Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

Kızlar merhaba..Ben regl başlangıcıyla soğan kürünü uygulamaya başladım..Yemeklerden önce büyük bir bardak içiyorum günde 2 kere..Rahimi temizlesin kolay hamile kalabileyim diye yapıyorum ama bende müthiş bir iştah kesilmesi oldu yemek yiyemiyorum.4 günde 2 kg verdim bu iyi ama midem de bulanıyor..Sizde de aynı etkiler oldu mu?

Zaman zaman geçmişte araştırdığım bir bitkiye tekrar tekrar geri döner, yeni elde ettiğim deneyimlerimin ışığında onu tekrar araştırmaya başlarım. Kuru soğanın rahim ve yumurtalıklar üzerinde nedenli etkili olabildiğini buldum. Onu, 2009 un bitkisi olarak tanıtmayı düşünüyordum ki, yaşlılığa bağlı eklem kireçlenmesini ortadan kaldırıcı bitkiyi buldum. Bu nedenle 2008 in son aylarında kuru soğanın bu potansiyel gücünü erken açıklamayı daha uygun buldum.

Kuru soğan, polykistik Over Sendromu (PCOS) yaşayan bayanların imdadına yetişen mükemmel bir destekleyici ve yardımcı tedavi imkânı sunmaktadır. Erken menopoza giren bayanların da imdadına yetişebilmektedir. Küçük ve orta çaplı miyomu olan bayanlar da kuru soğan küründen istifade edebilirler.
Polikistik over şikâyeti olanlar, büyük bir olasılıkla kürü uygulamaya başladıktan bir-iki gün sonra beyaz-sarı renkte bolca akıntı yaşamaya başlayabilirler. Uzun zamandan beri adet (regl) görmüyorlar ise, adet görmeye başlayabilmektedirler. Aynı şekilde menepoza yeni girmiş bayanlar da tekrar düzenli adet görmeye başlayabilmektedirler. Rahim duvarı incelmesi olan bayanların rahim duvarlarının kalınlaşmasında da etkilidir. O sanki, kadınların rahim ve yumurtalıkları için yaratılmış bir sebze…
Endometrioma (çikolata kisti), rahimin içini döşeyen zar tabakasının (endometrium) yumurtalıklarda bulunması ve her adet döneminde kanayarak kistik yapı oluşturmasına denir. Bu kistin içi, kahverengi kıvamlı sıvı ile doludur bu nedenle çikolata kisti de denir. Hastalar hekimlerine kısırlık, sancılı veya ağrılı adet görme, ilişki esnasında ağrı görme veya fazla miktarda adet görme şikâyeti ile başvururlar. Başlangıç evresinde olan endometrioma tedavisinde de oldukça güçlü bir yardımcı tedavi imkânı sunar.
İbrahim Saraçoğlu

kızlar ben de hiç akıntı olmuyor bu konuda bilgisi olabilir mi?
Aynen senin sorunu sormuşlar i.saraçoğlunun verdiği cevap şöyle şutarafagitti
Adet görsenizde kürü kesmeyin devam ediniz. Akıntının gelmesi olumlu anlamdadır. Pcos durumunda mutlaka akıntı gelecektir diye de bir kural yoktur. Sağlığınız daim olsun.
yerimseniben

Soru » işte merak ettiğimiz bir sorunun cevabı daha şutarafagitti
Sayın Hocam. soğan kürü adet döneminde de uygulanabilir mi?Uygulanmasının bir dezavantajı varmıdır?

Cevap

Bir sakıncası yoktur. Ancak, etki bakımından en uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlamaktır. sağlığınız daim olsun.

iyi akşamlar dil-nur okudugum kadarıyla bu konuda yani sogan kuru konusunda oldukça bilgilisin ve guzel araştırmışsın anlayacagn bende PKO lyum 5senelik evliyim sogan kürünü bu ramazan ayında deneyim dedim ama içemedim bırakmşdım bugun adet olunca artık canıma tak dedi ve sogan kurunu tekrar denemeye karar verdim ama nasıl daha az migdem bulanmadan içerim bilmiyorum bana önerecegin yöntemler varmı yardımcı olursan çok sevinecegim

iyi akşamlar dil-nur okudugum kadarıyla bu konuda yani sogan kuru konusunda oldukça bilgilisin ve guzel araştırmışsın anlayacagn bende PKO lyum 5senelik evliyim sogan kürünü bu ramazan ayında deneyim dedim ama içemedim bırakmşdım bugun adet olunca artık canıma tak dedi ve sogan kurunu tekrar denemeye karar verdim ama nasıl daha az migdem bulanmadan içerim bilmiyorum bana önerecegin yöntemler varmı yardımcı olursan çok sevinecegim
evet canım saraçoğlunun sitesini baştan sona inceledim :kedi:
çünkü bitki bile olsa herşeyin bir dozu ve uygulama şekli var yanlış uygulama yapmak istemedim.Soruna gelince bende aynen sen gibi içememiştim :sinifsinif:
Ama onada çare var tabi hemen yanında herhengi bir meyve bulundur
yudum yudum ara vererek içiyorsan aralarda ağzına bir elma dilimi alıp onu çiğneki ağzındaki kötü tadı bastırsın.Yada bir dikişte içiyorsan hemen arkasından bir elma ye mesela böyle daha rahat içersin a.s
Ben valla kendimce böyle buldum çaresini
Yarın başlıyorum bende bakalım hepimize şifa olur inşallah :içelim:

evet canım saraçoğlunun sitesini baştan sona inceledim :kedi:
çünkü bitki bile olsa herşeyin bir dozu ve uygulama şekli var yanlış uygulama yapmak istemedim.Soruna gelince bende aynen sen gibi içememiştim :sinifsinif:
Ama onada çare var tabi hemen yanında herhengi bir meyve bulundur
yudum yudum ara vererek içiyorsan aralarda ağzına bir elma dilimi alıp onu çiğneki ağzındaki kötü tadı bastırsın.Yada bir dikişte içiyorsan hemen arkasından bir elma ye mesela böyle daha rahat içersin a.s
Ben valla kendimce böyle buldum çaresini
Yarın başlıyorum bende bakalım hepimize şifa olur inşallah :içelim:

canım çok teşekürederim verdigin bilgiler için bende başlıyacagım ama bugun adetimin 2gunu belki bende yarın başlarım inş.elma benimde işimemafoldumben yarar dil_nur sen kaç yıllık evlisin ya bişe soracagm bu sogan kürünü uygulayıpda hamile kalan arkadaşlar var mı aramızda:çok üzgünüm:

canım çok teşekürederim verdigin bilgiler için bende başlıyacagım ama bugun adetimin 2gunu belki bende yarın başlarım inş.elma benimde işimemafoldumben yarar dil_nur sen kaç yıllık evlisin ya bişe soracagm bu sogan kürünü uygulayıpda hamile kalan arkadaşlar var mı aramızda:çok üzgünüm:
rica ederim canım :1hug: eminim öyle daha rahat içersin :içelim:
bu kürle hamile kalan gerçekten çok kişi var canım yinede herşey nasip kısmet meselesi tabi inşallah Allahım o duyguyu bizede tattırır :Saruboceq:
ben 1,5 yıllık evliyim canım evliliğimin 3. ayından sonra çocuk düşünmeye başladık ama bu zamana sadece düşünce olarak kaldı :çok üzgünüm:
tedaviye başladım daha yeni
bende yumurtlama sorunu var ve rahim filmimde sağ tüpüm tıkalı çıktı
klomen ve çatlatma iğnesi kullanıcam bu ay adetimin 5.günü başlıycam hayırlısı artık

bu ay 15 günü tamamladım ama ne kahverengi akıntı oldu bende nede çok yogun akıntı
herkeste oluyomu arkadaşlarr??

ya ne gariptirki bende 1 gün boyunca kahverengi akıntı oldu adetmi oldum dedim daha vardı adetime 4 veya 5 gün anlamadım giiti :KK43: 14 de normalde adet olmalyım ama bu kahverengi akıntıya anlama veremiyorum

bu sabah yine bu konu konuşuldu. doğurganlığın arttırılması için öve öve bitiremedi doktor. ama hangi 15 gün içilmesi gerektiğini söylemiyor. bende adetin 1. veya 2. gününden itibaren uygun olur diye düşünüyorum. sonuçta yumurtlamadan sonra döllenme falan olursa bebişe birşey olmaması açısından.

Merhaba wannababy. Benim okuduğum kadarıyla adet bitiminden en az 7 gun sonra baslanması gerekıyor. ama ınternetten saracoglunun stesıne gırıp kontrol edebılırsın.

ben bebek istememize rağmen 5 ay olmayınca soğankürünü uygulamıştım. evet tadı kötü, ben bir defada yudumlayıp arkasından yoğurt yiyordum, 15 güne tamamlayamamıştım. ve hemen o ay hamile kaldım. tavsiye ederim.

ben bebek istememize rağmen 5 ay olmayınca soğankürünü uygulamıştım. evet tadı kötü, ben bir defada yudumlayıp arkasından yoğurt yiyordum, 15 güne tamamlayamamıştım. ve hemen o ay hamile kaldım. tavsiye ederim.

alicim gerçekden mi bende bu sogan kürünü uygulayıpda hamile kalan var mı dıye araşdırıyordummm kiiii senle karşılaşdım ben 5 senelik evliyim 3 senedir bebek özlemi var ama bır turlü kısmet olmadı dr.pko oldugumu söyledi birçok ilaç kullanmama ragmen olmadı adetlerim düzensiz oluyor sendede böyle duzensizlikler varmıydı bide son olarak adetinden sonra ne zaman başladın anlatır yardımcı olursan çooook sevinirim

kızlar merhaba bende soğan kürünü uygulayanlardanım 2.5 yıllık evliyim tüm testlerin sonucunda hem eşimde hemde bende bi problem olmadığı ortaya çıktı yani sebepsiz inferfilite bende hemen soğan suyu brokoli suyu falan içmeye başladım ve bu ayın 25inde adet olmalıyım son 4 gün ancak ben adet olacakmış gibi hissetmiyorum kendimi yumurtlama günlerimde hem kürleri yaptım hemde ilişkiye girdim acaba gebe kalmış olabilirmiyim akıntım çoğaldı hemde sarı bi akıntı aşırı yorgunum sürekli gözlerim kapanıyor.........işte bildiğiniz belirtiler.
neyse aslında sorum bu değil ben şimdi ayın 22sinde usg çektircem doktorum yumurtalıklarıma tekrar bakmak istedi ve ayın 22sine gün verdi şimdi eğer hamileysem bu alttan bakılan usg bebeğime zarar vermezmi?
dr 3 4 haftalık bebeği göremez bende hamileyim diyemem belki değilimdir şimdi ben ne yapacağım ya.
diyeceksinizki test yaptır idrar testi henüz çıkmaz kan testide yaptıramam çünkü bugün pazar yarında sabah 8de usg ye gircem zaten offff kafamçokkarıştı

kızlar ben usg ye girdim ne yazıkki adet olmadım ve 3 4 gün daha olmıcakmışım dr rahmin ince halen dedi.
ya acaba bu soğan suyundan olabilirmi???
ayın 12sinden beri içmiyorum zaten bu ay hiç adet olacakmış gibi hissetmiyordum kendimi moralim bozuldu ya.

kızlar ben usg ye girdim ne yazıkki adet olmadım ve 3 4 gün daha olmıcakmışım dr rahmin ince halen dedi.
ya acaba bu soğan suyundan olabilirmi???
ayın 12sinden beri içmiyorum zaten bu ay hiç adet olacakmış gibi hissetmiyordum kendimi moralim bozuldu ya.

canım bazen gecikmeler olur öyle.. stres hava değişikliği.. kullandığın ilaçlar her şey sebep olabilir.. bozma moralini o kadar.

X