Smear ,pcos

sashildrey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2021
133
54
Arkadaşlar selam. Benim erkek arkadaşım vardı mart ayında ayrıldık. Ayrıldıktan sonra 3 ay adet olamadım ilaçla adet olabildim en sonunda. İçim rahat etmedi tabi korktum acaba bir şey mi kaptım erkek arkadaşım doktordu,sürekli korunmuştuk ama yinede korktum. Ben ona sorduğum zaman bana hpv aşılarımdan sonra smear vermemi söylemişti benim zaten 2 doz hpv aşım vardı (3.dozumuda oldum sonradan). Haziran ayında ben smear icin gitmistim ama doktor bana polistik over olduğumu ama sendrom olmadigini soyledi smearim temiz geldi diğer cinsel yolla bulaşan hastalık testlerimde temiz ama polistik over oldugumu öğrenmek canımı sıkmıştı. Sorum şu Hazirandan beri düzenli olarak adet görüyordum ama şimdi yine adetim gecikti göğüslerimde minik minik sivilceler çıkmaya başladı eskiden hiç olmazdı tüylenme falan yok ama acaba sendroma dönmüş olabilir mi. Açıkcası tekrar doktora gitmeye korkuyorum çünkü biraz hastalık fobim var. Benim gibi yaşayan varsa eğer bu polistik over için ne yapmalı.

Merhaba bende pcos hastasıyım. Pcosun her hangi bir tedavisi yok sadcee adeti düzene sokarak ya da hormonları rahimi yumurtaliklari gelistiyorlar. Eğer bekarsaniz bebek dusunmuyorsaniz doktora gidip hormon ilaçları kullanmanızı öneririm. Birde yaşam şekli çok etkiliyor mesela alınan kilo sıkıntı stres dengesiz beslenme bu durumları duzeltirseniz adetiniz de yoluna girer

Polikistik over bende de var. Bu geçici birşey değil anladığım kadarıyla ama onunla baş edebilmek tamamen beslenme ve vitaminlerden geçiyor. Hormon bakılırken insülin direncine de bakıldı mı? Testesteron hormonu,troidler vs. Açıkçası kilo ile alakalı çoğunluğu. Bu çok zayıflarda da geçerli. Bende kilo sorunu var mesela. Beslenmene dikkat etmen lazım. Paketli gıdalar,hazır yemekler vs.
He sor bakalım ben ne derece uyum sağlıyorum ama şuan çocuk sahibi olamamamdaki tek sebep pcos. Yumurtlama sorunum ve kistlerim var. İyi bir diyetisyenden yardım alarak pcos ile başa çıkabilirsiniz

Doktorum sendrom ile polistik overin farklı olduğunu söylemişti Yumurtalık rezervimin çok iyi olduğunu söylediği yani rahatlıkla çocuk sahibi olabilirmişim Hormon ilacı falan vermedi bana gerek duymadı sanırım.

Çok bir kilo problemim yok aslında. Doktor sendroma dönmesin yeterli dedi bana yumurta rezervimin iyi olduğunu söyledi. Tiroidlerim normal düzeyde çalışıyor değerlerim iyiydi yani. Ya şaka gibi biliyor musunuz Şubat ayında gitmiştim kistin yok dediler. Haziran ayında polistik over oldum birden. Bence erkek arkadaşımla ayrılırken çok ağlamıştım ve tam o gün adettim bence bir travma yaşadım çünkü senelerdir yoktu sanırım buna çalışmam gerekiyor. Umarım bir gün buraya hamile olduğunuzu yazarsınız Çok teşekkür ederim cevap için

Ne tatlısınız çok teşekkür ederim inşaAllah Ama dediğinize katılıyorum. Üzüntü,stres de büyük oranda etkiliyor. Hiçbirşey sağlığımızdan önemli değil ne yazık ki.

Siz muhtemelen daha başındasiniz bende o yüzden tedavi olmanızı oneriyorum yanlış anlamayın mesela ben şuan bebek istiyorum o yüzden tedavi olamıyorum. İsterseniz farklı bir doktora gözükun. Adet düzensizliği iyi bir şey değil çünkü. Mesela bende pcosluyum ama adetim pek düzensiz sayilmaz ama çocuğum olmuyor 13 aydır. Demekki adetin düzenli olması bile bir sıkıntı pcosta eğer imkanınız varsa ihmal etmeyin mutlaka doktora gözükun. Ayrıca bende de pek kilo problemi yok birazcık fazlam var o kadar yine de etkiliyor işte.

Gideceğim mutlaka doktora biraz takıntılarımdan dolayı gidemedim ama dikkate alacağım maydonoz ve soğan kürü kullanmaya başlayacağım. İnşallah bir gün sizde hamile olduğunuzu buraya yazarsınız

Gideceğim mutlaka doktora biraz takıntılarımdan dolayı gidemedim ama dikkate alacağım maydonoz ve soğan kürü kullanmaya başlayacağım. İnşallah bir gün sizde hamile olduğunuzu buraya yazarsınız
Soğan kürü faydalı olacaktır mutlaka tavsiye ederim aminnn inşallah çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…