Soğan doğrarken gözlerin yaşarmaması için ne yapılmalı?

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.267
3.002
#Soğan Soyarken Gözlerin #Yaşarması Nasıl Önlenir?
Kadınlar Kulübü TV ekibi olarak siz kadınların işini kolaylaştıracak püf noktayla karşınızdayız!
Mutfakta kadınları en çok zorlayan anlardan biri de soğan soymak. Soğan soymak gözleri yaşarttığı için hiç de kolay bir iş değildir. O nedenle soğan soyarken ne hallerde olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Soğan soyarken eminiz çoğu kadının kendine göre korunma yöntemleri var.
Bizim sizler için derlediğimiz yöntemlere göz atmaya ne dersiniz? Gözlerinizin yanmasının önüne geçmek için bizce bu tüyolar işinize yarar. Soğan soyarken gözlerinizin yaşarmasını önlemek istiyorsanız hemen videomuza göz atın!

Soğan doğrarken gözlerinizin yanmasını istemiyorsanız şu pratik yöntemleri uygulayın:

- İlk olarak soğan doğrarken keskin bir bıçak kullanın.

- Soğan doğrarken ağzınıza bir sakız alın ve çiğneyin.

- Soğan doğrarken deniz gözlüğü, kayak gözlüğü ya da lens takın.

- Bir kaba su koyun. Soğanı bir kez suya batırın. Daha sonra soğanı ikiye bölerek kesin. Doğrayacağınız kısmını bir kez daha suya batırıp öyle doğrayın.

- Soğanı doğrarken yanınızda bir fan bulundurun. Fandan gelen hava soğanın keskinliğini dağıtacaktır ve gözleriniz yanmayacaktır.

- Soğan doğrarken bir mum yakın. Mumun yakınında soğanı doğrayın.

- Soğanı doğramadan önce buzdolabında biraz bekletin.

Bu yöntemlerle gözlerinizin yanmasını önleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğanı doğramadan önce buzdolabında biraz bekletin
Soğanlarımı bu yüzden buzdolabında saklıyorum en azından 3 5 tane atıyorum bitince yenilerini ekliyorum işe yarıyor gerçekten

Tencerede kavururken cok sulanmiyor mu
Tamamen pembeleşene kadar kavurmuyorum:)Zaten önce yağsız çeviriyorum sonra yağ ekliyorum.Suyunu çekiyor, kavrulunca azalıyor zaten sonra saklama kaplarına koyup dolaba atıyorum.Sonra çıkartıp istediğim kadar alıp gerekirse biraz daha kavuruyorum.

Buzluga degil buzdolabina di mi? Kac gun bekleyebiliyor o şekilde

Bu teknikle yapıp derin dondurucuya attım , henüz çıkarıp kullanmadım , siz denedinizmi böyle merak ettim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…