu anlamıyormuş bile, adet kanaması sanıyormuş.
sen erken kan testi yaptığın için öğrenmişsin, muhtemelen hamilesin canım. eğer kimyasal gebelik değilse sorun yok ama kimyasal gebelikse diye doktorun net bişey diyememiştir. bildiğim kadarıyla değerlerin 5in üzerine çıkarsa hamile olduğuna emin olacak...

kızlar bende de klomen sonrası 9mm kist kaldı ve bende soğana başladım dün akşam
bu sabahta acaip akıntım oldu ve sürekli tuvalete gider oldum.
ayrıca benim kasıklarımda ağrı yaptı korkuyorum yanlış bişeye sebep olur diye
sizlerde de oluyormu ağrı batma gibi bişey

Kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaar... 3 gündür o kadar halsizdim, yatak döşek yatıyordum, reglim 2 gün gecikti ama hafif sancılarım vardı. Üşüttüm diye düşündüm. Aman bir test yapayım dedim, çift çizgiyi gördüm, inanamıyorum. Kalp atışlarını duyana kadar da inanamayacağım. Eşim de inanamadı. Gözlerimiz doldu ama ağlayamadık, inanamıyoruz.

evrimcim çok çok sevindim inan daha yeni gördüm allahım hayırlısyla tamamına erdirsin tüm isteyenlere nasip etsin.bende yazını okuduğumda hamileliğimi ilk öğrendiğim an aklıma geldi bizde inanamamıştık çift çizgiyi görünce hemen gidip kan testi yaptırmıştık veeee vardı doktora gittik kese vardı canım ama bir hafta sonra kalp atışını duyabildik 10 yılın sonunda oldu bunlar tabii ve şimdi kızım 5 yaşında allahım o günleri sanada göstersin elinden tutup okula götürmeyi vee tüm hayallerini

Arkdaslar merhaba
Biraz uzun olacak ama hikayemi paylaşmak istedim;
Mart sonunda ilk kez soğan kürünü duydum ve forumun tamamını yavaş yavaş okudum. Adetin 7. Gunü ya da 14. Gunü başlayın denmesine rağmen çok heyecanlandim ve adetime 4-5 gün kala başladım. Çok yogun çalışan bir bayanım, sabah 06;30 da evden çıkıp aksam 21:30 civarı geliyorum. Hayatta düzenli yapamam diye düşündüm ama kendimi bile şaşırtdım :)) o kadar inanmıştım ki inanılmaz düzenli bir sekilde 15 gün yaptım. Zaten yapmaya başladıktan birkaç gün sonra normal adet tarihinden 2 gün erken oldum ve normalden kısa ve cok koyu renkli oldu. Ve inanılmaz bi bel ağrısı oldu, pko basında oldugumu söylemişti Dr da, ve ben herhalde overlere etki ediyor ve bu kadar şiddetli bel ağrısı yapıyor diye düşündüm. İlk ay gebelik oluştu gibi hissettim 7 nisandi son adet tarihim. Ancak adetin 1. Gunünden itibaren 23. Gün Dr um bazı hormon tahlilleri istemişti, tabi çok bilmiş ben meraklı da olduğumdan bhcg yi de yaptırdım 0,1 cikti. İnanılmaz moralim bozuldu, bu kadar heyecanlı davranmicam artık dedim. Sonra beklenen adet gunüm de gecti yine bikac gün orali olmadım, 5.gunün sonunda test yaptım ve anında iki çizgi cikti, ertesi gün kan verdim bhcg 10012 cikti. Niyet etmiştim faydasını görürsem mutlaka üye olup yazicam diye, aslında kalp atışını da bekleyip öyle yazcaktim ama dayanamadım:)) haftaya duyarız umarım. Arkadaslar umudunuzu yitirmeyin, okurken acaba gercekten mı yaa diyordum ilk ayda ben de gebe kaldım, Allah im isteyen herkese nasip eder isallah, ben kendim de hekimim ama suan bütün arkadaslarıma da öneriyorum bu kürü, denememden hiç bisi kaybetmezsiniz:)) umarım hersey gönlünüze göre olur. Bu arada bana da dua edin, isallah bı problem olmaz da kalp atışını falan duyarız...

neden cevAP VERMİYOSUNUZ KIZLAR DR NE VAR DERİM NEDE YOK DEDİ
3,86 BETA DÜŞÜK BİR DEĞER NİYE YOK DEMEDİKİ?

Evet canm haklısın, 3,86 düşük 5 in üzerine çıkınca gebelik kabul ediyorlar. Ama yazmışsın ya rahimde bı kabariklik gördü vs diye, eğer çok çok yeni olusan bir durumsa diye açık kapı bırakmış bence eğer gebelik varsa katlana katlana artması lazım bu degerin, yani yaklaşık 2 günde bir iki katına çıkıyor. İstersen kendin bı tahlil daha yaptır emin olmak İcin, umarım hersey gönlüne göre olur

Gününüz aydın olsun arkadasım bende gecen ay sogan kurune baslamıstım 8 gun ıctım duydumkı sogan kuru ıltıhapları sokuyormus ama bu arada hamıle kalmıssanız onuda sokuyormus bende korktum bıraktım benım amacım bebek sahıbı olmak madem sokturucu neden ıceyım ve netıcesınde adet oldum bu ay bıraz umudum var gıbı tabı RABBİM ol dıyecek olacak.ılk bebegımı subatın 6 da kalp atısı duyulmadıgından dolayı kuretaj olmak zorunda kaldım okadar zor bır surectıkı psıkologla attım gıbı,mevlam dusmanıma yasatmasın cok zor sizin adınıza gercekten cok sevındım kalp atıslarını duyarsınız İNŞALLAH

Kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaar... 3 gündür o kadar halsizdim, yatak döşek yatıyordum, reglim 2 gün gecikti ama hafif sancılarım vardı. Üşüttüm diye düşündüm. Aman bir test yapayım dedim, çift çizgiyi gördüm, inanamıyorum. Kalp atışlarını duyana kadar da inanamayacağım. Eşim de inanamadı. Gözlerimiz doldu ama ağlayamadık, inanamıyoruz.

Canm benim hernekadar yeni üye olup ilk kez yazsamda sürekli forumu takip ediyordum ve güzel gelişmeler gerceklerinde üye olcam diye niyet etmiştim. Senin yorumlarını da hep okuyordum bu son yorumunu görünce ne kadar sevindim anlatamam. Hayırlı uğurlu olsun, saglikla ve mutlulukla kucağına al inşallah...

arkadaşlar soğan kürünü çok met ediyorlar görümcemde 6 sene olmadı çocuğu ama şimdi 2 yaşında bir cocuğu var.

banada söylemişti 2 sene önce ben önemsemedim ama artık 4 seneyi devirince denemeye değer diye düşündüm.

bende yeni üyeyim; ama aylardır bütün forumları okuyorum belki tesadüf belki bir vesile bu şekilde hamile kalanlar cok .

soğan küründe 13 günüm sol kasığımda arada sancı geliyor :KK43:(

gerçi adet belirtileri ile hamilelik belirtileri aynı sayılır..
ben cok çöküntü yaşadım aylardır bu ay daha rahatım biraz kafaya takmamaya çalışıyorum

ama soğana devam.....

ssherkese merhaba bu ay adetim 15 gün geçikti ve dün çok emin bie şekilde dr gittim kan tathlili yaptı gebelik çıkmadı sonuç 0.4 idi çok üzüldüm çok yıprandım o anı anlatamam ve kan seviyem çok düşük aşırı düşük çıktı bundan dolayı geçiktiğini söyledi farlutal verdi olmam için herneyse soğan kürüne başlamak istiyorum bana tam ne xzaman başlanıyor tam olarak anlatırsanız çok sevinirim arkadaşlar

insan bürsüre olumsuz sonuçlarada alışmaya başlıyor tabi bir yıkım oluyor...

adetin 7. günü başlanıyor 15 gün sabah akşam aç karnına içiliyor.

yine birdakine regl gününe 10 gün varken 5 gün sabah akşam içiliyor.

insan bürsüre olumsuz sonuçlarada alışmaya başlıyor tabi bir yıkım oluyor...

adetin 7. günü başlanıyor 15 gün sabah akşam aç karnına içiliyor.

yine birdakine regl gününe 10 gün varken 5 gün sabah akşam içiliyor.[/QUO

teşekkür derim hangi başlık altına yazdım ise kimse cevap vermedi bana

Arkdaslar merhaba
Biraz uzun olacak ama hikayemi paylaşmak istedim;
Mart sonunda ilk kez soğan kürünü duydum ve forumun tamamını yavaş yavaş okudum. Adetin 7. Gunü ya da 14. Gunü başlayın denmesine rağmen çok heyecanlandim ve adetime 4-5 gün kala başladım. Çok yogun çalışan bir bayanım, sabah 06;30 da evden çıkıp aksam 21:30 civarı geliyorum. Hayatta düzenli yapamam diye düşündüm ama kendimi bile şaşırtdım :)) o kadar inanmıştım ki inanılmaz düzenli bir sekilde 15 gün yaptım. Zaten yapmaya başladıktan birkaç gün sonra normal adet tarihinden 2 gün erken oldum ve normalden kısa ve cok koyu renkli oldu. Ve inanılmaz bi bel ağrısı oldu, pko basında oldugumu söylemişti Dr da, ve ben herhalde overlere etki ediyor ve bu kadar şiddetli bel ağrısı yapıyor diye düşündüm. İlk ay gebelik oluştu gibi hissettim 7 nisandi son adet tarihim. Ancak adetin 1. Gunünden itibaren 23. Gün Dr um bazı hormon tahlilleri istemişti, tabi çok bilmiş ben meraklı da olduğumdan bhcg yi de yaptırdım 0,1 cikti. İnanılmaz moralim bozuldu, bu kadar heyecanlı davranmicam artık dedim. Sonra beklenen adet gunüm de gecti yine bikac gün orali olmadım, 5.gunün sonunda test yaptım ve anında iki çizgi cikti, ertesi gün kan verdim bhcg 10012 cikti. Niyet etmiştim faydasını görürsem mutlaka üye olup yazicam diye, aslında kalp atışını da bekleyip öyle yazcaktim ama dayanamadım:)) haftaya duyarız umarım. Arkadaslar umudunuzu yitirmeyin, okurken acaba gercekten mı yaa diyordum ilk ayda ben de gebe kaldım, Allah im isteyen herkese nasip eder isallah, ben kendim de hekimim ama suan bütün arkadaslarıma da öneriyorum bu kürü, denememden hiç bisi kaybetmezsiniz:)) umarım hersey gönlünüze göre olur. Bu arada bana da dua edin, isallah bı problem olmaz da kalp atışını falan duyarız...

gözünüz aydın canım inanmakda cok önemli cok haklısın bende içiyorum buğün 13ğünüm ama sanki bir etkisi yokmuş gibi takrar teprikler :)

evrimcim çok çok sevindim inan daha yeni gördüm allahım hayırlısyla tamamına erdirsin tüm isteyenlere nasip etsin.bende yazını okuduğumda hamileliğimi ilk öğrendiğim an aklıma geldi bizde inanamamıştık çift çizgiyi görünce hemen gidip kan testi yaptırmıştık veeee vardı doktora gittik kese vardı canım ama bir hafta sonra kalp atışını duyabildik 10 yılın sonunda oldu bunlar tabii ve şimdi kızım 5 yaşında allahım o günleri sanada göstersin elinden tutup okula götürmeyi vee tüm hayallerini

Ay canım Allah razı olsun. Rabbim arkadaşlarımıza da nasip etsin. İnşallah o günleri görmeyi nasip eder canım, yazını okuyunca o kadar mutlu oldum ki, çok sağol. Senin de evadının şansı, bahtı güzel olsun inşallah zencefilim.

Canm benim hernekadar yeni üye olup ilk kez yazsamda sürekli forumu takip ediyordum ve güzel gelişmeler gerceklerinde üye olcam diye niyet etmiştim. Senin yorumlarını da hep okuyordum bu son yorumunu görünce ne kadar sevindim anlatamam. Hayırlı uğurlu olsun, saglikla ve mutlulukla kucağına al inşallah...

Amin canım, Allah razı olsun!!! Darısı sizlere inşallahhhhhh, hepinizi çok seviyorum!! Çok güzel yüreklisiniz, çok teşekkürler...

Son düzenleme:
adetimin 7.günü soğan kürüne başladım. 10gün devam ettim, 2gün önce yumurtlama günümdü. aslında ben kullanmaya devam edecektim ama bazı forumlarda düşüğe sebep olduğunu duyunca bıraktım. yani yumurtlama günümden sonra devam etmedim... sizin bu konuda bilginiz var mı arkadaşlar? sizce kürü 10gün kullanıp bırakarak hata mı ettim?

Amin canım, Allah razı olsun!!! Darısı sizlere inşallahhhhhh, hepinizi çok seviyorum!! Çok güzel yüreklisiniz, çok teşekkürler...

ayy inanmıyoru mm hamilesin sen... tebrik ederim canım :KK16: :KK16: Rabbim kucağına almayı nasip etsin, yeni öğrendim...

doktor yorumlarımızı paylaşmıştık en son... dualarında yer almak dileğiylee :KK16:

ayy inanmıyoru mm hamilesin sen... tebrik ederim canım :KK16: :KK16: Rabbim kucağına almayı nasip etsin, yeni öğrendim...

doktor yorumlarımızı paylaşmıştık en son... dualarında yer almak dileğiylee :KK16:

Amin canım, inşallah sağlıkla, mutlulukla kucağıma alırım. Hepimizin kucakları dolar inşallah. Tabi ki dualarımdasınız, inşallah en kısa zamanda darısı başınıza sizlerinde sağlıkla, mutlulukla. Mucizelerimizin sayısı artsın inşallahhhhh!!!

Son düzenleme:
Amin canım, inşallah sağlıkla, mutlulukla kucağıma alırım. Hepimizin kucakları dolar inşallah. Tabi ki dualarımdasınız, inşallah en kısa zamanda darısı başınıza sizlerinde sağlıkla, mutlulukla. Mucizelerimizin sayısı artsın inşallahhhhh!!!

canımmmmmmmmmmm tebrik ederim:nazar::nazar::KK16: hamilesin !!!!!!!!! çok şükür ...uzun zamandır girememiştim şimdi gördüm çok sevindim canım:KK16:Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :KK34:darısı başımıza :KK52:

eşime 4 gün içire bildim keçi boynuzunu daha içmem dedi böyle olmayacak bende buğün adet oldum evet buğün olmayacak anladım ama buğün yarına allah büyüktür

X