Doğuma Hazırlık sleeper mı yoksa araba koltuğu mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

zeynomh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
100
0
44
arkadaşlar henüz ilk hamileliğim. ekimde doğum yapıcam, yakında alışverişe çıkıcam ama bebek ürünlerinin bi çoğunu görmedim duymadım o yüzden sorum size saçma gelebilir gülmeyin :)
ama sleeper denen ürün çok hoşuma gitti araştırdığım kadarıyla epeyi kullanışlı. araba koltuğu yerine bunu kullanabilir miyiz? yaklaşık aynı amaçla üretilmişler gibi geldi bana. siz ne düşünüyosunuz?

valla ben sleper denen şeyi ilk defa durdum..alışverişe reken değilmi tatlım...içine ne siniyosa onu al...aklında kalmasın al hevesini....

sağol canım ya cevabın için. istanbula gidicem de daha sonra bi daha gidemem diye alışverişimi yapayım dedim. aslında bencede biraz erken. bende sleeper ı burda duydum zaten.

Canım öncelikle hamilelğin ve bebeğin hayırlı uğurlu sağlıklı olsun diliyorum..
Daaaa slleper şu otomatik sallanan koltuk değil mi?
Oto koltuğu da bildiğimiz hem hastane çıkışı için lazım olani,hem arabada kullanılabilcek,hem de evde yaklaşık 1 yaşında kadar anakucağı gibi kullanılabilecek taşıma koltuğpu gibi olanı..
Biz, beklediğimiz ikizlerimiz için iki otokoltuğu aldık.Yukarıda yazdığım gibi hem,bir yere gidip gelirken taşınabilecek kulanışlılıkta,hem evine çıkarıp evde ayağının altında sallayabilceğin rahatlıkta,hem bizim gibi kuduruk gezmeciler için araba içine koyulup arabada güvenli bir yolculuk sağlamakta ben kesinlikle oto koltuğu tercih ettim.Piyasada farklı kumaş döşemeleri,farklı kalite ve iç sertlikte ürün ve markalar var,bu yüzden internet alışverişi değil,gidip kıyaslanabilecek türden bir alışverişi herkese de tavsiye ederim..

sağol canım çok yardımcı oldun. galiba artıkbende oto koltuğu düşünücem.

cnm hymarry e katılıyorum bende oto koltuğu kullanıyorum çok memnunum her yere onunla gidiyorus ayrıca bebek arabamada takılıoo süper rahat bişi sleeper kullanan arkadaşlarım var hiç memnun kalmamışlar bebek daha bir yaşına gelmeden içine sığamaz olmuş ayaklar sarkıoo bööle birde bebek ağırlaştığı için otomatik sallamasıda yavaşlıyormuş fln kullanışlı bişi diil ama oto koltuğu potatif her yere taşınabilir sleeperı bir tek evde kullanırsın bence oto koltuğu al özellikle maxi cosi cabrio modelini tavsiye ediyorum iyi alışverişler dilerim :ecrin_bebek:

zeynomh doğru bir karar vermiş olursun inşallah..
demircik canım sen de kullanan tecrübeli biri olarak beni rahatlatmış oldun canım,teşekkürler:1rolleyes:..

canım ikisi bir birinden çok farklı
sleeper2006.jpg

bunu sadece evde kullanabilirsin ,hem oto koltuğu gibi arabada kullanamazsın o imkanı yok hemde ağır bebeği taşımak içinde kullanamazsın

bu ürün sadece evde kullanıma uygun

otokoltuğuyla uzaktan yakından alakası yok

ben bu üründen aldım kraftın oto koltuğu ve anakucağı memnun kalacağıma eminim
KRAFT_TAIMA_OTO_KOLTUU_0_13_KG_ARASI_KULLANILABLEN___KIRMIZI_KREM_en_ucuz____ta__ima___kirmizi_krem__911.jpg

bencede oto koltuğu ama sleeper evde bebek için daha zevkli ve rahat görünüyor sanki pek bilemedim zemuszemus

kızlarr allah aşkına bu anakucağı oto koltuğunu doğar doğmaz kullanabiliyomu bebişler hani düz yatmaları gerkiyomuş yas hemen içne koyabilir miyiz lütfen yardım kafamçokkarıştı

kızlarr allah aşkına bu anakucağı oto koltuğunu doğar doğmaz kullanabiliyomu bebişler hani düz yatmaları gerkiyomuş yas hemen içne koyabilir miyiz lütfen yardım kafamçokkarıştı
canım otokoltuklarının yenidoğanda kullanılabilmesi için bel destek yastığı mevcut otokoltuğu alırken mutlaka o desteğin de alınması şart yoksa doğumdan itibaren kullanamazsın bebek içinde oturur vaziyette kaldığından omurgası için zararlı aldığın yerde satıcılara sorarsan sana gerekli bilgiyi verecektir.

arkadaşlar henüz ilk hamileliğim. ekimde doğum yapıcam, yakında alışverişe çıkıcam ama bebek ürünlerinin bi çoğunu görmedim duymadım o yüzden sorum size saçma gelebilir gülmeyin :)
ama sleeper denen ürün çok hoşuma gitti araştırdığım kadarıyla epeyi kullanışlı. araba koltuğu yerine bunu kullanabilir miyiz? yaklaşık aynı amaçla üretilmişler gibi geldi bana. siz ne düşünüyosunuz?

arkadaşların da dediği gibi iki ürün birbirinden çok farklı. hangisini almalı diye bana soracak olursan "-ikisini de" derim canım. ben sleeper'ı çok araştırdım. onunla aynı özelliklere sahip ve ilerde mama sandalyesi olarak kullanılabilen yükselme özelliği de olan kraft'ın dondy modelini aldım.
52EBB_92423_107.jpg
[/URL][/IMG]
bebeğim 2,5 aylık çok memnunum doğduğundan beri bunun içinde uyuyor. beşiğinde hiç yatmadı nerdeyse. 10-20-30 dakikalık ayarları ve çeşitli hız seçenekleri var. gece uyandığında karnını doyurup 10 dk.lık orta şiddetli ayara kuruyorum. çok huysuzsa melodisini de açıyorum sallanarak uyuyor kuzum. hiç sallamadım ayağımda falan çok rahat ettim. 4 farklı sırt kademesi var sırtının tam yatma özelliği olması cazip. sırtını hafiften kaldırıp önüne de anakucağına takılan oyuncaklardan takıyorum uyanıkken içinde oynuyor. tekerlekli olduğundan yemek yaparken mutfağa, gündüzleri oturma odasına, geceleri de yatak odasına rahatça itiyorum. 6. aydan itibaren de mama sandalyesi olarak kullanıcaz.
oto koltuğu ise arabanız varsa kesinlikle ihtiyaç mutlaka almalısın.
umarım yardımcı olabilmişimdir. sağlıcakla alırsın bebişini kucağına...

Son düzenleme:
çok çok teşekkür ederim şimdi 2 ürünüde çok iyi anladım. bu durumda bencede ikiside gerekli. sıra geldi fiyat araştırmasına :)

ya arkadaşlar bu arada önemli bi sorum daha olcak. ben bebek arabası olarak pierre cardin enigma 2020 ye karar verdim burdan araştırdığım kadarıyla. peki alacağım oto koltuğunun bebek arabasıyla uyumlu olması gibi bişe söz konusumu? çünkü anladığım kadarıyla bebek arabası ve oto koltuğu hep takım satılıyo.

bildiğim kadarıyla takım olmadanda alabiliyorsun sende hangi marka var belki kraft chicco kendi aralarında uymdsuz olabilir

ya arkadaşlar bu arada önemli bi sorum daha olcak. ben bebek arabası olarak pierre cardin enigma 2020 ye karar verdim burdan araştırdığım kadarıyla. peki alacağım oto koltuğunun bebek arabasıyla uyumlu olması gibi bişe söz konusumu? çünkü anladığım kadarıyla bebek arabası ve oto koltuğu hep takım satılıyo.

eğer alacağın bebek arabasının sırtı tam yatamıyorsa uyumlu olması şart. yani ilk 5 ay oturamadıkları için bebek arabasını oto koltuğu ile kullanman gerekiyor. ama pierre cardin enigma 2020 böyle birşey söz konusu değil arabanın sırtı tam yattığı için rahatlıkla kullanabilirsin.
tabii yine de uyumlu modeller bebek için kunforlu oluyor. arabada bebek uyuduğunda oto koltuğunu alıp bebek arabasına yerleştirirsin. bebek uyumaya devam eder. benim kuzumun uykusu o kadar hafif olmadığından oto koltuğundan arabaya geçerken uyanmıyor. ben uyumlu 2 model almadım hiçbir sıkıntısını da çekmedim. karar senin tabii...

ben bebek arabası olarak kraftın atlanta modelini aldım çok memnunum. sırtıda tam yatabiliyor. oto koltuğu almadım ama chicco nun proxima modelini almayı düşünüyorum. arkadaşlarında dediği gibi oto koltuğu ile sleeper tamamen farklı özelliklere sahip. ben de kraftın dondy modelini aldım yeni çıktı zaten sleeper a alternatif olarak üretildi. sleeper dan daha çok tutuluyor. ben çok memnunum. yalnız sadece evde kullanmalık. bu ürünü icat edene her kullanışımda dua ediyorum o kadar gerekliymiş. ben 3 aylık olunca aldım kızıma. keşke daha önce alsaymışım çok pişman oldum. onu kesinlikle öneririm.

arkadaslar oto koltugu adida üstünde otomobilde bebegin cangüvenligini saglamak amaciyla üretilmisdir.digeri ise bebegin evdeki oyuncaklarindan biridir her biri farkli yerler icin tasarlanmistir.ayrica oto koltugunda 2 saatten fazla oturmasi omurgasi acisindan zararlidir.uzun yollculuklarda bile,bebegi oto koltugunda uzun süre oturtamazsiniz 2 saatte bir mola verip bebeginizi sirt üstü yatirmanizi tavsiye ederim. yani evde rahat bir pozisyonda kalmasi sagligi acisindan daha iyidir

Canım araba koltuğu apayrı ve gerekli.
ABD ve Kanada'da araç koltuğu yoksa bebeğin hastaneden çıkmasına izin verilmiyor. Malum trafik canavarının fazla mesai yaptığı bir ülkedeyiz.
Araç koltuğu da herzaman lazım... Bebeğinin güvenliği için vazgeçilmez.

X