Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

ben burdayım :)) bugün kürümün son günü
günlerin geçmesini bekliyorumm sen nasılsın

Ben kür yapmıyorum, geçen ayki kadar da heyecanla beklemiyorum ama son günler yaklaştı mı yine heyacan basar gibi geliyor. Hayırlısı canım. Senin 2.bebiş olacak sanırım, inşallah en kısa zamanda kardeş gelir hayırlısıyla:-)

günaydın arkadaşlar birşey sormak istiyorum benim adetim hep olduğum tarihten 5 gün önce gelir mesela en son adetim 6 nisan 1 mayısta bekliyorum normalde 2 yada 3 mayıs gibi test yapsam çıkarmı acaba yoksa 6 mayısı beklemelimiyim eczaneden test alırken 1 gün bile geçse bu testte belli olur diyorlar sizin fikirlerinize güveniyorum arkadaşlar

Canım ben hiç pozitif görmedim ama internette adetten 1 hafta önce öğrendiğini söyleyenler var, bazen de adet gecikse de göremeyenler. Sanırım yerleşmeye bağlı.

Canım benim, uzun zamandır burada yazamıyorum cunki içim çok buruk. Burada paylaştığımız sevinçinlerimiz, heyecanlarimiz, meraklı bekleyislermiz ve sonra bütün bunların üstüne yaşadığımız husranlarimiz artık icimi çok acitir oldu buna dayanmadığım için biraz yazmaya ara vermek istedim .Rabbim en kısa zamanda hepimizin kucağına yavrularımizi almayı nasip etsin.

Çok haklısın pegasum, çok hem de, bazen ben de yazacak enerji bulamıyorum...

buralardayım canım...incir kürüm bitti beklemedeyim hiç umudum yok ama zaten adet olsamda olmasamda doktora gidecegim...öpüyorum

Canım biz de bu ay tekrardan yeni bir uzman dr.a gideceğiz. Eşim perşembe günü spermogram verecek, böylece dr. verdiği ilaçların (Trental ve Evicap) ve keçiboynuzu kürünün işe yarayıp yaramadığını göreceğiz. Hayırlısı Rabbim'den!!!

Ben kür yapmıyorum, geçen ayki kadar da heyecanla beklemiyorum ama son günler yaklaştı mı yine heyacan basar gibi geliyor. Hayırlısı canım. Senin 2.bebiş olacak sanırım, inşallah en kısa zamanda kardeş gelir hayırlısıyla:-)

evet canım olursa allahın izniyle 2. ci bebiş olucak aslında bende heyecan yapma istemiyorum ama bazende kendime engel olamıyorum
yanlız kendimi son güne kadar tutmam lazım test yapmamak için erkenden test yapmaya başlamak istemiyorum :18::18::18::18: adetim düzensiz olduğu için
bide kızımda 27.gün net ikinci çizgi çıktığı için şeytan test yap diyor :KK20::KK20:

evet canım olursa allahın izniyle 2. ci bebiş olucak aslında bende heyecan yapma istemiyorum ama bazende kendime engel olamıyorum
yanlız kendimi son güne kadar tutmam lazım test yapmamak için erkenden test yapmaya başlamak istemiyorum :18::18::18::18: adetim düzensiz olduğu için
bide kızımda 27.gün net ikinci çizgi çıktığı için şeytan test yap diyor :KK20::KK20:

Canım ne kadar geçti adetin? Biliyorum düzenli olmuyor ama. Sendeki Pko mu erken menepoz mu? Eğer erken menepoz ise canım sarımsaktan uzak dur, Saraçoğlu söyledi.

Canım ne kadar geçti adetin? Biliyorum düzenli olmuyor ama. Sendeki Pko mu erken menepoz mu? Eğer erken menepoz ise canım sarımsaktan uzak dur, Saraçoğlu söyledi.

yok canım ne pko nede erken menepoz
doktorumun söylediği hafif bir yumurtlama porblemi
kistleşme yok tahliller normal
sadece düzenli yumurtalayamıyorum
kızıma gonophene kullandığım ilk ay hamile kaldım
doktor doğumdan sonra adetlerimin düzene gireceğini söyledi öylede oldu
3 sene boyunca düzenli adet gördüm ama yaklaşık 3 aydır yine 40-45 güne çıktı doktora gittim yumurtalıkların doğumdan önceki düzennine dönmüş dedi
bebek istiyorsam yine ilaç kullanmalıymışım ama ben ilaçtan önce inciri deniyeyim dedim

geçen aylar 40-45 gün de adet gördüm en son 8 nisanda adet gördüm adetin ilk günü incir kürüne başladım
ateş ölçüyorum ateşime göre 17. gün yumurtaladım
19.günde sabah pembe leke geldi tahminen 17.günle 19. yumurtalama oldu bugün 23.gün :KK37:

Suheybe ve Beyazbulut arkadaşlar mesajımı tekrarında gördüğünüz için teşekkürler. Bugün benim soğan kürünün 14. günü idi ben limonlada içtiğimden artık salatadaki limon tadı bile soğanı hatırlatıyor son iki gündürde günde birer bardak içiyorum bu akşam ve yarın yine birer bardak ile sonlandıracağım inşallah. Önceki adetim 6 Nisandı bu sabah kilodumda kahverengi solcana benzer birşeyler çıkmıştı sanırım reglim yakında olacağım. Zaten kullanma amacım olan kisti temizlemek ve adeti düzenlemekti bir dahaki ayda soğan kürünün ikinci kısmını yapmayacağım. Onun yerine testere dişli bir ottan bahsediliyor ona başlayacağım..

canım bende geçen ay yaptım ilk olarak soğan kürünü.hiç akıntım falan olmadı baştan.ama adet bittikten sonra baya bi akıntım oldu.bügün yine başladım ikinci defa.inşallah bu ay hepimizin istediği gibi sonuçlanır.canım sen limon sıkıp içiyorsun sanırım ama sadece soğanı kaynatıp içsen daha iyi olur.saraçoğlu tek içilmediği zaman kürün kimyası değişiyor demişti bi yerde dinlediğimde.ben bu ayki kür bitiminde regl olursam eğer reglin üçüncü gününde fsh lh ve e2 hormonlarıma baktıracağım pkomda bi iyileşme oldumu diye.eğer polikistik overin yoksa sen hamileliği kolaylaştırıcı kürünüde kullanabilirsin saraçoğlunun.bide ben hurma polenini bala karıştırıp yemeğe başladım.bakalım hakkımızda hayırlısı.inşallah en kısa zamanda hamile oluruz hepimiz...

yok canım ne pko nede erken menepoz
doktorumun söylediği hafif bir yumurtlama porblemi
kistleşme yok tahliller normal
sadece düzenli yumurtalayamıyorum
kızıma gonophene kullandığım ilk ay hamile kaldım
doktor doğumdan sonra adetlerimin düzene gireceğini söyledi öylede oldu
3 sene boyunca düzenli adet gördüm ama yaklaşık 3 aydır yine 40-45 güne çıktı doktora gittim yumurtalıkların doğumdan önceki düzennine dönmüş dedi
bebek istiyorsam yine ilaç kullanmalıymışım ama ben ilaçtan önce inciri deniyeyim dedim

geçen aylar 40-45 gün de adet gördüm en son 8 nisanda adet gördüm adetin ilk günü incir kürüne başladım
ateş ölçüyorum ateşime göre 17. gün yumurtaladım
19.günde sabah pembe leke geldi tahminen 17.günle 19. yumurtalama oldu bugün 23.gün :KK37:

Canım Allah hayırlısıyla en kısa zamanda nasip eder inşallah. Hepimizde ayrı bir dert ama dermanını veren var çok şükür. Sanki bu ay senden hayırlı bir haber çıkacak gibi geldi bana, hadi bakalım hayırlısı...

eevet bu gün adet günüm ama olmadım artık sıra beklemekte zor olacak ama olsun

merhabalar..
benimde normalde bugün adet olmam gerekiyordu...
hala olmadım normalde adetimden 3 gün öncesinden kahverengi akıntı gelirdi bu sefer sadece bugün çok az geldi
acaba diyorum ben de mi üstüne görüyorum...
adet belirtilerim var kasıklarımda çok hafif ağrı halsizlik bel ağrısı...
insan yinede ümitleniyor işte

arkadaşlar bende 2 senelik evliyim 2 aydır bebek düşünmeye başladık öncesinde doğum kontrol hapı ile korundum va yaklaşık 6 ay önce bıraktım hapı. Hapı bıraktıktan sonra adet düzenim çok değişti ve sürekli gecikme yaşadım doktorum polikistik ove olabilir dedi lakin hormon tahlillerime bakınca hersey normal şansa bırakalım olmazsa tekrar görüşürüz dedi yani hormon testinde polikistik over olup olmadığı anlaşılıyor mu. birde ben bu ay 15 gün soğan kürü yaptım yaptığımın 4. günü itibari ile acayip bel ağrım oldu ve kahverengi akıntı ve kan geldi birkaç kez ve daha sonrasında hiç akıntı olmadı. kürü bugün bitirdim ve geçen ay 1 nisanda adet olmuştum soğan küründen sonra da gecikmeler oluyormu aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

arkadaşım bnde ilk kez soğan kürü uyguladım bu ay.bnm bir önceki adet t.1 nisandı.28 günde bir oluyorum.yani 3 gün gecikti.bnde merak edip arkadaşlara sordum.kürden dolayı gecikmeler oluyormuş ama bizimkisi İNŞALLAH hamilelikten dolayıdır.

canım bende geçen ay yaptım ilk olarak soğan kürünü.hiç akıntım falan olmadı baştan.ama adet bittikten sonra baya bi akıntım oldu.bügün yine başladım ikinci defa.inşallah bu ay hepimizin istediği gibi sonuçlanır.canım sen limon sıkıp içiyorsun sanırım ama sadece soğanı kaynatıp içsen daha iyi olur.saraçoğlu tek içilmediği zaman kürün kimyası değişiyor demişti bi yerde dinlediğimde.ben bu ayki kür bitiminde regl olursam eğer reglin üçüncü gününde fsh lh ve e2 hormonlarıma baktıracağım pkomda bi iyileşme oldumu diye.eğer polikistik overin yoksa sen hamileliği kolaylaştırıcı kürünüde kullanabilirsin saraçoğlunun.bide ben hurma polenini bala karıştırıp yemeğe başladım.bakalım hakkımızda hayırlısı.inşallah en kısa zamanda hamile oluruz hepimiz...

Firdevs27; Geçen yıl sol yumurtalıkta 4 cm kist vardı. Doktorum 5 cm den ufağına cerrahi müdahale yapmıyoruz seyredelim 5 cm olursa hemen gebe kalırsın nasıl olsa önceki doğumun sezeryanlı bebekle beraber kistide alırım demişti ama o kistim büyüyemeden kendi kendine gitti. Bu sene 20 gün kanamayla doktoruma gittim. O ay ertesi gün hapı kullanmıştım ve peşine doğum kontrol hapınada başlayınca hormon yüklemesi olmuş dedi doktor ve sağ yumurtalıkta 3 cm kist görüldü adetim üçüncü günü tüm tahlillere bakıldı smear yapıldı smerarda iltihap çıktı önemsiz dedi bir dahaki ay gittiğimde yine adetin üçüncü günü ben yumurta yerine kisti patlatmışım oda öyle gitti. Doktorum dediki bebek düşünüyorsanız tedaviye başlamayalım çalışmalara başlayın dedi bizde öyle çalışmalara başladık fakat geciktiğim ay hcg 6.0 çıkmasına karşın doktorum negatif dedi ve söktürücü verdi. O doktoru bıraktım yeni bir doktora başladım o bana 6.0 pozitif bebeği söktürmüş dedi. Şimdide 7 aydır deniyoruz ben doğum kontrol hapını bıraktım diyede adetlerim düzensizleşti haliyle kilodanda şüpheliyim adet düzensizliğinde ben kist olmadığı halde soğan kürüne başladım. Hadi bir içim temizlensin gibisine fena akıntı gaz yaşadım. soğan kürüm 3 gün önce bittiği gün benden solcan gibi bir parça düştü ertesi gün ilişki esnasında içimden kahverengi sıvılar aktı ve akşama kadar akmaya devam etti. Son adetim 6 mayıs bekliyorum heran adet olabilirim diye hayrılısı cnm.. Artık bu ayda gecikme yaşarsam adette doğum doktoruma başlayacağım hayırlısı sporada yazıldım :KK37:

arkadaşlar bende 2 senelik evliyim 2 aydır bebek düşünmeye başladık öncesinde doğum kontrol hapı ile korundum va yaklaşık 6 ay önce bıraktım hapı. Hapı bıraktıktan sonra adet düzenim çok değişti ve sürekli gecikme yaşadım doktorum polikistik ove olabilir dedi lakin hormon tahlillerime bakınca hersey normal şansa bırakalım olmazsa tekrar görüşürüz dedi yani hormon testinde polikistik over olup olmadığı anlaşılıyor mu. birde ben bu ay 15 gün soğan kürü yaptım yaptığımın 4. günü itibari ile acayip bel ağrım oldu ve kahverengi akıntı ve kan geldi birkaç kez ve daha sonrasında hiç akıntı olmadı. kürü bugün bitirdim ve geçen ay 1 nisanda adet olmuştum soğan küründen sonra da gecikmeler oluyormu aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

ben de doğum kontrol hapı kullanana kadar düzenli adet görüyorken, 2 yıl doğum kontrol hapı kullanıp bıraktıktan sonra çok düzensiz adet adet görmeye başladım. neredeyse 2 ay adet göremediğim oldu. benim de hormonlarım normal ama polikistik overim var. başta dr önemsiz arada yumurtalıklar böyle olur demişti. ama 1 yıldır bu hiç değişmedi. geçen yıl haziran sonu soğan kürü yaptım. sonraki ay ultrasonda kistler geçmiş görünüyordu. o ay dr kontrolünde klomen de kullandım ve hamile kaldım. ancak 11 haftalıkken düşük yaptım. bu ay tekrar soğan kürü yaptım. hala adet olmadım bekliyorum. bugün 33. gün. idrar testi negatif.
inşallah bu kürle Allah'ın izni ile hamile kalırız. şifa buluruz.

hamilelikten şüphelenmiyorum pek çünkü henüz yumurtalıklarım düzenli çalışmıyo doktorun dediğine göre....bakalım ne kadar gecikme olacak doktorum 35-40 güne kadar normal dedi gecikmelere ama soğan küründen sonra umarım dahada düzelir

Kızlar 06.02.12 tarihinde doktora gittim ve sağ yumurtalık kisttim çook büğüdünü ve miyomlarım sayı ve büyüklük olarak ilerleme olduğunu ( altı ay öncesi yapılan kontrole göre).
Bir sürü ilaç verdi (doğum kontrol hapı dahil), ben hiç birirni kullanmadım ve ozamandan beri SOĞAN KÜRÜ YAPTIM (SARAÇOĞLU) ve pazartesi kontrole gittimde :
Kist sıfır hiç kalmamış, miyomlar görülmeyecek şekilde kalmış.
Bilemiyor herkese aynı şekilde yetki yapıp yapmayacanı fakat kendim yaptığım tedavinin sonucu bu.
Eşiminde sperm sayası düşük ve kalitesi çok kötüydü, aralık ayından itibaren keçiboynuzu kürü içiyor ve şu anda tüm deyrleri normale döndü.
Yıllarca yaptığımız tüm tedaviler böyle sonuç vermemişti, hele kistlerden hiç arınamamışştım, inşallah en yakın zamanda hamile kalırım :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Kızlar 06.02.12 tarihinde doktora gittim ve sağ yumurtalık kisttim çook büğüdünü ve miyomlarım sayı ve büyüklük olarak ilerleme olduğunu ( altı ay öncesi yapılan kontrole göre).
Bir sürü ilaç verdi (doğum kontrol hapı dahil), ben hiç birirni kullanmadım ve ozamandan beri SOĞAN KÜRÜ YAPTIM (SARAÇOĞLU) ve pazartesi kontrole gittimde :
Kist sıfır hiç kalmamış, miyomlar görülmeyecek şekilde kalmış.
Bilemiyor herkese aynı şekilde yetki yapıp yapmayacanı fakat kendim yaptığım tedavinin sonucu bu.
Eşiminde sperm sayası düşük ve kalitesi çok kötüydü, aralık ayından itibaren keçiboynuzu kürü içiyor ve şu anda tüm deyrleri normale döndü.
Yıllarca yaptığımız tüm tedaviler böyle sonuç vermemişti, hele kistlerden hiç arınamamışştım, inşallah en yakın zamanda hamile kalırım :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bence bu kadar güzel etkilerden sonra incir kürünü dene inşallah bebişin gelir

X