Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Biz Allahtan mani çıkmazsa bu cumartesi gideceğiz doktora soracağım o zaman neyin iyi geldiğini. Sönecek merak etme. Sen mutlu olunca huzurlu olunca sönecek. E
Ya evet onu duymustum cok pahaliymis ve randevu almak zormus , cok memnun olanlarda var olmayanlarda , bilmiom
Mükemmel diyorlar ama çok pahalı biz de düşündük ama :)

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum benim hikayem biraz uzun henüz diğer sayfalarıda okumadım açıkçası ben 3 yıllık evliyim pcos ve kan pıhtılaşması var her tedaviyi denedik hepsinde güzel cevap vermeme rağmen gebelik oluşmadı en son tüp bebek yaptırdık 3 denemenin 2 si pozitif sonuçlandı ama düşük yaşadım kendimi toparladıktan sonra fakültede araştırmaya karar verdik genetik tanı sonucumu bekliyorum fakat çıkan sonuçları hocaya gösterdiğimizde lupus yüksek ihtimalle dedi ama tam sonuçlara bağlı herşey benim merak ettiğim kayıplarım bu yüzden olabilirmi regl dönemime yakın aşırı gece ateşlenmem oluyor ve hamileykende bu ateşi yaşayıp düşük yaptım bu gece ateşlenmeleri lupusa bağlı olurmu lütfen bilen varsa yardımcı olsun bir tek bu ateşlenme ve düşüklerin sebebini bulamadık henüz ve bilinmezlik çok yoruyor insanı Rabbim hepiöize yardım etsin

Duygu canım aynen burası hiç aktif değil..yırtınsan kimse gelmez vallahi ..ben de çok yazdım buraya sadece bi arkadaş cvp verdi..neyse CNm bende yeni tanıştım bu lupusla..ama kesin varmı bende bilmiyorum .. Bi Ms dediler bi lupus ..çok şükür ms değil gibi beynimde lezyonlar kaybolmuş ..lupus bi kere tahlilde yüksek çıktı ..ama lupusun hiç bir belirtisi yok işin garibi ..üç ay sonra tekrarlıcaz tahlili dediler o zamanda yüksek çıkarsa var deriz dediler..nisanda gidecem bakalım nolucak ..ama o zamanlar epey bi araştırdım ateş de duymuştum canım ..ne zaman çıkacak sonucun..kan pıhtılaşması için hamileliklerinde claksan iğne kullandın mı..Öyleyken mi düştü..başka sebepte olabillir düşüğe neden lupus dediler ki hemen

Sorma bende bi tüp yaptım Başıma neler geldi .. Aslında başka nedenlerden dolayı yani genetik problemi var eşimde ondan dolayı kendiliğimden üç kez gebe kaldım ama düştü .. Tüp yaptık üç ay sonra bacaklarım tutuldu kaldı on beş gün hissiz dolaştım ..böylelikle lupus ve ms çıktı bende canım .. Şimdi beynim temiz çıkınca MR da ms değil gibi ama ms le lupus birbirine karışan bişeymiş Nasılsa tövbe yarabbi..bacağımdaki hissizlikten 5 gün hastanede yattım kortizon aldım düzeldim .. Kaç aydır hastanedeydim araştırma için.. Dediğim gibi belki lupus değilim nisanda tahlil yaptırcam .. Son olarak bana dedikleri bu nu bana aldığım hormonlar yapmış ..yani inşallah bişeyim yok..şimdi tekrar tüp yaptık ..test için beklemedeyim inşallah canım...sizin başka araştırma yapıldımı düşükler için canım kromozom analizi fln yapıldımı belki Ondandır

Panikli canım öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğin için evet ben clexane kullandığım halde oldu düşüklerim maalesef eşimde hiç bir problem yok çok şükür biz şuan gen taraması vs herşeye baktırıyoruz dr kesin lupus demedi ama yüksek ihtimalle o çıkacak dedi bu ateşlenme olayını jinekolojide hiç bir dr anlamadı hormondandır dediler strestendir dediler velhasıl en iyi fakültede araştırıp öğrenebileceğimizi düşündük bütün sonuçlar ay sonuna çıkacak o zaman netlik kazanır sanırım durum inşallah sende pozitif sonuç alıp sağlıkla kavuşursun bebeğine Allah yardımcımız olsun

Canım aslında lupusun ne olduğunu yeni yeni araştırıyorum bende aşırı yorgunluk var dönem dönem ayak bileklerimde de şişme oluyor bide gece ateşlerim bunlar belirti ama başka şeylerinde belirtisi olabilir bilemiyorum ki işte bekleyip görmek lazım takibe alıyorum seni test sonucunu yazarsın bende sonuçlardan haberdar ederim inşallah Allaha emanet ol cnm

Canım birde hangi merkezde yapıyorsun tüpü..aslında birinci Başarısızlıktan sonra ikinizin genetiğine bakılması lazımdı ..bütün testleri yaptırın inşallah

Canım birde hangi merkezde yapıyorsun tüpü..aslında birinci Başarısızlıktan sonra ikinizin genetiğine bakılması lazımdı ..bütün testleri yaptırın inşallah
Kayserideyim ben cnm memorial da yaptırmıştım şuan fakültede araştırıp gerekiyorsa başka bi il düşünüyorum bakalım kısmet

Merhaba oncelikle herkese gecmis olsun.uzun zamandır girmiyorum baya bi hareketlenmiş burası. Bütün bir kış çok rahat bir dönem geçirmişken haftasonu bütün şikayetlerim geri döndü. Formda daha önce yazmıştım ben tam bir tanı almadım. Hep lupus şüphesi oldu bende. Yüzüm kendimi bildim bileli hep kizarik.ama bu sabah bi tarafta pul büyüklüğünde elime değen bir kızarıklık oluştu. Kesin tanı alan arkadaşlar tahlil sonuçlarını bi ara yazsa ne memnun olurum aslında. Dyg_brk aynı ildeymisiz. Hangi doktora gidiyorsun sen

Şuan fakültede hematoloji dr u prof leyla hanım var genetik tanıdan çıkacak sonuca göre netlik kazanacak sanırım ben sadece düşüklerimin sebebini araştırmaya gitmiştim başka bi hocada böyle söyledi kafam karışık hala bekliyorum

Anladigim kadariyla sadece olasılık olarak değerlendirilmiş. Herhangi bir test sonucu olarak yorumlanmamis.

Merhaba lar öncelikle rabbim herkesin şifasını versin bende kayserideyim 9sene önce leyla hocanin lenfoma şüphesiyle ameliyat oldum ve sle oldum anlaşıldı ve orda bulunan romatoloji profu salih özgeçmenle yıllardir gözetim altindayim birde kizim oldu yine 2ayda bir muhakkak gidiyorym tavsiye ederim lupusun tahlilleri anti dna tahlillerinde pozitif olmasiyla anlaşılıyor daha çok birde beyaz küreniz sürekli düşik ise istediniz sorunuza cevap verebilirim rabbim şifanizi versin

Çok teşekkür ederim ilgin için tüm sonuçlar çıkınca leyla hanımla oturup değerlendireceğiz takibe alıyorum hemşehrilerim sizleri sonuçları paylaşırım bide sizlerin fikirlerini alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…